Skocz do zawartości

Zdjęcie

renault 155.54 szarpanie sprzęgła

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share uzdrowiciel

uzdrowiciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 maj 2015 - 11:48

Wcale

Mcherr się nie rozpisałeś wszystko co podajesz to  są bardzo ciekawe i istotne dane. Uważam ,że im więcej wiem na temat maszyny, którą użytkuję tym lepiej dla mnie. Jeśli jeszcze coś wiesz na temat jak działa skrzynia  tractoshift proszę napisz.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
renault 155.54 szarpanie sprzęgła Dzisiaj, 00:22
  •  

#22 Share pabllo222

pabllo222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 21:21

Witam. Panowie jaka może być przyczyna w Renault 155.54 95r podczas jazdy rozłącza sprzęgło i słychać metaliczny odgłos. Do przodu czasami tak zrobi natomiast na wstecznym im więkrzy bieg tym szybciej rozłączy.Czy to wina nieszczelności na siłowniku przesuwającym? po podłączeniu zegara w blok zaworowy ciścienie nie spada i wynosi 18 bar.

#23 Share Krzysw5

Krzysw5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 08:49

Witam wszystkich,

Przyłączę się z swoim problemem. Mianowicie pod obciążeniem jedno ze sprzęgieł się ślizga - dokładnie to odpowiedzialne za półbiegi 1,3 oraz wsteczny. Efekt jest taki, że po załączeniu elektrozaworu odpowiedzialnego za to sprzęgło na wolnych obrotach praktycznie nie ma ciśnienia na wyspie zaworów, dopiero po dodaniu gazu ciągnik jedzie.

Wczoraj sprawdziłem elektrozawory - wyciągnąłem obydwa, podłączałem do napięcia i wg mnie ładnie pracują. Zwiększając napięcie do 6V odpowiednio się wysuwają. Zamieniłem je miejscami i jest dokładnie tak samo. Na półbiegu 2 jest ciśnienie 22 bary i jest wszystko ok, na pozostałych się ślizga i traci ciśnienie - maksymalne na wysokich obrotach to 10 bar a więc stanowczo za mało.

Zastanawiam się gdzie może być wyciek oleju. Pozostaje jedynie droga z wyspy do sprzęgła. Jeśli to możliwe to chciałbym uniknąć rozpoławiania bo to pewnie sporo pracy no i koszty. 

Myślę jeszcze o zdjęciu całej wyspy zaworów oraz górnego dekla. Powinienem mieć wtedy widok na sprzęgła. Z katalogu wynika że olej do sprzęgieł dopływa rurkami które są uszczelnione na oringach. Jeśli tam będzie wszystko ok to zostaje jedynie rozebranie całego rewersu.

Czy waszym zdaniem jest jeszcze coś do sprawdzenia zanim zacznę go rozbierać?

#24 Share makel9

makel9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 20:41

Idziesz dobrym tropem  jeśli chodzi i rozbieranie skrzynie jeśli nigdy tego nie robiłeś to nie polecam  jest to jedna z gorszych do złożenia tym bardziej jeśli to model mniejszy niż 110  i nie ma dekla w połodze kabiny to nawet nie ma jak tam ręki włozyc a co dopiero odkręcić wyspe pod którą znajdują sie śruby które musisz odkręcić zeby rozjechać . pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Krzysw5

Krzysw5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 08:19

Ostatnio pomagałem koledze w wożeniu obornika, zapomniałem o wyłączeniu napędu na asfalcie no i po jakimś czasie poczułem dziwny zapach i sprzęgło już teraz ślizga się jeszcze mocniej.

Myślę, ze teraz nie ma się już nad czym zastanawiać i trzeba go rozbierać.

Mam pytanie do tych którzy to może robili – czy da się odczepić sam rewers z półbiegami bez wyjęcia skrzyni? Planuję rozbierać go metodą coś ala na tym zdjęciu, z tym że moja renówka to 103.54. Otwór w podłodze jest i wydaje mi się, że wyspę mogę zdemontować. Przód kabiny planuję lekko unieść do góry żeby zapewnić jeszcze lepszy dostęp. Słyszałem, że te skrzynie rozsypuję się po wyjęciu – chodzi mi o to czy jak zdemontuje rewers to czy nie zostanie w skrzyni jakiś wystający wałek w  rewersie  powydają koła zębate. Mam kolegę który trochę grzebie w różnych ciągnikach i chcemy razem do tego przystąpić. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Załączone miniaturki

• Rozebrany.jpg

#26 Share Johndeerekakaks

Johndeerekakaks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 12:26

renault 155.54 szarpanie sprzęgła Witam
Mam problem z Renault 103 54. Mianowicie biegi wchodzą ze zgrzytem i rewers na zimnym silniku chodzi,a na ciepłym nie chce się przełączyć kierunek zmiany jazdy.

#27 Share porsty122

porsty122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 18:34

Renault z 3 półbiegami sprzęgło szarpało przy każdym ruszeniu, nowa pompa trzy sekcyjna, nowe tarcze w skrzyni, ciśnienie na bloku zaworowym wyregulowane 23 bary, nowy olej ,nowe filtry skrzyni , sprawdzony potencjometr sprzęgła , sprawdzone wszystkie połączenia , sprawdzone cewki a sprzęgło dalej szarpało. Napisze bo może ktoś ma taki sam problem. Rozebrałem  zawory proporcjonalne ( rozkręca się je od środka ) i wcale nie były zacięte tam gdzie pracuje tłoczek w oleju lecz  zacięty był tłoczek ten który pociąga cewka  znajduje się wewnątrz za  popychaczem.  Cienki śrubokręt, nafta, godzina ruszania i tłoczek zaczął pracować lekko ( a już zacząłem szukać nowego zaworu,  cena około 800 zł. )  Ciągnik rusza normalnie można wyczuć sprzęgło.

witam. a czy przy przerzucaniu półbiegów tez ci szarpała?
  bo u mnie dzieje sie to zarówno przy ruszaniu do przodu jak i do tyłu na kazdym biegu ale i przerzucaniu półbiegów. nie wiem od czego najlepiej zaczać, bo jak piszesz to przyczyn jes naprawde duzo. dodam jeszcze ze jak sie puszcza sprzegło to ciągnik rusza dopiero po jakims czasie. 

Edytowany przez porsty122, 04 grudzień 2015 - 18:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share macherr

macherr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 19:09

witam przy przełączaniu półbiegów też szarpało bo to tak samo obsługują te dwa elektrozawory i przełączanie trwało długo ale to też zależy od pompy i ciśnienia na bloku zaworów