Skocz do zawartości

Zdjęcie

Posiadam 0,5697 ha - jaki czynsz za dzierżawę

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 16 kwiecień 2015 - 14:31

Skoro niby masz tą swoją działkę(bo na pewno nie hektary) i wozisz zboże na skup(pewnie taczką) to wiesz że mieszanka jest po 500 a kukurydza mokra była po 320. Za ten śmieszny czynsz(2500) to można kupić sobie 5 ton mieszanki albo 8 ton kukurydzy i zrobić sobie np CCM(w internecie się dowiesz co to jest). Ale co ja ci będę tłumaczył co można kupić za 2500 jak ty takiej kwoty jeszcze w życiu mnie widziałeś. 2500 nie dam bo tak jak już wcześniej ci tłumaczyłem można sobie za ten czynsz i koszta to można sobie kupić ten polon i mieć go na gotowo bez roboty i nerwów. Za darmo to kiedyś niewolnicy pracowali, a nie rolnicy w XIX wieku. Tylko takich co dają 2500 za ha nie ma! A że ci koledzy w klasie głupot naopowiadali to już nie moja wina że jesteś taki łatwowierny i naiwny. Skąd wiesz co mam na podwórku? Nie ośmieszaj się już więcej bo nie ma sensu, chyba ze to twoje jedyne zajęcie. A opryskiwacz chciałem zamienić na przyczepę bo jak ktoś ma łeb do handlu i biznesu to myśli, sprzedaje, kupuje i handluje, a nie siedzi całe dnie na d*pie przed komputerem, więc o czym my tu piszemy.

Bez odbioru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Posiadam 0,5697 ha - jaki czynsz za dzierżawę Dzisiaj, 09:56
  •  

#42 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 18:01

jeszcze o życiu mało wiesz ja się w jakieś zamiany nie bawię jak mam coś kupić to kupuję a nie się zamieniam a ty czytać ze zrozumieniem nie umiesz to nie moja wina i dla twojej wiedzy to szkołę dawno skończyłem a ty dla mnie to jesteś dzieckiem masz z 1 ha pola i jak ci ojciec da pojeździć po polu to wielkim znawcą jesteś poczytaj sobie moje posty to zmienisz zdanie że nie mam pola dużo pisałem o mf i ursusie ja naprawy robię sam wszystkiego jak ktoś ma pole to zawsze sobie sam robi a nie mechaników najmuje

#43 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 16 kwiecień 2015 - 20:03

Jak kogoś stać na mechaników to sobie wynajmuje. Ja mam na razie 2 ha(możliwe że później będę miał jeszcze 18, ale nie będę się o tym rozpisywał bo i tak nic nie zrozumiesz). Szkoły to ty na pewno nie skończyłeś bo byś na 100% z polskiego siedział i na pewno jeszcze z kilku innych przedmiotów, sam siebie okłamujesz. Pojeżdżę sobie po polu kiedy będę chciał, zazdrościsz że ja mam chociaż 2 ha bo w twoim ogródku to się ciągnikiem nie da jeździć?

Twoich postów nie mam zamiast czytać bo po 1 piszesz w nich same głupoty, po 2 pisać w internecie to ja mogę nawet że mam 2 tyś ha a nie 2 ha, tylko wytłumacz mi po co okłamywać samego siebie i innych, bo ja w odróżnieniu od ciebie nie widzę w tym sensu.

Nie pisz że "jak ktoś ma pole to zawsze sobie sam robi" bo to jest tak że kogo nie stać to sobie sam partaczy w "szałerku". Ja też prawie wszystko robię sobie sam bo lubię, a mechanika biorę bo robi tanio i dobrze, można sobie pogadać i robota idzie szybciej, a czas to pieniądz.

Nie wątpię że wszystkie naprawy robisz sobie sam, bo co to za sztuka wymienić drewniany trzonek w szpadelku, czy kółko w taczce wymienić.

Z nikim się nie zamieniasz, bo na stary i krzywy szpadel to chętnego na zamianę nie znajdziesz. Zadzwoń do handlarza(tylko nie do mnie!) i zapytaj czy by się chciał z tobą zamienić, wymyśl jakąś bajkę, dla ciebie nie będzie to trudne zadanie bo wciskanie kitu masz opanowane do perfekcji. Każdy handlarz jest chętny na różnego typu zamiany.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 21:18

jesteś dzieckiem to po 1 nikt w domu ci nie pozwoli nic robić bo ty nie robisz tylko tata jak coś dla ścisłości ja nie pisze ile mam ha bo to moja sprawa ile mam i tyle mi wystarczy i nie obrażaj mnie że szkoły nie skończyłem bo jak ja kończyłem to ty miałeś 5 lat ale dobrze że się pochwaliłeś że masz 2 ha to więc nie mamy o czym rozmawiać

#45 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 22:23

Po 1 i najważniejsze szkoda mojego czasu. Tata ma firmę i ma swoje zajęcie,a tak ogólnie co cię mój tata obchodzi, twój już się ciebie wyrzekł? Nie piszesz ile masz ha bo nie umiesz przeliczyć ogródka, czyli z m2 na ha. Wiem że jestem dzieckiem, ale ty jesteś jeszcze młodszy. Spójrz na swoje posty, żaden z nich nie zawiera żadnych znaków interpunkcyjnych, ani zdań. Jest to bezsensowna mieszanina słów jakiegoś niedouka. A co do szkoły to się zgadza że zacząłeś 5 lat po mnie, czyli jeszcze podstawówka. Nie mamy o czym rozmawiać bo nie masz żadnego pojęcia o rolnictwie.

Bez odbioru. Nie musisz się już więcej kompromitować.

#46 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 23:15

Przerywając Wasze kłótnie, zapytam - ile wziąć za dzierżawę łąki, 13,20 ha, gdzie same dopłaty do ha (wg. nowego PROW) to: 589 (ekstensywne użytkowanie) + 842 (czajka) + 1072 (półnaturalne łąki świeże) + 428 (ekologia) + 450 (górskie ONW) + obszarowe + zazielenienie?

Jak widzicie cena dzierżawy może być wręcz idiotycznie wysoka. Pytanie tylko, co się opłaca. Odpowiedź decyduje o wysokości dzierżawy.

#47 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 06:10

teraz pytanie ile chcą????  jaka trawa koszona ??? czy paru letnia co nie bedzie na nic się nadawała

#48 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 08:17

To ja mam tą łąkę. Trawy wieloletnie, dozwolony 1 pokos w roku po 01 sierpnia, wykaszane co roku, ok. 3 t/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 11:36

a ile dzierżawa ??? na ile lat ???

#50 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 23:36

Byłbym skłonny przy 5-letniej dzierżawie (na okres PROW), zgodzić się na 4600 zł/ha + podatek. Dopłaty dla użytkownika.

#51 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 06:16

Bardzo wysoko cenisz to stare trawsko które koszone po 1 sierpnia ma wartość paszową mniejszą niż zero. 

#52 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 09:24

Zgadza się. Weź jednak pod uwagę wysokość dopłat. Napisałem o tej działce żeby pokazać, że cena dzierżaw może nie tylko być absurdalnie wysoka, ale też wpływ regionu i uwarunkowań na cenę.

Faktyczny zysk z uprawy tej działki, to 4500-5000 zł/rocznie (siano na brykiety).

#53 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 08:03

Tak czyli 500zł zysku a gdzie ciecie grabienie prasowanie itd...

Fakt, region daje dużo...

Tylko trawa po 1 sierpnia = zero

Najlepiej niech sam właściciel weźmie dopłaty i się z nią męczy.. To to nie jest trawa siewna i na pewno powierzchnia nierówna :) wręcz obkopana jeszcze starymi rowami powojennymi.

Edytowany przez kris14, 11 czerwiec 2015 - 08:56.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#54 Share Fendt718

Fendt718

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 luty 2016 - 23:00

koledzy mam takie pytanie jest oferta w okolicy mojej  gospodarstwa ok 100 ha do wydzierżawienia klasa 3 ile wartało by dac według was gospodarstwo wraz z budynkami wiaty itp..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 17 luty 2016 - 02:36

coś swoich gruntów masz? bo jeżeli nie, to 300 max 500zł do hektara bo jeżeli masz wszystko dzierżawione to wyjdzie Ci ładna sumka za czynsz 30 000-50 000 a to mało nie jest :)

ale budynki i 100ha + dopłaty twoje to mysle że 50k powinno być ok