Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór łyżki do ładowacza czołowego

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share toof

toof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 19:26

Witam

Proszę o pomoc przy wyborze najlepszej łyżki do ładowacza czołowego krajowego producenta. Posiadam ciągnik 82 km o szerokości 2 m z ładowaczem Agromasz.  Z tego co już dowiedziałem się z forum muszę szukać czegoś w szerokości 2,1-2,2 metra. Używana ona będzie do równania kiszonki z kukurydzy, drobnych prac ziemnych, do zboża itp. czyli do tego do czego zazwyczaj używa się łyżki w ładowaczu. Zagłębiając się w temat okazało się że Agromasz robi lemiesz ze stali konstrukcyjnej, natomiast prawie wszyscy pozostali producenci montują lemiesz ze stali trudnościeralnej Hardox. Pozostały osprzęt mam Agromasza, tylko co do łyżki mam wątpliwości. Wszyscy robią łyżki z blachy 4 mm, ceny oscylują w okolicy 2 tyś, więc jedyne co pozostaje to wybór tej najlepszej. W związku z tym proszę użytkowników tego typu sprzętu o opinie na temat Waszych szufli. Może ktoś się zawiódł swoim wyborem, a morze kogoś zaskoczyła pozytywnie wytrzymałość.  

Z góry dziękuję za pomoc - pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór łyżki do ładowacza czołowego Dzisiaj, 05:48
  •  

#2 Share FLASH

FLASH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 19:47

W miare prawidłowo dobierasz parametry, i masz dobry gust

stal hardox warto wziąć ponieważ dużo dłużej zdzierz sie na betonie, lecz zwruć uwage aby była dokręcana do łyżki

nie chodzi o to że kiedyś bedziesz ją wymieniał, lecz masz możliwość ją odwrucić, jak i maprawić

I co istotne spójż na objętość jeśli zamierzasz wozić ziarno i kiszonke, czyli głębszą ale zwruć uwage na wage netto(mnie przy teleskopie nie ważne)

#3 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 20:04

do takiego ciągnika to 2m wystarczy. Agromasza łyżka nie polecam za słabo zagina się do góry i zboża i za dużo nie nabierzesz. Mam tą łyżkę 13 lat i to jest jej najgorsza wada no i po tylu latach użytkowania muszę zmienić blachę od dołu i lemiesz.

#4 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 19:08

mam i polecam intertech zambrów 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 19:51

do takiego ciągnika to 2m wystarczy. Agromasza łyżka nie polecam za słabo zagina się do góry i zboża i za dużo nie nabierzesz. Mam tą łyżkę 13 lat i to jest jej najgorsza wada no i po tylu latach użytkowania muszę zmienić blachę od dołu i lemiesz.

To nie jest wina łyżki tylko ładowacza a dokładniej jego geometrii.

#6 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:27

to jest wina łyżki, w innych jest pochylona od strony mocowania a w tej jest prosta ściana i odrazu się zmniejsza kąt zgięcia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share farme73

farme73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 maj 2015 - 17:41

ja mam łyzke wlasnej roboty z blachy 6mm +lemiesz 8mm szerokosci robocza to 240 albo 230 cm nie powiem dokladnie i nie narzekam, zrobilem taką jaka mi odpowiada i narazie sobie chwale