toof

Wybór łyżki do ładowacza czołowego

Polecane posty

toof    11

Witam

Proszę o pomoc przy wyborze najlepszej łyżki do ładowacza czołowego krajowego producenta. Posiadam ciągnik 82 km o szerokości 2 m z ładowaczem Agromasz.  Z tego co już dowiedziałem się z forum muszę szukać czegoś w szerokości 2,1-2,2 metra. Używana ona będzie do równania kiszonki z kukurydzy, drobnych prac ziemnych, do zboża itp. czyli do tego do czego zazwyczaj używa się łyżki w ładowaczu. Zagłębiając się w temat okazało się że Agromasz robi lemiesz ze stali konstrukcyjnej, natomiast prawie wszyscy pozostali producenci montują lemiesz ze stali trudnościeralnej Hardox. Pozostały osprzęt mam Agromasza, tylko co do łyżki mam wątpliwości. Wszyscy robią łyżki z blachy 4 mm, ceny oscylują w okolicy 2 tyś, więc jedyne co pozostaje to wybór tej najlepszej. W związku z tym proszę użytkowników tego typu sprzętu o opinie na temat Waszych szufli. Może ktoś się zawiódł swoim wyborem, a morze kogoś zaskoczyła pozytywnie wytrzymałość.  

Z góry dziękuję za pomoc - pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FLASH    0

W miare prawidłowo dobierasz parametry, i masz dobry gust

stal hardox warto wziąć ponieważ dużo dłużej zdzierz sie na betonie, lecz zwruć uwage aby była dokręcana do łyżki

nie chodzi o to że kiedyś bedziesz ją wymieniał, lecz masz możliwość ją odwrucić, jak i maprawić

I co istotne spójż na objętość jeśli zamierzasz wozić ziarno i kiszonke, czyli głębszą ale zwruć uwage na wage netto(mnie przy teleskopie nie ważne)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

do takiego ciągnika to 2m wystarczy. Agromasza łyżka nie polecam za słabo zagina się do góry i zboża i za dużo nie nabierzesz. Mam tą łyżkę 13 lat i to jest jej najgorsza wada no i po tylu latach użytkowania muszę zmienić blachę od dołu i lemiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

do takiego ciągnika to 2m wystarczy. Agromasza łyżka nie polecam za słabo zagina się do góry i zboża i za dużo nie nabierzesz. Mam tą łyżkę 13 lat i to jest jej najgorsza wada no i po tylu latach użytkowania muszę zmienić blachę od dołu i lemiesz.

 

To nie jest wina łyżki tylko ładowacza a dokładniej jego geometrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

to jest wina łyżki, w innych jest pochylona od strony mocowania a w tej jest prosta ściana i odrazu się zmniejsza kąt zgięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farme73    0

ja mam łyzke wlasnej roboty z blachy 6mm +lemiesz 8mm szerokosci robocza to 240 albo 230 cm nie powiem dokladnie i nie narzekam, zrobilem taką jaka mi odpowiada i narazie sobie chwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dmnk217
      Witam.
      Mamy problem z ładowaczem MX t-10. Dokładny model na zdjęciu. Podczas pracy jest ok tzn. jak sie podnosi czy opuszcza. Na postoju strzela cyklicznie przewód zaznaczony strzałką na zdjęciu. Co może być przyczyną?


    • Przez wojtal657
      Witam 
      Jaki polecacie rozrzutnik 10 tonowy do obornika ? 
      Myślałem nad metal-tech albo ursusem jakie macie zdanie o tych rozrzutnikach?
    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj