Skocz do zawartości

Zdjęcie

Manometr w opryskiwaczu

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawidor111

dawidor111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 17:52

Manometr w opryskiwaczu witam. Dziś rozkrecalem rozdzielacz w opryskiwaczu polowym i wylecial mi spod manometru olej. Jaki teraz mam wlać i ile go tam ma być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Manometr w opryskiwaczu Dzisiaj, 13:41
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 18:21

Manometr w opryskiwaczu

to co to za opryskiwacz w zwykłych manometr działa bezposrednio , ciecz czyli woda dochodzi do niego i wskazuje ciśnienie

Zresztą każdy tak ma (tzn te co widziałem ;)) może po prostu popsułeś go i z niego poleciał olej -_-

#3 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 08 kwiecień 2015 - 20:19

Manometr w opryskiwaczu

Jak nie masz pojęcia, to się nie wypowiadaj. Do manometru nie ma prawa dopływać ciecz robocza. Jest on oddzielony membraną, pod którą dopływa ciecz robocza, a nad membraną jest olej. Ma być go pełno, tzn. najlepiej jakby tam nie było w ogóle powietrza. W praktyce ciężko jest to zrobić, ale należy nalać tyle ile się da.

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 21:22

Manometr w opryskiwaczu

Jeżeli manometr jest glicerynowy to ciecz ma bezpośredni kontakt, a jeżeli zwykły to "olej" ma za zadanie tłumić drgania.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 21:38

Manometr w opryskiwaczu

Jak nie masz pojęcia, to się nie wypowiadaj. Do manometru nie ma prawa dopływać ciecz robocza. Jest on oddzielony membraną, pod którą dopływa ciecz robocza, a nad membraną jest olej. Ma być go pełno, tzn. najlepiej jakby tam nie było w ogóle powietrza. W praktyce ciężko jest to zrobić, ale należy nalać tyle ile się da.

W starym opryskiwaczu miałem bezpośrednio ciecz do manometru z 15 lat i do czasu jak sprzedałem działał bez zarzutów a w nowym po roku rozsypała się membrana i jest też bezpośrednio i działa 4 lata.

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 07:27

Manometr w opryskiwaczu

Jaki jest manometr bo jeżeli glicerynowy to musi działać a jeżeli zwykły to niekoniecznie ( Ja zamontowałem zwykły i po ok. 15minutach pracy zwariował).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 12:57

Manometr w opryskiwaczu

Bo najważniejszą rzeczą tam jest labiryntowy tłumik drgań (płytka z małym powyginanym rowkiem) a obsługiwane jest olejem ze względów praktycznych, żeby nie było brudów które mogą zapchać dziurkę w tłumiku i substancji żrących np; mocznik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 kwiecień 2015 - 13:10

Manometr w opryskiwaczu

W mojej starej instrukcji od Pilmeta pisze że 6cm3 hipolu ma tam być 

A zapytam... Jeśli nie ma tam w ogóle oleju to co wskazanie będzie zafałszowane czy jak? Bo jakiś czas temu zakładałem nowy rozdzielacz i przykręcając manometr nie wlałem oleju i nic tam nie ma, a wskazuje normalnie

Edytowany przez Roki212, 09 kwiecień 2015 - 19:06.

#9 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 18:45

Manometr w opryskiwaczu

Elektrotechnik, w 08 Kwi 2015 - 21:19, powiedział:snapback.png

to co to za manometr co nie ma styku z cieczą :huh: , chyba że do końca nie zrozumiałeś (albo  ja ) bo kolega rozbierał rozdzielacz a nie manometr

#10 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 kwiecień 2015 - 19:02

Manometr w opryskiwaczu

Kolego przeanalizuj schemat http://zapodaj.net/d...b87836.jpg.html

będziesz widział czemu manometr nie ma styku z cieczą roboczą.

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 19:06

Manometr w opryskiwaczu

zdenerwowałeś mnie :blink: aż poszłem sprawdzić katalog i opryskiwacz i rzeczywiście w tej membranie jest olej a reszta to powietrze i nie ma styku wtedy z ciecz z opryskiwacza z manometrem ale w starym miałem ciecz bezpośrednio do manometru . I co ciekawe dałem manometr ze starego do nowego opryskiwacza i działa poprawnie

A ciekawe co się stało z moim nowym opryskiwaczem wcześniej przy ok 8km/h przy 5 bar miałem wydatek 200 l/ha , po dwóch sezonach przy 3,5 bar mam wydatek  200 l/ha

Ps teraz mogę podać ile tam jest oleju -2 mm mniej od góry membrany

#12 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 19:16

Manometr w opryskiwaczu

5 bar to byś te nowe dysze rozwalił.Masz średnio koło 3 bar.Ja tak zawsze pryskam.

#13 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 19:55

Manometr w opryskiwaczu

A ciekawe co się stało z moim nowym opryskiwaczem wcześniej przy ok 8km/h przy 5 bar miałem wydatek 200 l/ha , po dwóch sezonach przy 3,5 bar mam wydatek  200 l/ha

Jak to co, rozjechałeś rozpylacze. Dysze miałeś goowniane i do tego waliłeś "pressure" większe niż dysza ma max katalogowo i gotowe.

Edytowany przez mikad, 10 kwiecień 2015 - 19:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 18:58

Manometr w opryskiwaczu

no właśnie nie nowy opryskiwacz i 5 bar , 8 km/h = ok 200 l/ha   -_-   i tak  2 sezony

na 3 rok patrze że coś zabrakło cieczy w opryskiwaczu to znów mierzenie wydatku i raptem przy ciśnieniu 3,5 bar i 8 km/h mam 200 l/ha :blink: dysze te same cały czas :huh: