Skocz do zawartości

Zdjęcie

przejęcie gospodarstwa

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Aminir

Aminir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 19:43

przejęcie gospodarstwa

Witam..
Mam dylemat odkąd pamiętam jeżdżę do wujka na wieś...
Bardzo mnie to interesuje.. Tylko czy mi się opłaca przejąc 10ha gospodarstwo..Dobra napisze teraz co na tym gospodarstwie się znajduje..

-Dwa ciągniki c330,zetor(nie pamiętam numeru na_pewno coś z 1400,albo 14000)
-kombajn szwedzki.
-brony 3 pary.
-pług 3 skibowy, 2 skibowy.
-kosiarkę
-opryskiwacz
-lej
-sieczkarnie skorpion do kukurydzy
-zgrabiarkę
Jeszcze parę maszynek :D

2 obory jedna 10 letnia druga powojenna
Stodoła
Spichrz-powojenny
Silos do kukurydzy,silos do korzonków....
To większość budynków i maszyn...
Teraz pytanko.Czy mi się opłaci żyć jako rolnik? Mam jakieś tam plany tylko czy to wypali..proszę o rady....

Pozdrawiam .

Edytowany przez kris14, 08 kwiecień 2015 - 20:02.
Kup sobie słownik! Pkt. 1.10 +1p ostrzeżeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przejęcie gospodarstwa Dzisiaj, 14:20
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2015 - 19:49

przejęcie gospodarstwa przy 10 ha potraktuj to raczej jako hobby ;) obsiej zbozem i idz do pracy bo kokosow to z tego miec nie bedziesz a oplacac sie przejac zawsze bedzie chocby 1 ha ;)

#3 Share Mokka2300

Mokka2300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 19:51

przejęcie gospodarstwa słownik to podstawa w rolnictwie, ale do rzeczy jeśli byś działał i pobrał fundusze z Uni np. młody rolnik, modernizacja małych gospodarstw to może coś z tego być, a to nie jest lekka robota

#4 Share Aminir

Aminir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 19:52

przejęcie gospodarstwa no wiesz mam plany ale oczywiscie pierw szkola wujek przeboleje..a blisko noego jest paru gospodarzy których bym wykupil tylko pierw trzeba jakos kase zdobyc
mokka pisze to 3 raz i na telefonie :(

#5 Share Mokka2300

Mokka2300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 20:16

przejęcie gospodarstwa umnie jest tylko raz napisane to musi być jakiś błąd na forum, na wykup będziesz potrzebował dużo kasy, bo teraz ziemia jest w cenie może na początek dzierżawa pola

#6 Share Aminir

Aminir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 20:48

przejęcie gospodarstwa tak tyle to wiem może powiesz ile dostaje za zalorzenie gospodarstwa +doplaty na zakup ziemi? A ci gospodarze to znajomi mogą totaniej sprzedać więc te 5 do 10ha kupie a reszta dzierzawa :D mysle ,ze to wypali .Jak myslisz?
no i mysle nad sprzedaniem krów (wszystkie mięsne) no i jak narazie byki chodowac jak myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 20:50

przejęcie gospodarstwa przyjedź do mnie to sprzedam ci moje gospodarstwo . a pieniądze dam na lokatę a z moimi umiejętnościami szybko znajdę w okolicy pracę w rolnictwie i będę mieć spokój ,życie bez stresów związanych z pogodą ,cenami itp . także 10 ha to tylko gosp. specjalistyczne

#8 Share Aminir

Aminir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 21:01

przejęcie gospodarstwa wiesz nie dzięki :p na gospodarce pracuje wiekrzosc mojej rodziny od wieków i zyją teraz tylko czy mi się to oplaca mysle nad studjami rolniczymi po technikum ,i tak dotacje lecą...nie od razu rzym zbudowano wraz z pomocą wuja dam rade :D
a co do modernizacji jak to dziala ja dostajr srotki. i remontuje czy wymieniam maszyne na nową?

#9 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 07 kwiecień 2015 - 21:46

przejęcie gospodarstwa

no jasne bo gospodarze to tylko dotacje biorą i lajtowe życie B)  kolego z twoich wypowiedzi wynika że nie masz pojęcia o pracy na wsi więc zanim sie za to zabierzesz to wyprowadź się do wuja na rok, wstawaj codziennie rano do obrządków nawet jak zabalujesz to nikt za ciebie tego nie zrobi, pożegnaj się z urlopami itp. zobacz czy ci takie życie odpowiada i wtedy bierz się za hektary a i zastanów się co chcesz działać na tym areale. poczytaj sobie na forum jest wiele tematów odnośnie dotacji tam masz napisane co, ile i dla kogo. i nie planuj już wykupu sąsiadów bo zanim się wszystkiego nauczysz to sporo wody w rzece upłynie ale ni poddawaj się, trzymam kciuki i życzę powodzenia ;)

#10 Share Aminir

Aminir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 18:59

przejęcie gospodarstwa Dzięki ale z tym wykupieniem to przesadziłem ,lecz wuj ma jakieś tam środki a nawet 2ha więcej to dużo jak na początek..:P

Edytowany przez Aminir, 08 kwiecień 2015 - 19:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Aminir

Aminir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 19:40

przejęcie gospodarstwa Panowie wiem ze troche pózno ale jakie. Teraz sypnąć nawozy na przenice?

Edytowany przez Aminir, 14 kwiecień 2015 - 19:41.