Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w rodzaju uprawy!

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KrzysiekNabiaek

KrzysiekNabiaek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 08:57

Pomoc w rodzaju uprawy!

Panie i Panowie mam takie pytanie ;)

Nie mam zbyt dużo obornika bo mam tylko króliki i kury a pola mam sporo ok 10 ha i myślałem nad takim czymś: na ścierniska w tym roku będę siał wapno zapewne po wapnowaniu te ścierniska przyoram i mam zamiar posiać na tym poplon łubin albo gorczycę i przed siewem zbóż ozimych tak ze 2 tyg przed zaorać ten poplon i zasiać na to zboża.Stosował ktoś kiedyś taką uprawę zda to egzamin?Czy ten poplon przed siewem ozimych nie będzie przeszkadzał jakoś zbożu które posieję.Proszę o wyrozumiałoś bo mam 18 lat i dopiero od 3 lat uprawiam pole także zbyt dużo nie wiem jeszcze na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w rodzaju uprawy! Dzisiaj, 19:22
  •  

#2 Share MlodyRolnik32

MlodyRolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 15:22

Pomoc w rodzaju uprawy!

raczej możesz siać jak masz słabsze to siej grochopeluszkie nwm czy dobrze napisałem albo groch więcej się zbiera od łubinu obornik możesz też kupić bo przydało by się nawieść raz na jakiś czas

#3 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 08 kwiecień 2015 - 16:37

Pomoc w rodzaju uprawy! Nie sieje się poplonów przed oziminami, bo utracisz cenną wodę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Walczmy o rynek grzybów! zobacz »

•  

#4 Share nick

nick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 20:49

Pomoc w rodzaju uprawy!

Możesz w czerwcu rozsiać gorczyce lub coś podobnego po skoszeniu dobry deszcz i masz ładny poplon w krótkim czasie początek września orka i na wierzch wapno

#5 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 22:59

Pomoc w rodzaju uprawy!

jesli już siać jakis poplon pod oziminy, to ja bym posiał rzepak.  W łubiny , gorzyce i inne wysokie rosliny bym sie nie bawił, bo je przed zaoraniem trzeba by skosić, najlepiej orkanem, bo jak przyorasz w całości to ci sie zrobi taka jakby poduszka powietrzna i górna warstwa ładnie podeschnie i moga byc problemy ze wschodami. Ale zrobisz jak uważasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MlodyRolnik32

MlodyRolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 09:22

Pomoc w rodzaju uprawy!

jesli już siać jakis poplon pod oziminy, to ja bym posiał rzepak.  W łubiny , gorzyce i inne wysokie rosliny bym sie nie bawił, bo je przed zaoraniem trzeba by skosić, najlepiej orkanem, bo jak przyorasz w całości to ci sie zrobi taka jakby poduszka powietrzna i górna warstwa ładnie podeschnie i moga byc problemy ze wschodami. Ale zrobisz jak uważasz.

Kolego jak byś chciał wiedzieć łubin max 20-30 cm  . A po drugie ja jakoś sieje łubin i jednego roku przygapiliśmy się to powypadał i wszystki lezał na ziemi i musieliśmy zaorać ( oraliśmy kverneland ab 100 jak co już ) i nic nie b yło na drugi rok urosło 4 t pszenzyta na piachach a rzepak ma słabszą próchnice niż łubin więc zastanów co piszesz