Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubijanie obornika

100 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 luty 2008 - 12:30

Ubijanie obornika @Laraks z którego roku była ta ksiązka??? :rolleyes: kompostowanie obornika bardzo ładnie mamy opisane w naszej WIKI.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubijanie obornika Dzisiaj, 03:15
  •  

#22 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 24 luty 2008 - 12:36

Ubijanie obornika wiesz nawet juz nie chodzi o to z którego roku była - ja mam z 1998 i tez takie rzeczy są opisywane w ten sam sposób - poprostu autorzy opierali się na badaniach z lat 60-tych które były nie do końca prawdziwe :rolleyes:

tutaj link do art o kompostowaniu http://www.agrofoto....t...rticle&id=9
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#23 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 24 luty 2008 - 15:22

Ubijanie obornika My jak wyrzucimy obornik od świń to zawsze ubijamy troche traktorem bo obornik od świń sie mocno pali a jak ubijesz to już mniej
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 luty 2008 - 15:39

Ubijanie obornika ja mam obornik od krów na płycie jak kiszonka zbita lub raczej sianokiszonka ani to ładowaczem ruszyć a rozrzutnik zdusza c330 do zdychu i na terenowych mysze trzepać, już od dawna przeładowuje ładowaczem żeby na ryzmie poleżało to na rozrzutnik lżej, oj przydał by się aerator, a to nie jest tak ze przepalony gnój ma lesze właściwości i nie zakwasza ziemi?

#25 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 24 luty 2008 - 16:12

Ubijanie obornika znaczy się musze trochę sprostować - to co nazywacie "spaleniem" czy "przepaleniem" obornika jest to proces jeg mineralizacji na skutek kontaktu z powietrzem - ten sam proces zachodzi podczas kompostowania z tą różnicą ze dzięki aeracji (napowietrzaniu) powietrze docierado całej masy obornika i proces ten jest dużo bardziej intensywny
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#26 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 24 luty 2008 - 20:13

Ubijanie obornika Czyli wychodzi na to że lepiej nie ubijać.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#27 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 24 luty 2008 - 21:19

Ubijanie obornika tak - jeśli już nie chesz kompostować to lepiej zostawić obornik w spokoju

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 luty 2008 - 21:49

Ubijanie obornika Może nie w temacie ale mam kilkanaście bel siana 3 letniego prasowanego jak było wilgotne i jeden syf z tego jest teraz i chce to sprzatnąc, co z tym lepiej zrobić bo jak wrzuce na płyte to z płyty nic nie odcieka a potem to wszystko nawija się na wały, troche wywpoziłem i w bruzde wrzucałem i przeorywałem, więc lepiej od razu na poel czy wymieszać z gnojem i niech się pali?

#29 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 25 luty 2008 - 07:56

Ubijanie obornika Dawniej jak nie mieliśmy płytu tylko na ziemie w taką dziure wywalaliśmy gnój to ubijaliśmy trktorem a dziś zetor z turem i na ppłycie podwalam go na 3 m i się w miare nie pali co jakiś czas go jeszcze gnojowicą poleje i git

Pozdro.........:rolleyes:

#30 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 25 luty 2008 - 08:07

Ubijanie obornika My nigdy nie ubijaliśy obornika nawet jak mielismy na ziemi. tera jak mam płyte to wyciąg na 2.5m podaje gnój od czasu do czasu sie rozrzuci na boki i jest git i sam sie ubija nie potrzebny ciątgnik ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 22:54

Ubijanie obornika Ja raz ubijałem ciągnikiem i jak sie zawiesiłem na pryźmie i nie mogłem zjechać to powiedziałem że już nigdy więcej ja nie ubijam

#32 Share Bioma

Bioma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 21:37

Ubijanie obornika Witam. Proponuje zabieg kompostowania. Taki zabieg warto przeprowadzic biopreparatami i to juz na fermie - sciolka jest jalowa i nie ma problemow z pasozytami muchami bakteriami coli i innym paskudztwem,problemy oddechowe zwierzat to rzadkosc amoniak wiazany jest w kompostowanym oborniku w postaci azotu a nie ulatuje, kluje w oczy i zatyka oddech - na fermie i w okolicy nie smierdzi. Zwierzaki szybciej dobieraja i sa zdrowsze. To co trafia na pryzme jest juz prawie przerobione i nie ma potrzeby napowietrzac ani pryzmy ani mieszac w zbiornikach z gnojowica,taki biopreparat sam produkuje sobie tlen ktory jest mu potrzebny do rozkladu martwej materii organicznej i zamiast uwalniac dwutlenek wegla do atmosfery pozerajac po drodze tlen wiaze wegiel w masie organicznej, z resztkami antybiotykow tez sobie radzi znakomicie. Taki obornik zajmuje mniej miejsca i nie ma mowy o wschodach chwastow gdyz nasiona zostaja rozlozone. Obornik i gnojowica sa duzo lepszym nawozem( wiecej skladnikow) i nie smierdza przy wywozeniu a do tego rosliny nie musza czekac az to wszystko rozlozy sie w glebie tylko papu maja od razu pod nosem. W kazdym miejscu mniejsze koszty (co sie dzieje z plonami to nie bede uswiadamial). Jeden preparat a kilkanascie problemow z glowy. Sluze informacjami. Pozdrawiam

#33 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 08:16

Ubijanie obornika byłem na szkoleniu i tam też jeden gość zachwalał produkty na bazie mikroorganizmów. działają podobno na wszystko, smród w oborach rozwarstwiająca się gnojowica, muchy, grzybica u krów, komorki somatyczne i wszystkie inne choroby,poprawiaja strukturę gleby i jednym słowem działają na wszystko. wywołało to tylko smiech na sali .mam wiec nadzieje że nie jesteś z tej firmy i nie przeprowadzasz tu próby reklamy i sprzedazy tego produktu :)

#34 Share Bioma

Bioma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 11:12

Ubijanie obornika Nie przeprowadzam reklamy ale znam te srodki od ponad 2 lat i moze nie pomagaja na wszystko lecz smiech na sali to wielka przesada. Jesli nikt sie z nimi nie stykal wczesniej to po co obsmiewac - chyba wlasna niewiedze. Pradu elektrycznego tez kiedys nie bylo a teraz nie ma dziedziny gdzie nie jest stosowany. Szukamy daleko w kosmosie a nie znamy naszej natury pod stopami. Poszperajcie na necie. Te preparaty o ktorych mowie sa jeszcze nowszej generacji i nie byly jeszcze prezentowane w Polsce ale juz niedlugo beda. Pozdrawiam

#35 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 11:59

Ubijanie obornika

byłem na szkoleniu i tam też jeden gość zachwalał produkty na bazie mikroorganizmów. działają podobno na wszystko, smród w oborach rozwarstwiająca się gnojowica, muchy, grzybica u krów, komorki somatyczne i wszystkie inne choroby,poprawiaja strukturę gleby i jednym słowem działają na wszystko. wywołało to tylko smiech na sali .mam wiec nadzieje że nie jesteś z tej firmy i nie przeprowadzasz tu próby reklamy i sprzedazy tego produktu :)

nie stosowałeś to możesz nie wierzyć :)

#36 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 16:31

Ubijanie obornika

Nie przeprowadzam reklamy ale znam te srodki od ponad 2 lat i moze nie pomagaja na wszystko lecz smiech na sali to wielka przesada. Jesli nikt sie z nimi nie stykal wczesniej to po co obsmiewac - chyba wlasna niewiedze. Pradu elektrycznego tez kiedys nie bylo a teraz nie ma dziedziny gdzie nie jest stosowany. Szukamy daleko w kosmosie a nie znamy naszej natury pod stopami. Poszperajcie na necie. Te preparaty o ktorych mowie sa jeszcze nowszej generacji i nie byly jeszcze prezentowane w Polsce ale juz niedlugo beda. Pozdrawiam

To co piszesz jest bardzo piękne, ale jakie są koszty tego preparatu, jakie są potwierdzenia (badania) na działenie tych środków i najważniejsze gdzie je można kupić??

#37 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 16:43

Ubijanie obornika Ja co jakis czas wjade na obornik zetorkiem i sie ladnie ugniecie...Moj sasiad doslownie co tydzien przewraca gnoj cyklopek az czlowieka szlak trafia bo smierdzi na cala wioske...nie mowie jak sie wywozi na pole czy cos, ale to juz jest szczyt!! smierdzi caly czas...

#38 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 16:58

Ubijanie obornika

...taki biopreparat sam produkuje sobie tlen ktory jest mu potrzebny do rozkladu martwej materii organicznej...

Jak byś był tak miły i mi wytłumaczył skąd się ten tlen bierze. Moja wiedza z zakresu mikrobiologii w żaden sposób nie umożliwia mi wytłumaczenie tego zjawiska.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#39 Share Bioma

Bioma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 17:20

Ubijanie obornika Ja sprowadzam go prosto ze Szwajcarii od producenta. W Europie jest zarejestrowany od kilku lat w Szwajcarii rowniez na liscie preparatow do produkcji ekologicznej. W Polsce i innych krajach UE sa w trakcie rejestracji do dopuszczenia do obrotu ale kazdy na swoje potrzeby moze je spokojnie sprowadzic(sprawdzone w GUC i MRiRW). Sprzedaja duzo do Kanady i Ameryki Srodkowej i Poludniowej. Bylem u nich w fabryce w ubieglym roku i mam sporo materialow troche sobie pezetlumaczylem i caly czas uzupelniam sobie o cos nowego. To bardzo rozwojowe
Koszty sa zalezne od rodzaju hodowli sa 4 rozne preparaty drob trzada krowy konie.Jesli ktos reflektuje to moge Wam cos powysylac ale wylacznie na mail.Nie bede tu kogos reklamowal ani przepisywal gotowych materialow. Mysle ze za rok moze wczesniej beda tu mieli przedstawiciela i strone na necie po Polsku. Ja nie czekalem wiec sobie ulatwilem juz zycie. Badania labolatoryjne byly prowadzone w wielu krajach i to z roznymi ich preparatami, czesc z nich jest na necie inne dostaje w dokumentacji. W Polsce nie badali ale to dziala niezaleznie od szerokosci geograficznej, maja juz duzo odbiorcow. Ostatnio prowadza rozmowy z Rosja i Ukraina. Pozdrawiam

@chłop z mazur
To jest 21 stron w PDF w dodatku po francusku. Nie jestem mikrobiologiem i nie mam zamiaru komus cos blednie wytlumaczyc podaj mi net to Ci dosle.

nie cytujemy poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 20:53

Ubijanie obornika a powiedzcie, bo mój dziadek twierdzi że niepowinno sie wysoko układac obornika gdyż sie pali.'
Jest to prawda?