Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7540 za duża wydajność hydrauliki zewnętrznej

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share norbi9032

norbi9032

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 14:13

Witam, zakupiłem Zetora 7540, mam problem z hydrauliką zewnętrzną. Przy prasie rolującej zauważyłem problem, który polega na bardzo szybkim podnoszeniu podbieracza i komory. Tak jakby za duże ciśnienie szło na hydraulikę zewnętrzną. Dźwignia mała od regulacji obiegu oleju zewnętrznego i wewnętrznego nie reaguje.

Rączka przy podnośniku od regulacji obiegu  chodzi luźna w jedna i w drugą stronę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7540 za duża wydajność hydrauliki zewnętrznej Dzisiaj, 19:39
  •  

#2 Share sadek9

sadek9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 15:11

Zetor 7540 za duża wydajność hydrauliki zewnętrznej zmierz ciśnienie i wydajność na wyjściu i bedzie wiadomo a skoro regulator nie reaguje to trzebaby sie do niego dobrać

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 15:17

Ciekawe jak ty chcesz zmierzyć wydajność? Zawory dławiące załóż im poi problemie.

Ostatecznie nawet we własnym zakresie możesz zrobić dławiki. Podkładki z mniejszymi niż przekrój króćca otworem.

Edytowany przez seweryn20, 05 kwiecień 2015 - 15:18.

KPK Kumurun Team

#4 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 15:18

po pierwsze nie masz problemu z ciśnieniem a z wielkością przepływu, a to wiąże się z dużą  wydajnością pompy hydraulicznej .W tych Zetorach nie ma możliwości regulacji wielkości przepływu strumienia oleju w hydraulice zewnętrznej . Ta mała dźwigienka nie mażadnego wpływu na hydraulikę Zewnętrzną  reguluje jedynie szybkość podnoszenia podnośnika i szybkość  reakcji układu trójpunktowego  jak ustawisz ,powiedzmy tą średniej wielkości dźwignię w położenie D lub M -ale tu nie o to Tobie chodzi .

Możesz  albo wstawić szeregowo  regulator przepływu w przewód od podbieracza  ( dość kosztowne rozwiązanie ) albo zrobić taki patent ,że dopasować między końcówkę przewodu i wtyk gniazda , monetę z przewierconym małym  otworem- mialem tak w hydraulice przyczepy samozbierającej i działało . Zresztą w instrukcji obsługi sieczkarni jednorzędowej Pottinger MEX GT , tak każą dobierać wielkość otworu w kążku wstawionym w złączkę przewodu żeby za szybko nie reagowało sterowanie rurą wylotową .

Edytowany przez DarekD, 05 kwiecień 2015 - 15:22.

nowy

#5 Share kanako339

kanako339

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 21:39

Zetor 7540 za duża wydajność hydrauliki zewnętrznej moneta 1 grosz pasuje idealnie do tych zadań otwór wg. potrzeb 3, 4 mm

#6 Share norbi9032

norbi9032

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 10:06

Dzięki wielkie za pomoc, będę musiał wstawić jednak tą monetę .Jeszcze mam jedno  pytanie związane z tym samym tematem, jak opuszczam np pustą przyczepę, domykam komore w prasie to żeby zamki się zatrzasneły , lub tłoczysko w przyczepie opadło do końca to muszę pare razy ruszyć wajchą od podnośnika inaczej nie opadnie, lub zgasić ciągnik. Czy coś u mnie jest nie tak , wajcha od podnośnika tylnego i od hydrauliki zewnętrznej to są  jakoś powiązane ze sobą. Dodam że opuszcza np na pusto przyczepę bardzo dobrze w prasie komora też się szybko domyka tylko staje tłok 3,4 cm od całkowitego opadnięcia.i wtedy muszę zgasić ciągnik lub poruszać 2 do 3 razy wajchą od tylnego podnośnika i się tłok przy przyczepie domknie całkowicie (opdnie). coś jest nie tak tylko gdzie tkwi problem.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 06 kwiecień 2015 - 11:18

to tak jakby pompa była zapowietrzona lub by ci gdzieś powietrze zasysało 

#8 Share norbi9032

norbi9032

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 12:03

ale to jak by była zapowietrzona to był by chyba problem też z podnoszeniem narzedzi  kipowaniem przyczep a problem jest tylko na samym końcu opuszczania, dodam że euro złączki i gniazdo przy ciągniku  tez wymienione na nowe . ciągnik nie ma wycieków widocznych na zewnątrz.  Może ktoś z was miał podobny problem, ?mógł by mnie naprowadzić na trop ,  jak ciągnik zgaszę to od razu opada np siłownik w przyczepie  jak kipuje. 

Edytowany przez norbi9032, 06 kwiecień 2015 - 16:48.

#9 Share krzychu151515

krzychu151515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 18:41

Zetor 7540 za duża wydajność hydrauliki zewnętrznej korek wlewu oleju ma być dokrecony w palcach a nie kluczem żeby powietrze zgromadzone w skrzyni miało gdzie uchodzić może tu tkwi twój problem :-D Pozdrawiam

#10 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 07 kwiecień 2015 - 07:05

jak wiem to powinna być mała dziurka na korku a dokręcić lepiej mocniej bo by uciekł :) ja mam tak w wszystkich swoich ciągnikach nawet i korek od paliwa mam przewiercony tylko to od problemu z ssaniem 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 20:55

witam mam pytanie odnośnie zetora 7540E chodzi o załączanie napędu przedniego znajomy kupił niedawno takiego zetora i ten przycisk (pokrętło)przy wyłączonym napędzie jest w innej pozycji niz pozostałe(przekręcone w prawo ) i syczy powietrze a jak ustawi pokrętło w pozycji prostej to napęd mu działa nie wiem dlaczego ma to na odwrót niż w innych wersjach ma ktoś jakiś pomysł co jest przestawione ?