Niewiem10

Akpil KMJ-R

Polecane posty

Niewiem10    1

Witam.

Mam w planach zakup takiego pługa (Jednobelkowy - Akpil KMJ-R, na zabezpieczeniach resorowych), czy uważacie, że to dobry zakup? Chciałbym, aby ktoś wypowiedział się na temat jakości orki i wydajności pracy w ciągu jednej godziny. Powinienem zrezygnować z tego pługa na rzecz innego? Dodam, że pług będzie pracował z ciągnikiem Zetor Forterra 135.

13aeaae29a22a32e5a2d581a91051793.jpg

Edytowano przez Niewiem10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do forterry 135 bierz 5 skib ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

No właśnie podobnie się zastanawiam, ale nie wiem czy jest sens szczerze mówiąc, nie miałem okazji przetestować. W czterech pługach na maksymalnym rozstawie będę jechał jak Pan, ciągnik nie będzie nic czuł, a jak to będzie wyglądało w pięciu skibach?

Dodam, że ziemie mam zróżnicowane od piachów VI klasy po ziemie z II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

masz proste kawalki czy nierownomierne? moze lepiej obrot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Tutaj też różnie, niektóre są proste, a niektóre nierównomierne, ale przeważnie mam proste. Nie, obrotówek nie chce, zdecydowałem się, że kupię jednobelkowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

dlaczego nie chcesz obrotowych? ja jak bym miał kupić to również akpil ale (nie kestem pewien co do modelu) KM 80 3+1+1 na odkladnicach azurowych, azury żeby wagę zmniejszyć a ewentualnie 3+1 ale na początek musiał bym przetestować przed zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

moim zdaniem lepsza zagraniczna używka niż polski nowy badziew. jakość materiałów pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Mam sporo kawałków, gdzie obrotówki się nie sprawdzą, obracanie pługa zajęłoby mi więcej czasu, gdzie jednobelkowym będę już w ziemi kolejny przejazd robił. Poza tym mam dużo pól, gdzie muszę robić kilka bruzd na polu, inaczej będzie mi najzwyczajniej wymakać bo nie będzie miała gdzie woda spłynąć - spraktykowałem już to. Wiem, że da się robić bruzde bez problemu i obrotówkami, ale wtedy orasz jedną stroną pługa i elementy nierówno się zużywają, chodzi mi o to, że jedna strona pługa będzie mniej zużyta, druga więcej, you know what i mean ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jesli masz proste kawalki to szybciej zagonem zaorzesz.... a co do zagranicznych plugow to dobrze ustawiony polski kryje tak samo jak dobrze ustawiony zagraniczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

moim zdaniem lepsza zagraniczna używka niż polski nowy badziew. jakość materiałów pozostawia wiele do życzenia.

 

Chce skorzystać z modernizacji, dodatkowo jestem podatnikiem VAT. Wolę kupić te gorsze, ale nowe. Nie ma sensu w moim przypadku brać pomimo zwrotów nowych zagranicznych pługów bo po prostu mi się one nie zwrócą, na pewno jakość orki jest inna, ale i firma Akpil zrobi swoje.

Edytowano przez Niewiem10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakosc orki sie nie rozni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

jesli masz proste kawalki to szybciej zagonem zaorzesz.... a co do zagranicznych plugow to dobrze ustawiony polski kryje tak samo jak dobrze ustawiony zagraniczny ;)

Zgadzam się z Tobą, na pewno stal nie jest ta sama, no niestety niższa cena ma też swoje wady, ale tutaj też chodzi o to, aby kupować sprzęt z głową, tak, aby on się zwrócił. A z tymi używanymi pługami to jakoś nie mam przekonania, często kupując używany musisz do niego dołożyć, kupując odkładnie, lemiesze. I wychodzi jedno na jedno.

 

@ padre1989

Koja robi na podobie Kvernelanda, a Akpil na Vogel&Noot'a. Pisząc, że wybrał Vogel&Noot'a, masz na myśli Akpila? ;) Bo troszeczkę nie zrozumiałem.

 

Edytowano przez Niewiem10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Polecam Akpila, ja mam właśnie obrotówkę 3+1 od 2010 roku i przewracam nim 40ha rocznie i nawet dłut jeszcze nie obracałem a lemiesze wyglądają jak nówki. Uważam, że w tym pługu jakość wykonania jest bardzo dobra i cena przystępna. Jak już było wcześniej pisane Akpil robi pługi na wzór Voogel&Nota więc nie ma się co obawiać o jakość orki bo jest ona bardzo dobra. I nie mówcie że zagonowym zaorzecie szybciej niż obrotówką, bo tak mówi tylko ten kto nigdy obrotówką nie orał. Ja też mam różne pola, i nie zamienił bym się nigdy na zagonowy, bo obrotówką się orze wygodniej i ja uważam że szybciej. Ale co kto woli. Więc nie ma się co obawiać Akpila bo będzie on orał równie dobrze jak zachodni pług. I jeśli masz nie równe pola to ja bym nie szalał z 5 skibowym, lepiej mieć skibę mniej ale jechać szybciej a nie kopać się w miejscu i katować ciągnik. Na 135KM tylko 4 skiby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

A jeżeli chodzi o obrotówki Akpila, dodam, że zabezpieczenia śrubowe odpadają, które lepiej wybrać, z modelu KM 80 czy KM 180? Jakie są różnice? Lepiej zabezpieczenia sprężynowe, resorowe czy hydrauliczne? Mam sporo kamieni na polach.

I tak jak pisałem wcześniej, pług będzie pracował z ciągnikiem Zetor Forterra 135.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Witam

Mam pytanie odnośnie tego pługa, czy 75km z przednim napędem  da radę z 3 skibami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj