Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akpil KMJ-R

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Niewiem10

Niewiem10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 07:12

Akpil KMJ-R

Witam.

Mam w planach zakup takiego pługa (Jednobelkowy - Akpil KMJ-R, na zabezpieczeniach resorowych), czy uważacie, że to dobry zakup? Chciałbym, aby ktoś wypowiedział się na temat jakości orki i wydajności pracy w ciągu jednej godziny. Powinienem zrezygnować z tego pługa na rzecz innego? Dodam, że pług będzie pracował z ciągnikiem Zetor Forterra 135.

13aeaae29a22a32e5a2d581a91051793.jpg

Edytowany przez Niewiem10, 05 kwiecień 2015 - 07:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akpil KMJ-R Dzisiaj, 01:49
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2015 - 07:34

Akpil KMJ-R do forterry 135 bierz 5 skib ;)

#3 Share Niewiem10

Niewiem10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 07:53

Akpil KMJ-R

No właśnie podobnie się zastanawiam, ale nie wiem czy jest sens szczerze mówiąc, nie miałem okazji przetestować. W czterech pługach na maksymalnym rozstawie będę jechał jak Pan, ciągnik nie będzie nic czuł, a jak to będzie wyglądało w pięciu skibach?

Dodam, że ziemie mam zróżnicowane od piachów VI klasy po ziemie z II.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2015 - 07:54

Akpil KMJ-R masz proste kawalki czy nierownomierne? moze lepiej obrot?

#5 Share Niewiem10

Niewiem10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 08:10

Akpil KMJ-R

Tutaj też różnie, niektóre są proste, a niektóre nierównomierne, ale przeważnie mam proste. Nie, obrotówek nie chce, zdecydowałem się, że kupię jednobelkowe ;)

#6 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 08:31

Akpil KMJ-R dlaczego nie chcesz obrotowych? ja jak bym miał kupić to również akpil ale (nie kestem pewien co do modelu) KM 80 3+1+1 na odkladnicach azurowych, azury żeby wagę zmniejszyć a ewentualnie 3+1 ale na początek musiał bym przetestować przed zakupem

#7 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 08:37

Akpil KMJ-R

moim zdaniem lepsza zagraniczna używka niż polski nowy badziew. jakość materiałów pozostawia wiele do życzenia.

#8 Share Niewiem10

Niewiem10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 08:42

Akpil KMJ-R

Mam sporo kawałków, gdzie obrotówki się nie sprawdzą, obracanie pługa zajęłoby mi więcej czasu, gdzie jednobelkowym będę już w ziemi kolejny przejazd robił. Poza tym mam dużo pól, gdzie muszę robić kilka bruzd na polu, inaczej będzie mi najzwyczajniej wymakać bo nie będzie miała gdzie woda spłynąć - spraktykowałem już to. Wiem, że da się robić bruzde bez problemu i obrotówkami, ale wtedy orasz jedną stroną pługa i elementy nierówno się zużywają, chodzi mi o to, że jedna strona pługa będzie mniej zużyta, druga więcej, you know what i mean ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 08:44

Akpil KMJ-R

moj kumpel stał przed podobnym wyborem pomiedzy koja a akpilem i wybrał vogel nota i jest zadowolony http://allegro.pl/pt...79545036.html  

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2015 - 08:44

Akpil KMJ-R jesli masz proste kawalki to szybciej zagonem zaorzesz.... a co do zagranicznych plugow to dobrze ustawiony polski kryje tak samo jak dobrze ustawiony zagraniczny ;)

#11 Share Niewiem10

Niewiem10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 08:46

Akpil KMJ-R

moim zdaniem lepsza zagraniczna używka niż polski nowy badziew. jakość materiałów pozostawia wiele do życzenia.

Chce skorzystać z modernizacji, dodatkowo jestem podatnikiem VAT. Wolę kupić te gorsze, ale nowe. Nie ma sensu w moim przypadku brać pomimo zwrotów nowych zagranicznych pługów bo po prostu mi się one nie zwrócą, na pewno jakość orki jest inna, ale i firma Akpil zrobi swoje.

Edytowany przez Niewiem10, 05 kwiecień 2015 - 08:47.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2015 - 08:48

Akpil KMJ-R jakosc orki sie nie rozni ;)

#13 Share Niewiem10

Niewiem10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 08:55

Akpil KMJ-R

jesli masz proste kawalki to szybciej zagonem zaorzesz.... a co do zagranicznych plugow to dobrze ustawiony polski kryje tak samo jak dobrze ustawiony zagraniczny ;)

Zgadzam się z Tobą, na pewno stal nie jest ta sama, no niestety niższa cena ma też swoje wady, ale tutaj też chodzi o to, aby kupować sprzęt z głową, tak, aby on się zwrócił. A z tymi używanymi pługami to jakoś nie mam przekonania, często kupując używany musisz do niego dołożyć, kupując odkładnie, lemiesze. I wychodzi jedno na jedno.

@ padre1989

Koja robi na podobie Kvernelanda, a Akpil na Vogel&Noot'a. Pisząc, że wybrał Vogel&Noot'a, masz na myśli Akpila? ;) Bo troszeczkę nie zrozumiałem.

Edytowany przez Niewiem10, 05 kwiecień 2015 - 08:56.

#14 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 09:02

Akpil KMJ-R

" na podobie" dobrze to ujołeś. wybrał jakość i postawil na vogel nota

#15 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 05 kwiecień 2015 - 13:29

Akpil KMJ-R

Polecam Akpila, ja mam właśnie obrotówkę 3+1 od 2010 roku i przewracam nim 40ha rocznie i nawet dłut jeszcze nie obracałem a lemiesze wyglądają jak nówki. Uważam, że w tym pługu jakość wykonania jest bardzo dobra i cena przystępna. Jak już było wcześniej pisane Akpil robi pługi na wzór Voogel&Nota więc nie ma się co obawiać o jakość orki bo jest ona bardzo dobra. I nie mówcie że zagonowym zaorzecie szybciej niż obrotówką, bo tak mówi tylko ten kto nigdy obrotówką nie orał. Ja też mam różne pola, i nie zamienił bym się nigdy na zagonowy, bo obrotówką się orze wygodniej i ja uważam że szybciej. Ale co kto woli. Więc nie ma się co obawiać Akpila bo będzie on orał równie dobrze jak zachodni pług. I jeśli masz nie równe pola to ja bym nie szalał z 5 skibowym, lepiej mieć skibę mniej ale jechać szybciej a nie kopać się w miejscu i katować ciągnik. Na 135KM tylko 4 skiby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Niewiem10

Niewiem10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 10:01

Akpil KMJ-R

A jeżeli chodzi o obrotówki Akpila, dodam, że zabezpieczenia śrubowe odpadają, które lepiej wybrać, z modelu KM 80 czy KM 180? Jakie są różnice? Lepiej zabezpieczenia sprężynowe, resorowe czy hydrauliczne? Mam sporo kamieni na polach.

I tak jak pisałem wcześniej, pług będzie pracował z ciągnikiem Zetor Forterra 135.