Bax

Jaki nowy rozrzutnik 12-16t wybrać?

Polecane posty

Bax    2

Witam. Zastanawiam się nad zakupem nowego rozrzutnika ok. 12-16 tonowego. Jakie marki i modele polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

sprecyzuj, do jakiego ciągnika, jaki gnój, pola masz blisko-daleko, do czego będzie używany


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bax    2

Więc tak, gnoj będzie bydlęcy, pola oddalone max 3-4km, w planach jest tylko rozrzucanie obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

pod uwagę bierz tylko rozrzutniki, z dwuwalcowym pionowym adapterem i pojedyńczą osią z dużymi kołami


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

nie bierz gratów tylko i wyłącznie fliegel cały w ocynku i nie ma łańcuchów a przednia ściana spycha masę obornik jest jednakowo dognieciony idealnie rozrzuca wapno p odczepieniu adaptera wozimy zborze ziemie i sieczke kiszonki szczeże polecam bardzo dobra maszyna jak masz pytania pisz chętnie odpowiem dodam że ocynk jest na podłodze mimo że  rozrzutnik pracował wynajęty na firmie i przewiózł ok 300 szt ziemi  szczeże to nic sie nie psuje tylko raz opona nie wytrzymała jest na pojedynczej osi rozmiar koła R26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Witam, dołączam się do pytania, szukam używanego rozrzutnika do ok 45000 brutto. Rozrzutnik będzie służył do wapna i obornika.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Jak do wapna to dobrze by było żeby miał talerze, albo 2 pionowe wały z talerzami na dole i zasuwe(nie może być otwarta na maksa, bo szybko wszystko wyleci, tylko uchylona na ok 30cm). Polecam rozrzutniki na 1 osi z dużymi kołami(lekko się toczy, łatwo skręca, duży nacisk na zaczep- zalecany resorowany dyszel bo trochę buja). Posiadamy rozrzutnik coutand twister i bardzo dobrze się sprawuje, ma własną hydraulikę ( nie pomieszasz olei) posów sterowany elektrycznie z kabiny, cofanie posówu. Za 45 kupisz już dobrego. np.http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-coutand-twister-CID757-IDala7F.html#5586112d98http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-obornika-coutand-CID757-ID9PCbP.html#5586112d98 nie mają własnej hydrauliki.http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-obornika-roztrzasacz-obornika-coutand-CID757-IDbdeo7.html#5586112d98 a ten ma(ten metalowy zbiornik z przodu z miarką). Poza tym są jeszcze brochard, jeantil, rolland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzena24    36

Chłopaki pomóżcie ,chcę kupić rozrzutnik obornika ,obornik od bydła ,pole max 4 km dalej od domu,Do ciągnika Zetor Proxima 70 ,Sprzęt nowy mnie interesuje ,Jakiej firmy byście polecili :)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Właśnie też mi chodzi po głowie z dwoma pionowymi wałami i z zasuwą. Jak jest z częściami do Coutanda i brocharda? trudno dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

koledzy co lepsze lub czym się różnia 2 od 4 pionowych walców???

 

Przymierzam się do zakupu czegoś nowego 8/10 ton do 100 konnego ciągnika, ma być to raczej nowy polski, ursus, sipma, Melatfach,

 

Coś możecie polecić i daczego, 1 duża os czy tandem???

 

Mam pola blisko domu i raczej suche.

 

 


i jeszcze dodam ma być do wapna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Dwa walce rorzucają szerzej niż cztery ale potrzebują więcej mocy, podwozie na jednej osi i dużym ogumieniu - duży rozrzutnik pociągnie mały ciągnik. Jeśli do wapna do dwa walce pionowe z talerzami na dole(raczej większość tak ma) i obowiazkowo zasuwa przed adapterem, dyszel na resorze.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj