mariusz1001

Jaki nowy Polski opryskiwacz wybrać?1500-1700l

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariusz1001    5

Witam chce zakupic opryskiwacz nowy Polski beczka ok 1500-1700l lance hydraulicznie rozkładane 15-18m lub wasze propozycje kasy do 50 tys areał 60h i jakie wyposarzenie dobrać bo do tej pory miałem zawieszany 800l  najprostszy i nie wiem co mi sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Myślę że Pilmet byłby dobry. Krukowiaki to takie sobie robią. Belki słabe. A może za używanym byś się rozejrzał? Widzisz ja mam Blancharda wiadomo sprzęt drogi, ale tak myślę że jakbyś tak kupił w dobrym stanie to byłbyś mega zadowolony. No chyba że z dotacji to odpada. Ja mam np. z 2005r i nic. Jak nowy. U mnie zbiornik większy ale jakość to się nie równa ani nowy Pilmet ani Krukowiak czy Bury.... Dodam że z belką aluminiową byś miał (rewelacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Chociaż na taki areał jak mówisz to do 2000l spokojnie starczy. Także zostaje przy Pilmecie bo wcześniej miałem od nowego ale mały 1200l i tyle co umnie zrobił to oho..... Bardzo dobry był, belka 18m. Ostatnie lata to 4-5 samochodów RSMu nim rozlewałem i poza drobnostkami nic się nie wydarzyło. A i jak kupujesz nowy to obowiązkowy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

pilmet i inne tańsze, to rzemiosło. Ja bym ci w tej chwili polecił Krukowiaka, ale nie zmieścisz się w cenie. Wiadomo że z polskich, najlepszy jest mescomp , ale to nie ta półka cenowa. pomyślał bym nad używką, ale tecnoma, hardi , a nie jakieś amazone


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A Krukowiak to ciekawe czemu niby lepszy od Pilmetu. Słabe wykonanie. Na sporym areale to każdy w Apollo na słabe belki narzekał. I kolega chce nowy a nie używkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tez sie zastanawiam nad opryskiwaczem 1500l. ogladalem w ostrodzie burego i calkiem fajnie wykonany,spodobal mi sie. cena miedzy pilmetem ogromna a jakosc wykonania raczej podobna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

pilmet i inne tańsze, to rzemiosło. Ja bym ci w tej chwili polecił Krukowiaka, ale nie zmieścisz się w cenie. Wiadomo że z polskich, najlepszy jest mescomp , ale to nie ta półka cenowa. pomyślał bym nad używką, ale tecnoma, hardi , a nie jakieś amazone

 

Jeśli pilmet to rzemiosło to krukowiak to samo niestety. Z polskich to pilmet (posiadam) i bury, ale oba bez rewelacji. Mam jeszcze ten żółto-czerwony to belka porażka, a tak to bez zastrzezeń.

W tym roku padł manometr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

A może Agrola. Podzespoły znanych producentów, belka bargam, pompa annovi reszta podzespołów araga. Jakość wykonania całkiem niezła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pompy to chyba wszystkie takie same maja.... jedynie roznica w lakierze i belce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

No niestety za taką kasę to rewelacji nie ma. Ja bym na twoim miejscu myślał na d znanymi markami jak Krukowiak, Pilmet i kolega wyżej podał Burego to też ciekawy bo jednak robią nawet duże ponad 6000l czyli coś tam potrafią. Najważniejsza pompa i belka no i zbiornik trwały żeby nie pękał, a reszta to w każdym to samo. Nawet w zachodnich. Sam mam zachodni francuzki od nowego to właśnie z belki jestem zadowolony bo nie da się jej zużyć, zero luzów po 10ciu latach i komputer nigdy mnie nie zawiódł. A jak raz silniczek jeden mi padł od zamykania i otwierania zaworu podczas nalewania to zadzwoniłem do serwisu. Powiedzieli że nowy 1500zł, pojechałem do elektronika i zrobił mi za 20zł po czym stwierdził że to silniczek od suszarki do włosów...... takie jaja..... a potem chcą za zachodni sprzęt miliony.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ba takie prawa handlu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1001    5

i ile qbass chcieli za tego burego to pelikan pewnie nie? hydrauliczny?  a Promar jak myslicie bo tak patrzyłem i w tej kasie bym sie wyrobił z hydrauliką ale czy warto ?

Edytowano przez mariusz1001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moja propozycja to marka Agrofart. Mają bardzo duży wybór. Ja osobiście nie mam w gospodarstwie tego opryskiwacza, ale wujek ma. Z tego co wiem też są w przystępnej cenie.

 

Link do strony internetowej firmy: 

http://www.agrofart.com

Link do ogłoszenia na allegro: 

http://allegro.pl/nowy-opryskiwacz-polowy-kolowy-od-21-000-zl-brutto-i5135760910.html

 

Co prawda opryskiwacz ma 1200l ale chodziło mi abyś zobaczył jak to wygląda :)

 

Pozdro :)

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak pelikan hydraulik i jak dobrze pamietam to chyba do 40k bym sie zmiescil z dosc fajnym wyposazeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1001    5

Adrian Ursus  no ciekawy sprzet belka wyglada na masywna nie znałem tej firmy

Edytowano przez mariusz1001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie to się tyczy Agrofarta czy tych marek co bestzetor podał??

Ten jest bardzo ciekawej budowy http://www.agrofart.com/index.php?id=oferta&u=28 ma większą pojemność zbiornika niż podałeś i w granicach 50 tyś powinien się zmieścić.

 

Kto szuka nie błądzi oto ogłoszenie:

http://allegro.pl/opryskiwacz-polowy-af2315ht-hydrauliczny-producent-i5206691706.html

 

 

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja mam Agrofarta 1718ht, (foto w galerii) i jestem z niego zadowolony


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1001    5

Ja mam Agrofarta 1718ht, (foto w galerii) i jestem z niego zadowolony

 

a ile go juz masz? i z jakim wyposazeniem ? no i ile dałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

pilmet jest bardzo drogi i szału nie robi , moim zdaniem krukowiak , albo promar


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja mam go rok, kolega dwa lata.
Moj ma 1700l +zbiornik do plukania; belka 18m sterowana hydraulicznie aragiem(rozkladanie, podnoszenie,poziomowanie,blokada, cwiartkowanie)komputer geoline 250; rozwadniacz boczny; zawieszenie trapezowe(przeswit pod belka 210cm) kola9,5r32


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj