JanKropka

Choinki na ściernisku, możliwe?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JanKropka    7

witam wszystkich

 

chciałem na ściernisku, po wieloletnim ugorze (wcześniej grunt stanowił pastwisko)

 

posadzić kila rzędów choinek.

 

Przeznaczenie potem na sprzedaż, jak podrosną

 

Pytanie, jak w miarę przygotować grunt skoro jest pokryty zielskiem od lat?

 

orka nie wchodzi w grę z uwagi na niedostępny teren

 

nie ma szans także na przekopanie całego terenu z uwagi na jego zarośnięcie i korzenie w gruncie

 

Czy wystarcza przykrycie agrowłókniną,   podkopanych otworów pod sadzonki z tymi choinkami?

 

widać na zdjęciach przygotowanie w postaci agrowłókniny i podkopów pod sadzonki

 

post-147259-0-52948700-1427993766_thumb.jpg

 

ma ktoś doświadczenia z takim terenem

 

choinki powinny chyba spokojnie rosnąć otoczone tą agrowłókniną

 

pozdrawiam

Edytowano przez JanKropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A w jakim celu ta agrowłóknina? Chyba chwasty nie zagłusza choinek? a jeśli chcesz to opryskaj Roundup ja kto zazielenieje i potem sadź ile wlezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

występuje niestety ściernisko wieloletnie, tego nie da się przekopać o żadnej porze roku

 

można tylko przyszykować pod wykopu pod sadzonki o niewielkiej powierzchni

 

(orka nie wchodzi w grę w tym terenie, ciągnik nie wjedzie)

 

zdjęcie robione na wczesną wiosnę, trochę czasu później i wszystko w koło nieźle zarośnie

 

agrowłóknina nawet byle jaka ułatwia przygotowanie terenu do sadzenia

 

zatrzymuje wodę i częściowo chwasty po wiośnie itp.

 

Roundup zastanawiałem się, ale ściernisko jest dość duże i ma głęboką warstwę plus korzenie, łącznie kilkadziesiąt cm

 

do tego część ścierniska już jest jako obumarłe siano, więc dużo nie zmieni - nawet jeżeli zadziała Roundup

 

Korzeni niestety nie usunie się przy pomocy żadnych środków czy zabiegów po tylu latach ścierniska

 

Dodatkowo całość spryskana będzie jeszcze bardziej wysychać w późniejszym czasie, co spowoduje

także większe narażenie sadzonek na uszkodzenia przez dzikie zwierzęta typu pojawiające się dziki

 

Teren zamierzałem zgłosić jako obszary zadrzewione, zagajniki itp do dopłat po nowemu więc tym bardziej Roundup odpada..

 

Stosując agrowłókninę jest chociaż pewność, że teren ścierniska nie zarośnie szybciej niż te choinki

 

i zatrzyma ona wodę oraz ograniczy porastanie w najbliższym otoczeniu nasadzeń

 

zawsze to też jakaś ochrona przed dziką zwierzyną..

 

Tylko nie wiem czy ktoś to praktykował na tak ekstremalnym terenie

 

 

 

 

 

Edytowano przez JanKropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Kolego a moze  wez podkaszarke i wykos pasy , na których pozniej bedziesz sadził.  Pomiedzy rzedami kosic nie musisz swierk zniesie zacienienie, ale lepiej ci pozniej bedzie podkaszac  mała trawe niz  całośc po posadzeniu bo mozesz sadzonki uszkadzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

teraz wyczytałem, że iglaki nie powinny być w zagłębieniach.. bo wilgoci za bardzo nie lubią korzenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

A to ciekawe bo Świerk z tego co mi wiadomo ma bardzo płytki system korzeniowy  i woli  stanowisko gdzie jest wilgotniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez irzi
      Czy ktoś posiada plantację choinek, szukam osób do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.
       
      http://folwarczek.pl
    • Przez Michalc355
      Witam!
      Mam dylemat, czy kupić talerzówkę henryka batyry lub mandamu, czy jednak agregat ścierniskowy mandamu? Jeśli kupiłbym talerzówkę służyłaby do talerzowania ścierniska i jako agregat uprawowo-siewny(miałbym 2 w 1 i troszkę grosza by zostało) ale czy agregat talerzowy będzie ładnie robił po oranym? Boje się, że kupie talerzówkę i jak wjadę na orane to d*pa a nie robota wyjdzie.
    • Przez wojtek161
      witam mam problem posiadam traktor mtz 82 oraz kultywator uprawowy 2,7m grudziącki z wałkiem i chce zrobić nim podorywkę tylko niewiem czy czasem nie połamie zębów lub pokrzywie ramę co otym myślicie licze na wasze opinie
    • Przez tom446
      Witam potrzebuje dokładne wymiary agregatu ścierniskowego na 7 łap.(Rozstaw łap, odległość łapy od łapy)Najlepiej na zdjęciu.
    • Przez AgroFerdekxD
      Witam mam do was pytanie. Co lepiej zastosować na ściernisko mącznik w granulacie  czy go rozrobić w wodzie a może Humus Active ? Jeżeli mącznik to w jakiej dawce (Plon ok 5t/ha) ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj