Skocz do zawartości

Zdjęcie

dzierzawa a kupno

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 12:09

dzierzawa a kupno

a wiec tak panowie prosze o pomoc i odpowiedz na pytanie otoz mam wujka ktory wydzierzawil ziemie na 10 lat notarialnie jednemu facetowi a ze facet go oszukiwal na tej dzierzawie nie wnikajmy w szczegoly ale teraz tamtemu konczy sie umowa notarialna w pazdzierniku bodajze a by chcial mi sprzedac ta ziemei kawalek mi sprzedac a reszte w dzierzawe puscic to keidy moge to kupic czy jak dopiero dzierzawa by sie skonczyla bo tamten nie chce kupowac , czy kiedy ? a jak ja mam wziasc w dzierzawe to z tamtym musi jakos rozwiazac umowe dzierzawy czy poprostu minie ten termin i automatycznie dzierzawa sie rozwiaze i ze mna moze podpisac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dzierzawa a kupno Dzisiaj, 15:19
  •  

#2 Share Tukano320

Tukano320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 12:49

dzierzawa a kupno mozesz kupić pole z dzierżawca i nakladasz mu czynsz dwa razy tyle i sam schodz ja tez tak mialem ;) chyba ze posiał to musi zebrać i dopiero wchodzisz nie mozesz wczesniej

#3 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 12:26

dzierzawa a kupno

nie no on zasial to on musi zbierac to jest proste tylko nawet jakby teraz nie kupil po zniwach to z nim musza jakos umowe rozwiazac dzierzawy bo na 10 lat bylo to musza to jakos rozwiazac czy sama umowa sie rozwiaze bo pozniej ja chce dzierzawic

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 14:58

dzierzawa a kupno

Raczej nie możesz podnieść czynszu dzierżawy!!!!!!!!!!!

#5 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 20:48

dzierzawa a kupno

Kupić możesz zawsze pole. W umowie na czas określony nie można bez zgody drugiej strony zwiększać czynszu i ani z tego powodu nie można wypowiedzieć dzierżawy jeżeli się nie zgodzi. Chyba, że w umowie jest taki zapis, że właściciel może zwiększyć czynsz i jeżeli strona tego nie zaakceptuje, wypowiedzenie. Pod koniec umowy, zgłoś się do dzierżawcy kiedy ma Ci oddać pole. Zrób to najlepiej listem poleconym w razie gdyby nie chciał oddać pola to masz podkładkę w sądzie. Idealnie by było zrobić protokół zdawczy pola ale jeżeli dzierżawca nie robi problemów i jest to koniec umowy to sensu w sumie to nie ma.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 21:25

dzierzawa a kupno

ja nie chce nikomu ziwekszac czynszu nic nic innego tylko albo wezme w dzierzawe albo kupie to ale dopiero jak tamten zejdzie z pola a jesli wuje kmu dzierzawi to moze mu powiedziec tylko ze po skonczeniu dzierzawy gdy umowa sie skonczy tamten ma zejsc z pola i tyle ?