Polecane posty

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia w uprawie ciecierzycy / cieciorki?

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji dotyczących siewu- ile nasion na ha, jakie są wymagania rośliny, uprawa etc. Jaka jest przewidywana plenność rośliny? Gdzie można kupić niewielkie ilości cicierzycy na siew, czy roślina potrzebuje podpory?

Chcemy posiać doświadczalnie poletko cieciorki ( około 1 ar) Nie mogę znaleźć nigdzie wiarygodnych informacji.

Przechodzimy od tego roku na "ekologię" i mniemam, iż jeśli teraz zakupimy cieciorkę na siew to po okresie przejściowym będziemy mieć własne nasiona "eko"- jedynie do zgłoszenia.

 

Wybaczcie nie mam ani wykształcenia rolniczego, ani doświadczenia.  Mąż rolnik, ale czasu nie ma na poszukiwania.  Uczę się dopiero tematów około rolniczych, a mężowi pomóc troszkę chcę - stąd błędy terminologiczne mogę robić  :) 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc:)

 

 

Edytowano przez Madziula5005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj wybacz 1/10 ha czyli 1 ar do posiania:)

Bardziej zależy mi na doświadczeniu rolników z tą rośliną - niestety wojek google podaje dane czysto kulinarne, bądź informacje dla działkowców.

Nigdzie nie znalazłam nic na temat ile kg na hektar trzeba jej wysiać.

Edytowano przez Madziula5005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W wersji angielskiej jest sporo stron. Znalazłem całą instrukcję uprawy ciecierzycy. Na początek powinno to wystarczyć. http://www.icrisat.org/tropicallegumesII/pdfs/ChickpeaManual_full.pdf

Jeszcze taki dokument z rejonów bliższych nam klimatycznie http://www.sowingnewseeds.org.uk/pdfs/Growing%20chick%20peas.pdf

Jest też trochę informacji w języku polskim http://www.pimr.poznan.pl/biul/2009_3_RKC.pdf

W bazie Ministerstwa Rolnictwa nie ma zarejestrowanych środków ochrony dla tej uprawy, więc będzie kłopot z opryskiem.

 

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Lecę czytać i dokształcąc się ;)

Przechodzimy w tym roku na ekologię, więc o opryski się nie martwimy.

 

Znalazłam jeszcze coś takiego:

http://www.old.acta-agrophysica.org/artykuly/acta_agrophysica/ActaAgr_148_2007_1_9_767.pdf

może komuś zainteresowanemu tematem się przyda.

 

Edytowano przez Madziula5005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

ktoś coś wie czy gdzies w Polsce ktoś to uprawia na wiekszych areale teraz jest moda na humus to może zbyt byłby na to


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje nasion ciecierzycy na ok 5-10 arów czy może ktoś ma lub wie gdzie można kupić oczywiście odmianę hodowaną w polskich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arek00
      Piszę pracę inżynierską na temat "Techniczne i prawne aspekty produkcji żywności w gospodarstwach ekologicznych". Bardzo proszę o wypełnienie ankiety, która jest podstawą tej pracy. Potrzebuję min. 5 wypełnionych ankiet.Wypełnione ankiety proszę wysyłać w odpowiedzi lub na adres email: arek180492@gmail.com Z góry dziękuję za pomoc.ankieta gosp. ekolog.doc
    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez massey87
      Wysiałem tydzien temu poplon na EFA i teraz chcialbym go zglosic czyli na ten wczesniejszy termin. Musze miec jakis wniosek ze sobą jadąc do agencji?
    • Przez massey87
      Wysiałem tydzien temu poplon na EFA i teraz chcialbym go zglosic czyli na ten wczesniejszy termin. Musze miec jakis wniosek ze sobą jadąc do agencji?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj