Skocz do zawartości

Zdjęcie

Osad z oczyszczalni

134 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 luty 2010 - 12:40

Osad z oczyszczalni

Wywożenie osadów bez badań gleby na zawartość metalów ciężkich itp. jest NIELEGALNA ,ja to brałem ale najpierw się zapisałem, czekałem pół roku póżniej przyjechali z katowic pobrać próby, wyliczyli ile można zastosować na hektar i przywieżli, wyszło 14 ton na hektar, wszystko za darmo za nic nie płaciłem,a wiem że są firmy które wożą bez żadnych badań i do oporu, nawet 60 ton na hektar osadu, który nie ma żadnych badań, w którym mogą być różne bakterie, metale ciężkie,salmonella,szkło,plastik itp. grożne dla człówieka i środowiska. Osad, który ja brałem był po badaniach i na wszystko mam papiery, naprawdę solidna firma. A ci co wożą jak wspomniałem wyżej robią kolosalny interes, biorą kupę kasy za odbiór osadu z danej oczyszczalni z którą mają podpisaną umowę i powinni to zawieś do utylizacji a on trafia do rolnika i jeszcze kierowca bierze 50 zł za łódkę

Właśnie ja też znam takich ludzi... ale ja nie chcę korzystać z ich usług, wolę samemu się tym zainteresować, łapnąć jakąś wystarczającą dla mnie oczyszczalnię, podpisać z nimi umowę i brać co roku... ale to dopiero jak zainwestuję w ciągnik i rozrzutnik, bo z tego co widzę nie dałbym rady... :/ Ciągnik jeszcze ale nie mam rozrzutnika...

wiem że te osady są badane, ale czasami są tacy jak kolega wyżej wymienił...
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Osad z oczyszczalni Dzisiaj, 13:43
  •  

#42 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2010 - 13:22

Osad z oczyszczalni Pisałem ale może nie wszyscy zrozumieli. Oczyszczalnia scieków jest firmą państwową ma okreslone przepisy siedzi pani w laboratorjum i bada to co tam sie wytwarza ma mikroskop rózne probówki itd więc wydanie osadu niezgodnego z normami czyli mającego metale cięzkie bakterie salmonelli nawet kwasne ph jest niemożliwe. jeśli wydali by osad z salmonellą i ktos by na tym ucierpiał mieli by poważne problemy miedzy innymi z prokuraturą. Powiem więcej po aferze w mieście że z oczyszczalni smierdzi osadu nawet nie czuć z odległości jakichs 10 czy 20 m nie wiem co oni tam dodają. Przed podpisaniem umowy dajesz próbke ziemi z numerem działki sprawdzaja ph na miejscu i reszte wysyłaja do badania jeśli ph jest zaniskie to możesz jśc do domu i masz spokój. Osady są za darmo nikt na tym interesu nie robi jak chcesz sam wozic to ci jeszcze załadują. Mi wozili kamazami z gospodarki komunalnej tez firma państwowa i za usługe musiałem zapłacić. To czy osady są za darmo czy jeszcze ci za odbiór zapłacą to ustalaja jednostki samorządu terytorjalnego pod które oczyszczaklnia podlega ogólnopolskich zasad nie ma.

#43 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 27 luty 2010 - 18:39

Osad z oczyszczalni Te osady które wożą u nas tirami i biorą po 5 dych są niebadane bez papierów a śmierdzą niemiłosiernie na kilkaset metrów a wczasie rozwożenia po polu to trudno wytrzymać, nawet okna się w domu nie otworzy, nie wiem do czego to można porównać, najgorsze są te rzadkie, tzw. chlipatajka a ciągnik jak się ubebrze to śmierdzi z 2 miesiące
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share grzesiek19863

grzesiek19863

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:28

Osad z oczyszczalni Czy stosował ktoś z Was osad z oczyszczalni ścieków na glebę?? Słyszałem, że to dobry nawóz. Ale czy to prawda??? Jak go stosować?? czy nie jest szkodliwy??? Mam mozliwość nabycia tego "towaru". prosze o pomoc. pozdrawiam.

#45 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:01

Osad z oczyszczalni stosowaliśmy 2 lata temu jak było więcej czasu. Złych skutków nie widziałem. Jak się przytrzymasz z eczkowozem to zboże w tym zbożu leży :)

#46 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:06

Osad z oczyszczalni U mnie w wiosce pewien rolnik ekologiczny stosuje to na uprawy malin i truskawek ale nie wiem jak tym nawozi chyba prosto z beczki na rosliny bo wozi to z oczyszczalni beczką na wozie.
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#47 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:38

Osad z oczyszczalni ja to stosowałem , ale miało to konsystencje błota i trzeba delikatnie stosować najwyżej 10 rozrzutników na ha i na sąsiadów bo przy onw agencja każe ,a poza tym trzeba robić badania gleby i jakieś plany nawożenia.za ile możesz kupić

#48 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 22:17

Osad z oczyszczalni Mój kolega ma podpisaną umowę z oczyszczalnią, i coś niecoś wiem,zresztą rozprowadzałem spychaczem po polu na 15 cm grubości,tak żeby zaorac,i wielkiej ilości nawozów w tym nie widac, to najgorsze co można dac na pole, wszystkie proszki do prania płyny,w tym NPK chyba niema.
Nie można stosowac tego w ekologij,w ekologij co jakiś czas są kontrole i pobierane próbki gleby,kolega ma zrobione wszystkie badania,musi byc odpowiednia odległośc od ujęc wody i wiele innych utrudnień,
Na tym polu sadzi tylko wierzbe energetyczną,na tej zasadzie dostał zezwolenie z gminy,na wywóz osadów na własne pole,i tak co pół roku jest wzywany na dywanik do wójta,bo niektórym to śmierdzi, chodz pole znajduje się 1000 m od najbliższych zabudowań.

#49 Share loyer986

loyer986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 15:31

Osad z oczyszczalni Czy ktoś woził osad beczkowozem?? U nas firma rozwozi to beczkowozem... tak mi przez telefon powiedzieli. Jeśli by się to potwierdziło to sam bym sobie nawoził.

#50 Share komax

komax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 12:19

Osad z oczyszczalni Witam nie wiedziałem gdzie założyć ten temat załozyłem go w tym dziale mam pytanie. Chciałbym dowiedzieć się ile płaca za tonę odpadów z oczyszczalni scieków na stronie znalazłem że od 100 zł za tonę nie wiem czy to jest prawda ?
chciałbym przyjąć do mnie na pole takie odpady nie ukrywam chciałbym na tym zarobić ponieważ pole i tak nie przynosi żadnych zysków .. jest możliwość zarobienia na tym ?
ile ton maksymalnie może wywieź oczyszczalnia ton na moje pole ? tyle ile bede chciał ?
sam zagospodaruje te odpady tylko chce zeby przywiezli mi takie odpady i zapłacili ;)
Gdzie dokladnie starac sie o takie odpady.? czekam na odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 13:32

Osad z oczyszczalni Popytaj w najbliższych oczyszczalniach w swoim regionie. Może coś wiedzą, a pewnie płacą jak się samemu odbiera.

#52 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 14:52

Osad z oczyszczalni hehe
Z jakich okolic jesteś ?

U nas funkcjonuje taka oczyszczalnia ścieków która wozi osad na pola
każdy przyjmuje to nieodpłatnie, a powiedział bym że na miesiąc sierpień to są zapisy nawet 2 lata na przód :o
dlaczego ? bo to działa jak nawóz :P
ile ton ? 18 przyczep (4,5t) na hektar :) przynajmniej tyle u nas :P

a czy można coś zarobić? w moim rejonie nie ma tej opcji :/

Edytowany przez zetor5321, 18 kwiecień 2011 - 14:53.

#53 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 14:54

Osad z oczyszczalni Niemożna od tak sobie wywieźć odpadów –osadu ściekowego na pole ponieważ jest on skarzony metalami ciężkimi, bakteriami i przetrwalnikami oraz jajami organizmów chorobo twórczych. Może zostać cofnięta dopłata i naliczona kara nie tylko na właściciela gruntów ale i na oczyszczalnie ścieków ze pozbywa się niebezpiecznych odpadów nielegalnie.
Gdyby odpady pościelowe były bezpieczne stanowiły by cenny nawóz.

#54 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 15:33

Osad z oczyszczalni Warunki stosowania osadów określone są w wymogach wzajemnej zgodności. U nas oczyszczalnia wozi za darmo na pola kamazami i rozwozi ładuje własnym sprzetem po polu. Zapisy są teraz na jesień. Jak nie rozwozili po polu łatwiej było się załapac teraz kolejki są. Nad zawartością osadów czuwa laboratorium w oczyszczalni. Osady mają ph 5,5 oraz zawieraja kultury bakterii przyspieszające rozkład szczątków roslin w glebie. Do tego różne składniki mineralne itd i faktycznie są cennym nawozem zwarzywszy na ceny tych z hurtowni. Daje min 10 kamazów na h, efekty widać. Temat o osadach już kiedyś był.

#55 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 09:43

Osad z oczyszczalni my mieliśmy osad ale z biogazowni na terenie oczyszczalni 8 kontenerów suchego który jest przebadany w laboratorium itd. trochę śmierdział ale co tam:D po znajomości nam dowieźli 40km gratis tak to do 10 dowożą tylko. zobaczymy co daje po plonach

#56 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 21:44

Osad z oczyszczalni koledzy jeśli ktoś ma okazje to niech bierze te odpady u mnie na polu już 4 lata działa i przywieźli mi ok 40 wanien od tira na 10 ha.

#57 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 09:07

Osad z oczyszczalni tylko i wyłącznie przebadane odpady i radzę nie stosować potem nawozów normalnie bo można przeholować ja mam po odpadach ale z biogazowni kuku zasiane rośnie jak głupia ale nawozu w ogóle nie dawałem

#58 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 czerwiec 2011 - 11:07

Osad z oczyszczalni Odpady z oczyszczalni ścieków: wszystkie proszki do prania, różne chemikalia do czyszczenia, mycia i wy to na pole dajecie :lol: :lol:

#59 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 27 czerwiec 2011 - 11:14

Osad z oczyszczalni Dokładnie, niby to przemieszuja wapnem ale te proszki to nie zabardzo do pola dobre... Kolega to stosował w zeszłym roku, oczyszczalnia płaci 15zl od tony, rozwoz jest za darmo. Jak z nimi woziłem to czasami dawali tego nawet 200 ton na ha :blink:
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 11:50

Osad z oczyszczalni jeżeli by w tym były chemikalia albo pozostałości po proszkach to by tego w ogóle nie dopuścili na pole przynajmniej w naszym przypadku tak było. wszystko musi być badane kilka razy i zgoda musi być wydana ochrony środowiska itp itd i agencja musi o tym wiedzieć więc masa papierów była w naszym przypadku a jeżeli coś potem będzie nie tak to można skarżyć ich za to. Trzeba z tym bardzo uważać i nie przesadzić bo początek może być ekstra ale z czasem przenawozi się ziemię i będzie kaszana.