Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszanka dla królików.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Michal2401

Michal2401

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:06

Mieszanka dla królików.

Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszanka dla królików. Dzisiaj, 21:16
  •  

#2 Share Sebastian123339

Sebastian123339

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:30

Mieszanka dla królików.

Na początek proponuje dać obornik i przekopać łopatą lub przeorać następnie to wyrównać itp myślę że nie trzeba tłumaczyć. Koniczynę wysiałbym gdy już pogoda się w miarę unormuje. Potem czekać aż sie dobrze ukorzeni i bd duża i wtedy można ścinać aż do jesienie a ona bd odrastać. Co do marchwi to wysiew wtedy co koniczyna tylko trzeba pilnować alby nie zarosła dziadostwem. Buraki wysiać jak już nie bd przymrozków słyszałem że nie lubią zimna ale nie wiem ile w tym prawdy i to samo co marchew pilnować aby nie zarosły.

#3 Share Michal2401

Michal2401

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:44

Mieszanka dla królików.

Niestety obornik planuję na kolejny rok, a pod marchew obornik nie jest dobrym rozwiązaniem iż marchew się rozgałęzia i słabo rośnie. Cóż pogoda jak na razie u mnie ( pomorskie) deszczowo, ale da się kopać. Od 3 do 8 stopni z przejaśnieniami, a pod tą mieszankę motylkowych jutro skończę kopać. Jest sens jutro wysiać nawozy, wapno i siać motylkowe?

Siew części marchwi planuję po świętach. Buraki to początek/połowa maja. Dokładnie, nie lubią zimna. A przekopane jest tak, że nie trzeba już równać ,tylko pograbić po zasiewie aby te większe grudki rozbić i ładnie uprawić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Sebastian123339

Sebastian123339

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:48

Mieszanka dla królików.

Co do wapna sie nie orientuje czy trzeba dać czy nie bo nie miałem do czynienia. Nawóz można wysiać i koniczynę jeśli ziemia bd w miarę wyschnie tzn nie bd błota i potem wyrównać wszystko grabiami aby przykryć nasiona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Michal2401

Michal2401

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 22:00

Mieszanka dla królików.

Wapno, to tak dla poprawienia kultury gleby. Plon na pewno będzie trochę lepszy, zwłaszcza jeżeli ta działka nie była uprawiana 3 lata - jedna część i znacznie dłużej druga. Obecnie to zarośnięty chwastami kawałek ziemi. Ph na pewno  poniżej 5.