Polecane posty

Michal2401    0

Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuje dać obornik i przekopać łopatą lub przeorać następnie to wyrównać itp myślę że nie trzeba tłumaczyć. Koniczynę wysiałbym gdy już pogoda się w miarę unormuje. Potem czekać aż sie dobrze ukorzeni i bd duża i wtedy można ścinać aż do jesienie a ona bd odrastać. Co do marchwi to wysiew wtedy co koniczyna tylko trzeba pilnować alby nie zarosła dziadostwem. Buraki wysiać jak już nie bd przymrozków słyszałem że nie lubią zimna ale nie wiem ile w tym prawdy i to samo co marchew pilnować aby nie zarosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Niestety obornik planuję na kolejny rok, a pod marchew obornik nie jest dobrym rozwiązaniem iż marchew się rozgałęzia i słabo rośnie. Cóż pogoda jak na razie u mnie ( pomorskie) deszczowo, ale da się kopać. Od 3 do 8 stopni z przejaśnieniami, a pod tą mieszankę motylkowych jutro skończę kopać. Jest sens jutro wysiać nawozy, wapno i siać motylkowe?

 


Siew części marchwi planuję po świętach. Buraki to początek/połowa maja. Dokładnie, nie lubią zimna. A przekopane jest tak, że nie trzeba już równać ,tylko pograbić po zasiewie aby te większe grudki rozbić i ładnie uprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wapna sie nie orientuje czy trzeba dać czy nie bo nie miałem do czynienia. Nawóz można wysiać i koniczynę jeśli ziemia bd w miarę wyschnie tzn nie bd błota i potem wyrównać wszystko grabiami aby przykryć nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Wapno, to tak dla poprawienia kultury gleby. Plon na pewno będzie trochę lepszy, zwłaszcza jeżeli ta działka nie była uprawiana 3 lata - jedna część i znacznie dłużej druga. Obecnie to zarośnięty chwastami kawałek ziemi. Ph na pewno  poniżej 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matias941211
      Witam. Planuje wsiac coś w mieszankę zbożowa żeby po zniwach szybko odbiło i skosic jeszcze dla krów. Co polecacie?
    • Przez farmer1111
      Witam sprzedam koniczyne czerwoną odmiany tetraploidalne jubilatka

    • Przez koda92
      Witam
      Od pewnego czasu mam problem z młodymi królikami które mają ok 3 tygodnie i zaczynają zdychać. Widać po nich że zmniejszają im się oczy i robią się taki niemrawe aż padają. Zdaża się to u prawie każdej samicy teraz. A mam ich 30. Połowa miotu zdrowa a połowa właśnie pada. Samice zdrowe, ruchliwe beż żadnych objawów . Klatki czyszczone systematycznie i odkażane. Co to może być bo zaczynam sie już martwić że co się ukoci to zaraz zdycha.
    • Przez xxadixx23
      Witam . Mam w mojej hodowli pewnien problem gdyż od x czasu zawsze zdychają mi młode króliki w wieku od 6 do 10 tygodni . Króliki powyżej 3 miesięcy i dorosłe mają się bardzo dobrze . Młode króliki karmię wyłącznie owsem i sianem  , ( nie raz gotowane ziemniaki z otrębami jak samica dostanie ) + woda . Słomę mają zawsze suchą .  Nie szczepiłem młodych gdyż są zazwyczaj jeszcze za małe na szczepienie . Dużych królików mam około 20 . Co może być przyczyną że te młode zdychają? Proszę o pomoc bo juz nie mam pojęcia ;/ . Dodam jeszcze że króliczki w jeden dzień zaczynają być mało ruchliwe i już prawie nie jedzą a na drugi dzien leży już martwy . Może troszeczkę chudsze też są ale nie zauważyłem żeby aż tak bardzo ;cc Jakieś pomysły?
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj