Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

Witam-nie znalazłem takiego tematu na forum (jedynie zbliżone )-więc piszę tu.

Ostatnio zmieniałem filtry w ciągnikach-w Ursusie i Zetorze wiadomo- Filtron,Exmot,Sędziszów.

Wiadomym jest że firmy produkujące ciągniki nie produkują do nich filtrów-więc np. jakiej firmy filtry siedzą w JD ?(ponoć Donaldsona)

A w innych markach ciągników ?

A której firmy filtry są dobre ?

Które z kolei należałoby omijać szerokim łukiem :rolleyes: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ciężki temat chyba :rolleyes: W MF nie potrafie określić marki oryginalnych filtrów, wszystkie mają znaczek MF ale np. powietrzny Donaldson jest praktycznie identyczny z oryginałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@mirasek powietrza są najprawdopodobniej MANN , powietrza masz Donaldsona założony ??

 

Ja mam wewnetrzny z Bepco a zewnętrzny z Filtrona i jakościowo są OK reszte filtrów mam założonych z Bepco i patrząc na relacje cena jakość wypadają dobrze , przy silniku to paliwa pasują od 3p / MF 255 a oleju silnikowego to jest z sędziszów PP 10.4 taki sam jak w VW LT

 

Wole kupić taniej filtr i go częściej wywalić (powietrza ) bo jak w kurzu się pracuje to po dniu jest tak zabity szkoda że nie ma jakiegoś odśrodkowego

 

@jaro odnośnie tego który dobry to polskie nie są złe porównywać ceny z orginałami u Korbanka nie ma sensu

 

Z filtrem od przekładni nawrotnej miałem tak ze orginał wytrzymywał 300 mth i 250 zł trzeba wydać teraz za tą kase kupie 5 z BEPCO tylko nie mają uszczelki ale pasuje za grosze oring 60x2 albo 60x3

 

 

W 330 miałem taką sytuacje ze zaczoł cieknąć filtr oleju na tym zaprasowaniu blachy ale to chyba od jazdy mojego wója przy zwożeniu Kuku , zrobił najwięcej kursów do sieczkarni ciapkiem +D47 z burtami 120 cm , dawał mu zdrowo po grach , ciśnienie na zegarze jest 6 atm ( stare zegary z białą tarczą )

 

Teraz muszę do sieczkarni NH kupić filtry do powietrza są sporawe w porównaniu do tego co jest w MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@piootr-"Wole kupić taniej filtr i go częściej wywalić (powietrza ) bo jak w kurzu się pracuje to po dniu jest tak zabity szkoda że nie ma jakiegoś odśrodkowego"-to gdzie jest ten filtr umieszczony że tak się zabija ?U mnie niby jest z przodu-a tak właściwie to czyszczę go tak bardziej dla zasady :rolleyes:-jakoś mało na niego leci kurzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Z przodu przed chłodnicami

Czyli tam samo-ale widocznie nie tak samo :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@mirasek powietrza są najprawdopodobniej MANN , powietrza masz Donaldsona założony ??

 

Ja mam wewnetrzny z Bepco a zewnętrzny z Filtrona i jakościowo są OK reszte filtrów mam założonych z Bepco i patrząc na relacje cena jakość wypadają dobrze , przy silniku to paliwa pasują od 3p / MF 255 a oleju silnikowego to jest z sędziszów PP 10.4 taki sam jak w VW LT

Zewnętrzny mam Donaldsona, wewnętrzny jeszcze oryginalny. U mnie obudowa filtra jest z takim minicyklonem ale wkład też sie zabija szczególnie w uprawie jak mocno kurzy. Sytuacje poprawiłby wlot powietrza wyprowadzony pod krawędź dachu, chciałem coś z tym cudować ale nie bardzo jest jak przeprowadzić rury i odpuściłem.

 

Paliwowy jakiś od 3P, olejowy Fiaam Filter FT4805 ale używałem różnych i było OK. W skrzyni wszystkie Bepco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Też myślałem myślałem o takim przerobieniu wlotu ale i tak przydałby się na wlocie taki cyklon jak np w ciężkich ursusach jest

 

Masz 1 akumulator jeżeli tak to spróbuj go wywalić na prawą strone pod kabine tam gdzie w moim jest dodatkowy zbiornik paliwa a do wlotu powietrza troche kolanek i zmieściłby się przed chłodnicami taki cyklon

 

Ja mam gorzej bo mam dodatkowy zbiornik ale pomyślałem że można zrobić skrzynke pod podstawą do obciążników przed przednią osią i wtedy uda mi się coś z tym cyklonem wymodzić ale nie teraz bo nie mam czasu sporo sprzętu mam rozgrzebane a wiosna blisko :rolleyes:

 

Zrób fote swojego filtra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Szukam punktów dystrybucji filtrów MANN. Piszcie skad kupujecie owe filtry bo nie moge sie doszukac takiego punktu w Koszalinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

nie widzisz jak na tej stronie jezdzi tam i z powrotem reklama filtrow.mannowskie tez maja albo poszukaj na allegro podajesz numer i kazda firma ci odpisze jaka cena.ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze najtaniej to bylo w normalnym sklepie :) .nie wiem czy mannowski filter jest wart 3 razy tyle co polski odpowiednik- w moim przypadku taka byla roznica w cenie


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Uwaga, odświeżam ;)

 

Gdyby komuś się nudziło to do pooglądania, jak bardzo mogą różnić się filtry różnych producentów...

 

(cóż za emocje ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy pierwszy filtr paliwa ten z odstojnikiem można jakoś czyścić i jak jak się pozbyć parafiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj