Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom?

88 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 19:31

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Sam posiadałem pług na resorze zwykłym to na twardej ziemi skiby pływały, także potrzeba wzmocnionych resorów, później użytkowałem na sprężynie dużo sztywniej żadnego pływania, ale jak kamień trafiło to powracający korpus miał bardzo silne uderzenie, z resorem nie wzmacnianym nie buło ani czuć ani słychać. Hydraulika dobra jak szczelna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Dzisiaj, 15:42
  •  

#82 Share farmer1975

farmer1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 18:50

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? orałem wieloma pługami, najlepiej mi się jednak orze na zabezpieczeniu resorowym Kvernelanda oraz obecnie na sprężynowym Lemkenie
załączam film z mojej orki na zakamienionym polu
http://youtu.be/HYsG04tELVc

#83 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 15:43

Nikt nie napisał o zabezpieczeniu zapadkowym a działa wyśmienicie(można regulować siłę pod jaką ma się uchylić skiba) Może nie jest to idealne zabezpieczenie na wybitnie zakamienione pola ale w normalnych warunkach to świetna sprawa,całkowicie bezobsługowy system zapadek w razie uchylenia się skiby należy zatrzymać ciągnik i dać odrobinę na wstecznym aby zapadka z powrotem się zapadła ..Ja mam ustawione tak że otwiera się w ekstremalnych sytuacjach czyli tylko wtedy gdy mogło by dojść do uszkodzenia lemiesza lub odkładni..dla mnie super rozwiązanie.

#84 Share mezik

mezik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 20:16

Mam takie pytanie czy orientujecie się może czy resory w pługach kvernelanda są identczne jak te w unijnych sprzętach tj (wymiary, otwory na śruby)? Głównie chodzi mi o dodatkowe pióra czyli to wzmocnienie resoru gdyż posiadam pług unii z podstawowym zabezpieczeniem, a tak rozmyślam czy aby go nie wzmocnić bo czasem na cięższej ziemi lub podczas ekstremalnej suszy jak w tym roku lubi sie odgiąć miejscami. Znajomy ma identyczny pług cięższe ziemie ale resor ma wzmocniony i u niego taki problem nie występuje.

#85 Share PiotrMurgrabia

PiotrMurgrabia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 22:59

Do pługu akpila km 80 jakie wybrać zabezpieczenie kołek czy resor?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#86 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 23:25

A masz kamienie czy nie? My mamy to wiedzieć?

#87 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 08:13

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Wybierz resor, niektóre firmy rezygnują z produkcji z zabezpieczeniem kołkowym.Jest to trochę uciążliwe nawet jeśli raz na godzinę zmienisz kołek.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#88 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 10:47

Tak stanowczo się wypowiadasz a skąd wiesz czy on ma jakieś kamienie na polu? Jeśli nie to zwykły kołek będzie dużo tańszy.

Jeśli miałbyś zmieniać raz na godzinę kołek to znaczy że źle dobrałeś zabezpieczenie - bo potrzebowałeś typu non stop.

Jak toś nie ma kamieni na polu to kołek wymienia od wielkiego święta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 08:12

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Witam
Na przyszły rok planuje zakup ciągnika i pluga, a ze lubie rozeznanie sobie zrobić to pisze póki temat odświeżony:)
Dylemat jest tego typu, ze na polu jest sporo kamieni-swoim bez zabezpieczeń w tym roku tylko 2 ha zoralem to poszły chyba 3 lemiesze. Dylemat drugi- jak jest sucho- czyli u mnie ostatnie dwa lata to na non stop słabo to wygląda-kverneland 4 na resorze nawet podorywki to nie przypominalo, na poprzeczniakach to podrapane tylko. Lemken 7 na obrocie, ażurowe odkladnie, na sprężynie- tez bez szalu, miejscami ok, ale momentami tez podorywka nie orka, poprzeczniaki tez slabo. Pare lat temu gb chyba najlepiej wypadł, ale momentami tez plug z ziemi wyrywalo aż. Jeszcze sąsiad robił podejscie fenetem na zrywalnych 3 na obrocie, to szedł nawet ok, ale tez bez rewelacji. Swojego starego bez zabezpieczen to po ramę mógłbym wpierniczyc jakby bylo czym ciagnac, ale wymiana lemieszy, prostowanie, często po prostu urywanie tak raczej kiepska sprawa.
No i pytanie-co najlepiej wybrać na takie ziemie- ogólnie 3 klasa, ale ciężką naprawdę. Budżet planuje poniżej 10k zl. Jakie zabezpieczenia wybrać przy takiej kwocie? Czy silowniki zdadza egzamin, czy przy tej kasie to juz raczej wszystko nieszczelne będzie? Resor to trzeba by dokładać żeby był bardziej sztywny? Ktoś coś takiego robił, zdaje to egzamin? Sprężynowe ma jakąś regulacje twardości? Kolkowe chyba odpada skoro jest trochę kamieni. Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam
Edit
Będę brak, ze względu na cenę raczej zagonowy4. Wiem, ze temat dotyczy obrotowki, ale tu najwięcej o zabezpieczeniach napisane.
Edit2
Oczywiście dopiero po czasie zobaczyłem oddzielny temat o zabezpieczeniach, który de facto już kiedyś czytałem. Także prosiłbym o przeniesienie ewentualne do tamtego tematu :)

Edytowany przez daron64, 31 styczeń 2016 - 21:27.