Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom?

88 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2009 - 07:49

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? @b0gdan
Jak byłem na pokazie firmy Kuhn, to mówili jeszcze śruba zrywana lub zabezpieczanie zrywane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Dzisiaj, 05:13
  •  

#62 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 październik 2009 - 08:07

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? nazwa logiczna do tego jak to wygląda w praktyce :) Ja tylko przytoczyłem to co jest w prospektach i na stronie firmy :)

#63 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 15 październik 2009 - 11:36

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Jak zwał ta zwał, lecz "subtelna" róznica między nimi jest... :-)
DEZERTER

#64 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 13 listopad 2009 - 17:38

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? ja w swoim mam półautomaty i nawet to jest dobre bo ja kamienie wykopuje i jak bym miał non stopa to bym nie wiedział gdzie ten kamień jest a tak to walnie w kamień skiba się składa unosze cofam i heja do przodu
Zetor i tylko Zetor

#65 Share cesek

cesek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 01:50

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? ja mam akpila k80 i śmigam na zwykłych śrubach 10,9 na 130 ha 30 śrub zmienić to da się znieść, co do lemieszy to bez usterki tak samo dłuta nie pękają prędkość ciągnika 5 km/h głębokość orki od 25 do 30 cm. nie wiem co by się działo przy większej prędkości.

#66 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 11:54

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? napisz ile skib ma ten akpil i jakim ciagnikiem robisz, bo chcę kupić takiego km80 3 skiby na 80 koni.jak długo go masz i jak się sprawuje.

#67 Share cesek

cesek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 20:04

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? 4 skiby ustawione mam na 36cm a ciągnę go 1224 mam mieszane gleby więc nie chce konia męczyc
mam go pierwszy sezon i jak narazie to sprawia się dobrze. podobno robią go ze szweckiej stali ale czy to prawda to nie mam pojęcia. lemiesze przetrwały ten sezon i jeszcze trochę dadzą rade;)
dłuta niestety 2 komplety poszły ale to te zwykłe krajowe;)

Edytowany przez andrzej2110, 22 grudzień 2009 - 11:28.
Cytowanie poprzedniego posta

#68 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:26

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? w pottinger servo nova są dwa zabezpieczenia jednocześnie kołek i hydr :lol:
kujawy to jes to!!!!!

#69 Share Denzel16

Denzel16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 31 październik 2011 - 18:47

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Witam jestem posiadaczem pługu lemken opal 120. I posiadam parę pytań. Otóż czy wie ktoś gdzie mogę zdobyć śruby do zabezpieczeń? Posiadają one ponoć jakieś rowki.Obecnie stosuje normalne śruby ale w przypadku ścięcia ścinają się obie a korpus po prostu odpada.A także jaka twardość śrub państwo stosują.

#70 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 23:57

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Mam Lemkena tylko ze Vario opal x 120. troszkę się rożni od twojego ale podobieństwa są . U mnie śruba zrywalna nie ma jakiś szczególnych rowków. Czytałem (nie pamietam gdzie ale chyba na stronach Lemkena) ze śruba powinna być utwardzana 12,9 (dokładnie nie pamiętam liczby po przecinku)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Masseyy

Masseyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 19:38

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Według mnie najlepsze zabezpieczenie to resor. Chociaż nie trzeba wysiadać ciągle z ciągnika jak się śruba zerwie. :rolleyes:
MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

#72 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 19:47

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? A jeszcze lepsze jest zabezpieczenie hydrauliczne bo ustawiasz sobie siłę zależnie od warunków panujących na polu.

#73 Share piotrekosa17

piotrekosa17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 12:12

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Posiadam vogel&noot na zabezpieczeniach kołkowych i jestem bardo zadowolony. Jak pług trafi na kamień to wyskoczy cały albo usunie się na bok (podstawa luźne cięgła) po zaoraniu ok 100ha został wymieniony 1 kołek i to tylko przez nieuwagę kierowcy ;[ , a pola są dość zamienione.

#74 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 13:22

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? A orałeś może tym V&N kukurydze na ziarno?

#75 Share piotrekosa17

piotrekosa17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 20:01

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Nie a bardzo bym chciał zobaczyć jak by sobie poradził bo z gorczycą na wiosnę niema problemu kryje idealne :)

#76 Share fafa

fafa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 16:41

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? ja powiadam zabezpieczenie olejowo-gazowe i chciałem się spytać gdzie można takie siłowniki regenerować

#77 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 11 luty 2012 - 13:30

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Może ktoś z użytkowników pługów z zab. sprężynowym mógłby wypowiedzieć się na temat pracy z nimi. Jakaś awaryjność, jakość orki; wady i zalety.
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#78 Share adam124

adam124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 luty 2012 - 14:19

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? kolego ale zagonowe czy obrotowe ja mam ogonówkę unia tura 2001rok i co roku jakieś 120ho do orki i jak narazi jedyne co się zdarło to odkładnie są do wymiany a po zatem jest ok

#79 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 11 luty 2012 - 14:19

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Wady czy zalety trudno powiedziec. Ja posiadam Tura Unni Grudziądz na sprężynach i jestem z niego zadowolony a czy sprężyna jest lepsza od resora trudno powiedziec znajomy ma na resoże i terz chwali. A tak przy okazji może jest ktoś zainteresowany zamianą 5 skibowego Tura na 4 skibowego Tura?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 12 luty 2012 - 23:59

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Moim zdaniem najlepsze są tandemowe zabezpieczenia przeciążeniowe jakie stosuje LEMKEN. Praca z takim zabezpieczeniem to czysta przyjemność , Mój pług ma amortyzatory sprężynowe i jestem z nich bardzo zadowolony. Najlepsze są hydrauliczne lub gazowe

http://www.mtagro.co...VariOpal_PL.pdf