Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom?

88 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 16:47

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? A jakie twarde kupujesz śruby??? 8.8 czy jakieś inne??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Dzisiaj, 20:05
  •  

#42 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 21:27

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? A ja kupiłem sobie niedawno Lemkena (Opal X 110). Ten pług ma zabezpieczenia w formie takich sprężyn (żadne inne pługi tak nie mają). Jestem ciekaw jak to się spisuje bo jeszcze nic nie orałem. Ma ktoś coś takiego?

#43 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 10:29

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Witam!
Mam pytanie, czym sie rozni zabezpieczenie kołkowe od zabezpieczenia na śruby scinane? Ktore polecacie?
Jakie firmy ktore zabezpieczenie stosują?
Z góry dzieki za odp!
DEZERTER

#44 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 21:40

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? A czy przypadkiem zabezpieczenie kołkowe to nie to samo co śruby ścinane ? :)

#45 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 wrzesień 2009 - 17:30

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Dokładnie to samo :)

#46 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 13 październik 2009 - 15:46

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Chiałem zuważyc że na pługi używane na stałym zabezpieczeniu są co najmniej dwa razy droższe od zwykłych i śrubowych :) Ale chyba warto dac dożej, a potem miec spokój ze śrubami i lemieszami :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#47 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 13 październik 2009 - 19:20

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Koledzy Arek i tomi, spierałbym sie ze to nie to samo... Kołki scinane podobno mają nacięcia specjalne zeby mogły sie sciąc, jak włozy sie srube zwykłą to sie tak zetnie ze nie pojdzie jej wyjąc, ale to słyszałem z niepotwierdzonego zrodłą, dlatego pytałem...

Ja przetestowałęm "śruby scinane"... Powiem tak: w ogole nie powinno byc kamieni. Co z tego ze sruba sie nie scieła (8,8) Jak pług podskoczył do góry, i dzioby na tym ucierpiały... Scięcie sruby nastąpiło juz w ekstremum, kiedy lemiesz tak zahaczył, albo był tak wielki kamien ze nie było innej mozliwosci.
Mysle ze szczegolnie hydraulika jest tu najlepsza, bo zabezpieczenie mozna tak wyregulować, ze bedzie bardziej "czułe" lub mnie, kiedy na przykład jest sucho... Nie wiem jak to jest z resorem i sprezyną bo tego nie mozna tak regulowac, chyba ze przez dołozenie pior resora, lub napiecie spręzyn... To jest własnie kwestia do wyjasnienia, dlatego teraz spr. jak sie resor zachowuje...

Pozdro!
DEZERTER

#48 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 13 październik 2009 - 19:40

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Sprężyne można regulowac i to bardzo dobrze :) Ja mam Fraugde na sprężynie i nie zamieniłbym się na hydraulika, ponieważ jest droższy w utrzymaniu (przewody, siłowniki, simeringi, olej) a u mnie pług stoi pod chmurką i by po 5 latach wszystko sparciało :) Bardzo dobra sprawa jest z lemieszem, a raczej czubkiem na sprężynie. U mnie pole jest strasznie kamieniaste, normalnie kamień na kamieniu leży. I nic się nie urwało. A zanim takie zabezpieczenie zareaguje to sie czubek zwykły wygnie :) Jeszcze jak jest sucho i sie dokręci sprężyne to można na kamieniach cały lemiesz stracic, a takto czubek się schowa jak natrafi na kamień. Bardzo polecam Fraugde naprawde pługi godne uwagi (kverneland prawie ze wszystkim, tylko inne zabezpieczenia i nazwa bo na wszystkich częściach znak kvernelanda. Sory za długi post, ale naprawde Fraugde to dobre pługi na kamienie.
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#49 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 13 październik 2009 - 19:51

Koledzy Arek i tomi, spierałbym sie ze to nie to samo... Kołki scinane podobno mają nacięcia specjalne zeby mogły sie sciąc, jak włozy sie srube zwykłą to sie tak zetnie ze nie pojdzie jej wyjąc, ale to słyszałem z niepotwierdzonego zrodłą, dlatego pytałem...

Ja przetestowałęm "śruby scinane"... Powiem tak: w ogole nie powinno byc kamieni. Co z tego ze sruba sie nie scieła (8,8) Jak pług podskoczył do góry, i dzioby na tym ucierpiały... Scięcie sruby nastąpiło juz w ekstremum, kiedy lemiesz tak zahaczył, albo był tak wielki kamien ze nie było innej mozliwosci.
Mysle ze szczegolnie hydraulika jest tu najlepsza, bo zabezpieczenie mozna tak wyregulować, ze bedzie bardziej "czułe" lub mnie, kiedy na przykład jest sucho... Nie wiem jak to jest z resorem i sprezyną bo tego nie mozna tak regulowac, chyba ze przez dołozenie pior resora, lub napiecie spręzyn... To jest własnie kwestia do wyjasnienia, dlatego teraz spr. jak sie resor zachowuje...

Pozdro!

widziałeś oryginalną śrubę ścinaną zabezpieczającą? Właśnie taka śruba posiada "takie" specjalne nacięcia.
A jak ktoś założył śruby bez nacięć, to nic dziwnego że urywa lemiesze :)

#50 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 14 październik 2009 - 16:16

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Hmmm, lemiesza nie urwalismy, ale fakt sruby były, normalne, dostarczone z pługiem. Niestety,albo stety nie widziałem takich oryginalnych zabezpieczen i juz nie zobacze, bo u mnie to odpada....
Pozdro!
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 październik 2009 - 16:59

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Twarda jest dosyć 10,9, a tak oto wygląda taka śrubka :)

http://img110.images...0131800x450.jpg

#52 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 październik 2009 - 17:42

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Moje mają tylko jeden rowek, ale i bez też ładnie zcina.

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2009 - 18:50

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Piszecie o zabezpieczeniach gadzie śruba rozrywana jest wzdłuż czy w poprzek?

#54 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 październik 2009 - 18:56

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? jak w poprzek?

#55 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 14 październik 2009 - 20:20

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? No właśnie ja czytałem o pługach marki Kuhn, że posiadają nie zcinane śruby a zrywane. Działa to w ten sposób jak pisze @Bobek_farmer, że śruba jest rozrywana wzdłuż, czyli rozciągana a nie tak jak w większości pługów wkłada się śrubę w otwór i zcina się ona w tych nacięciach które posiada lub ich nie posiada. Zaletą zabezpieczenia typu Kuhn, czyli rozciągania śruby jest to, że po iluś tam latach zrywania śrub nie wyrabiają się otwory.
Sam posiadam Lemkena z zabezpieczeniami non-stop i jeśli ktoś ma na polu kamienie to naprawdę warto zainwestować większe pieniądze w zabezp. non-stop.

#56 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 październik 2009 - 20:31

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? bardzo dobre rozwiązanie, ale na moich polach gdzie przez 30 lat w starych pługach unii może ze 3 razy lemiesz się urwał, zabezpiecznie śrubowe jest optymalnym rozwiązaniem

#57 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 14 październik 2009 - 20:50

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? No i jednak miałem racje że są kołki zrywalne i śruby scinane...

W pottingerze własnie jest normalna sruba scicnana, i jak sie wyrobi włąsnie takie "jajko" to pozniej szybciej sie sruby scinają... A o tym rozwiązaniu Kuhna jeszcze mało wiem...
DEZERTER

#58 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 październik 2009 - 21:35

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Ja posiadam RABE-WERKA na śruby ścinane i stosuje normalne śruby na których sam szlifierką robię "rowek" w odpowiednim miejscu. Doradził mi to poprzedni właściciel, (niemiec) aby z biegiem czasu nie rozkalibrowały się otwory.Śruby są M 16, twardości 8.8 i naprawdę trzeba zawadzić o coś konkretnego żeby ją ścięło.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2009 - 21:57

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Kołki zrywane mają przewagę nad śrubą ścianą, że nie wyrabiają się gniazda. Poza tym sama wymiana jest mniej uciążliwa, bo z racji siły naprężająco-rozrywającej same opuszczają gniazda. Szkoda, że producenci gruberów nie wpadli na takie zabezpieczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 październik 2009 - 07:33

No i jednak miałem racje że są kołki zrywalne i śruby scinane...

W pottingerze własnie jest normalna sruba scicnana, i jak sie wyrobi włąsnie takie "jajko" to pozniej szybciej sie sruby scinają... A o tym rozwiązaniu Kuhna jeszcze mało wiem...

Khun mimo wszystko nie nazywa tego "kołkami zrywanymi", tylko "zabezpieczeniem śrubowym" :)