Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom?

88 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 08 grudzień 2006 - 23:50

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Jakie według was są najlepsze zabezpieczenia przeciw kamieniom? Najlepiej porządkujcie miejscami od najlepszego do najgorszego.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Dzisiaj, 21:52
  •  

#2 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 09 grudzień 2006 - 00:04

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? gazowe
sprężynowe
kołkowe
brak

#3 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 09 grudzień 2006 - 00:12

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Ja tak sobie myślę, że będzie tak:

1. hydrauliczne
2. pneumatyczne
3. resorowe
4. sprężynowe
5. kołkowe
6. brak

ale nie ze wszystkimi mam doświadczenie, więc proszę, o ewentualną korektę i komentarze.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#4 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 07 czerwiec 2007 - 22:39

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Zastanawiam się czy na bardzo ciężkiej glebie zabezpieczenia non-stop hydrauliczne zdają egzamin? co, jeśli ziemia stawia za duży opór? czy nie ma ryzyka, że korpusy będą co chwilę wyskakiwały?

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 14:12

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? hehe jest, a po sciezce technologicznej to wogole tragedia :D , naszczescie z reguly ciezkie ziemie nie sa zakamienione, wiec (mocniejsze) kolki zdaja najlepiej egzamin
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 21:37

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? albo brak. Wuj mi opowiadał jak jeden kupił duży ciągnik i pług na kołkach. Pojechał orać (było strasznie sucho) i co parę metrów jakiś kołek się ściął. po 15 minutach zjechał z pola i pojechał po stary 3 skibowy pług baz zabezpieczeń. Dopiero nim dało się orać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 21:45

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Ja mam na resorze i bardzo sobie chwalę-u nas mamy tu strasznie dużo kamieni-mam np.takie jedno pole gdzie pług idzie jak po "krótkiej fali"-tzn co parę sekund drga-poprzednio parę korpusów na tym polu poszło-sąsiad z kolei miał taki na kołki-pracownik jechał w pole z całą torbą śrub (to nie jest żart)-w końcu się wkurzył i kupił starego Atlasa ?-na siłowniki-i w końcu widzę mordka uśmiechnięta :D

#8 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 11:14

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Ja mam pług z zabezpieczeniem hydraulicznym. Mam taki kawałek gdzie kamień na kamieniu. Zabezpieczenie amortyzuje wszystkie uderzenia i ciągnika tak nie szarpie. Jak był pług bez zabezpieczeń to co kamień nowy lemiesz, a w najgorszym przypadku korpus. Jak jest sucho to można go wcisnąć na siłownikach i nie ma prawa wyskoczyć.

#9 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 11:33

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Mam pług na resorach i to bardzo dobre zabezpieczenie, jestem w pełni zadowolony :D

http://www.agrofoto....t...i&img=11797

U nas ludzie pokupowali na kołki i bardzo narzekają, bo wiadomo dobry kamień i trzeba stawać żeby założyć śrubę. :D

Co do reszty zabezpieczeń to nie mam pojęcia :D

#10 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 18:48

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Ja mam na resorze i bardzo sobie chwalę-u nas mamy tu strasznie dużo kamieni-mam np.takie jedno pole gdzie pług idzie jak po "krótkiej fali"-tzn co parę sekund drga-poprzednio parę korpusów na tym polu poszło-sąsiad z kolei miał taki na kołki-pracownik jechał w pole z całą torbą śrub (to nie jest żart)-w końcu się wkurzył i kupił starego Atlasa ?-na siłowniki-i w końcu widzę mordka uśmiechnięta

to nie do śmiechu też mam takie pole i jak jechalem je orać plugiem na kołki to mnie kur...ca brala ale muszę powiedzieć że ibis ze swoimi sprężynami działa pięknie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 19:57

albo brak. Wuj mi opowiadał jak jeden kupił duży ciągnik i pług na kołkach. Pojechał orać (było strasznie sucho) i co parę metrów jakiś kołek się ściął. po 15 minutach zjechał z pola i pojechał po stary 3 skibowy pług baz zabezpieczeń. Dopiero nim dało się orać.

niektorzy producenci stosuja mocne kolki, przeznaczone tylko na ciezkie ziemie, ktore napewno sie nie zerwa pod naporem ziemi, a chroni w takim wypadku glownie przed korzeniami
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 08:28

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Ja stosuje równiez plug na resorach.Moim zdaniem nie ma lepszego, poniewaz jest tani w eksploatacji i dobrze sie spisuje na kamieniach. :D
a co do hydrauliki, lub pneumatyki nie jestem przekonany, bo po pewnym czasie uzytkowania powstaja awarie :)

#13 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 08:35

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? ja też posiadam 4 na resorach i nie mam zastrzeżeń ostatnią jak oraliśmy po życie u znajomego w miejscu w którym był zjazd wchodził jak nic inie było problemów.

http://www.agrofoto....t...i&img=16002

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 10:53

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? hmmm wychodzi na to ze pierwszy raz oralas na zjezdzonym kawalku pola, jesli masz lekkie ziemie to naprawde nie ma problemu, w tym roku zrobie zdjecie jak gosc orze kverdziem na takich zabezpieczeniach to pole wyglada jak bys miny wysadzal a nie oral

#15 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 14:45

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? brzozak.chyba nigdy nie miales doczynienia z takim plugiem!!!
chyba nie wiesz co mówisz. :angry:

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 10:42

brzozak.chyba nigdy nie miales doczynienia z takim plugiem!!!
chyba nie wiesz co mówisz. angry.gif

ja nie mialem i nie chce miec bo mi nie potrzebne takie zabezpieczenia, rozmawialem ostatnio z wlascicielem i sam przyznal ze bedzie teraz dodatkowe pióra (czy jakos tak to sie nazywa) do zabezpieczen dokladal zeby nie wyskakiwal, wiec nie wiem po co mu takie zabezpieczenia, ale jak ktos nie ma lepszego pomyslu na wydanie kasy, to jego sprawa
ps. a ty widziales kiedys taki plug, na podmoklej madzie?????

#17 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 17:15

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Jaro też mieliśmy taki sam problem jak twój sąsiad :( z zabezpieczeniem na kołki ścinająće wiadro śrub i 1 godziny gratis żeby zmieniać te śruby. Teraz nie mamy problemu ponieważ pług z zabezpieczeniem non-stop (resorowym) spisuje się bardzo dobrze :) Zabezpieczenia hydrauliczne według mnie nie są zbyt dobre. :)

#18 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 12:39

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? brzozak ja mam taki plug i na wiosne nim oralem na takim czyms.moze twoj sasiad nie mial kompletu pior.bo moze kupil plug, ktoory byl przystosowany do lekkich ziem. :( a on ten plug mial od nowosci?

#19 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 13:40

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? a ja mam na zabezpieczeniach sprężynowych trzyskibowy obrotowy,super to zabezpieczenie działa,niewychodzi jak jest sucho,niechce innego zabezpieczenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 22:25

brzozak ja mam taki plug i na wiosne nim oralem na takim czyms.moze twoj sasiad nie mial kompletu pior.bo moze kupil plug, ktoory byl przystosowany do lekkich ziem. :( a on ten plug mial od nowosci?

ma od nowosci (3 lata) i choc go bardzo lubie to nie pojmuje jego toku rozumowania, kupil 2 taki sam tylko ze 4 skibowy, oddaje teraz oba do serwisu zeby mu te zabezpieczenia przerabiali :) :) , placi wiecej kasy przerabia i nic z tego nie ma, bo ja nigdy jeszcze zadnego kamienia nie wyoralem, a jedynie zabezpiecza przed korzeniami (moim zdaniem kolki wystarcza).