Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom?

91 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 20:02

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? jesli nie ma kamieni to w zupelnosci.moze miec tez ustawiony zly kat tych resorow :(
a ty jaki masz plug??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Dzisiaj, 20:03
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 23:33

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? u ja nie mam, moj ojciec ma teraz 2 zaganowe: jeden forschrot 3 skibowy i drugi polski polzawieszny 6-skibowy, za jakis miesiac przywioza obrotowke 5 skibowa GB na mocniejszych kolkach, duzo ludzi wzielo na zulawach te plugi, sa zadowoleni no i w tamtym roku mialem przyjemnosc pracowac taka 4. kverdziu uwazam ze to bardzo dobra marka, ktora zyskala w polsce duzy autorytet, ale na lzejszych glebach
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 17:34

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? ee tam.moim zdaniem kvernelandy spisuja sie rownie dobrze na zwiezlych jak i na lekkich glebach
mam takie i takie wiec...

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 17:44

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? staram ci sie uswiadomic ze jest roznica miedzy zwiezla gleba, a podmokla mada na zulawach ponizej poziomu morza!!!! kvernelanda sie uczepilem dlatego ze posiada akurat zabezpieczenia mechaniczne i jesli to by byla inna marka z takimi zabezpieczeniami to by tak samo wygladalo
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 19:46

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? wiem o co ci chodzi ale zabezpieczenia nie maja co do wygladu orki w podmoklym podlozu nic wspolnego

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 22:55

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? ???? to jest taka ziemia, ze te zagonowe plugi maja poskrecane ramy, wieze 100 razy spawane i prostowane, a ty mowisz ze nie ma nic do tego?? w niektorych miejscach po tym kvernelandzie zostalo tylko 5 sladow jakbys kilofem przejechal

#27 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 23:18

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Na targach przedstawiciele chwalili się rozwiązaniami w zabiezpieczeniach hudraulicznych w pługach KUHN. Wg. nich pierwsza skiba zawsze niezależnie od ustawienia pługa stawia największy opór i dlatego KUHN stosuje przy pierwszej odkładnicy większy siłownik (podobno oni jedyni takie coś stosują) i pozwala na to, że wszystkie korpusy zostają wyciąganie przy prawie takim samym obciążeniu. Dotego można ustawić różne ciśnienie w siłownikach (do 200 bar).

Wg. mnie zabezpieczenie hydrauliczne jest b. przydatne dla kogoś kto ma różne pola (zakamienione, gliniaste, torfowe itp.) i możne ustawić ciśnienie odpowiadające danym warunkom.

#28 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 11:22

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? brzozak ze te ramy w tych plugach sa pogoiete to bylko tak od razu. bo tu kazde inne zabezpieczenia nic nie zraobia skoro plug jest pogiety :(

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 05:51

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? chodzilo mi tylko oto ze plugi sa skrecane (nie wyginane) od naporu ziemi, wiec przy zabezpieczeniu mechanicznym bedzie wyskakiwalo!

#30 Share darasjunior

darasjunior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 21:32

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Ja kolego mam dwa stary na zabezpioeczenia kolkowe ktorych nie polecam a od zeszlego roku z zabezpieczeniem non-stop hydrauliczny i super sprawa a przedewszystkim spokojna orka. Przyklad mam pole 10h 2 i 3 klasy mocno zakamienione to kolki to musialem jechac bardzo wolno i co chwile zmieniac je na nowe i gdy 3 kg srob mi na ten kawalek poszlo to zdecydowalem sie na kuhn hydrauliczny.Super spawa jade na 105 atm i jest ok nic sie nie dzialo ladnie pracuje a wrazie potrzeby mozna zwiekszyc do 150 atm pozdrawiam :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 22:39

Ja kolego mam dwa stary na zabezpioeczenia kolkowe ktorych nie polecam a od zeszlego roku z zabezpieczeniem non-stop hydrauliczny i super sprawa a przedewszystkim spokojna orka.

jesli sie do mnie zwracasz to chyba nie czytales ze zrozumieniem, u mnie nie ma ani 1 kamienia!!! czy w takiej sytuacji zdecydowalbys sie na non-stopy???

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2007 - 13:33

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Na żuławy nie potrzeba zabezpieczeń non-stop. Warstwa orna powstała z osadów naniesionych przez wodę i nie ma w niej kamieni. Ogólnie kamienie to deficytowy towar na żuławach, ludzie nie mają nawet czym przycisnąć kiszonej kapusty :rolleyes: .

#33 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:56

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Ja jak na pola z duza ilościa kamieni to bym polecił hydrauliczne lub pneumatyczne. Z tego co slyszałem najlepiej zdają egzamin.

#34 Share lukasgregoire

lukasgregoire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 23:34

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Mam GB z zabezpieczeniem non-stop hydrałlicznym i podoba mi sie to rozwiazanie no tyle ze trzeba pilnowac koncówek bo kiedys nie rozłaczyłem złaczek (euro) i w fergusonie koncowki hydrałliki wyrwałem. Poza w GB podoba mi sie sposób odchylania korpusu- raz ze odchyla sie w gore to i dodatkowo na boki do 75 cm. U mnie sciezki sa naprawde zjezdzone ale pług zawsze sie dobrze zagłebiał no chyba ze kompletna susza była. Raz miałem tylko awarje zabezpieczenia, przyłozyłem w bardzo duzy kamien i pekły na jednym korpusie "jabłka" pełniace role "zawiasu" dla odchylenia korpusu. pewnie kazdy sposob zabezpieczenia jest dobry a reszta zalezy od własciciela i w jaki sposób uzytkuje maszyne. Pozdrawiam

#35 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 28 maj 2008 - 23:07

Na żuławy nie potrzeba zabezpieczeń non-stop. Warstwa orna powstała z osadów naniesionych przez wodę i nie ma w niej kamieni. Ogólnie kamienie to deficytowy towar na żuławach, ludzie nie mają nawet czym przycisnąć kiszonej kapusty <_< .

Zapraszam na pole :lol: Możesz sobie ZA DARMO wziąć wszystkie kamienie z wszystkich naszych pól <_<:P:D okazja, co? :D
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2008 - 20:25

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? Ja niestety nie jestem z Żuław ale praktycznie z Kaszub i u nas kamieni nie zabraknie :lol: . Do żuław mam jakieś 30 km, niby nie dużo ale różnica w ukształtowaniu terenu ogromna, ziemia tez całkiem inna(niestety słaba).

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 maj 2008 - 22:58

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? ale nad jezioro blisko :lol:

#38 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 30 maj 2008 - 00:40

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? i żubr w trawie piszczy :lol:
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#39 Share Maciek5290

Maciek5290

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:to co wszyscy lubia rolnictwo i wszystko z tym zwiazane

Napisany 22 grudzień 2008 - 18:29

Pług obracalny-zabezpieczenia przeciw kamieniom? a czy nie bedzie problemow z odksztalcaniem sie resoru?? w hydraulice najwyzej pojdzie usczelniacz na silowniku jak bedzie przeciek a resor moze sie odksztalcic i juz nie bedzie takiej samej amortyzacji jak nowy resor.
Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Krzys83

Krzys83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 14:01

a czy nie bedzie problemow z odksztalcaniem sie resoru?? w hydraulice najwyzej pojdzie usczelniacz na silowniku jak bedzie przeciek a resor moze sie odksztalcic i juz nie bedzie takiej samej amortyzacji jak nowy resor.

zgadzam się z tobą w sąsiedniej wiosce znajomy ma kverlanda na zabezpieczeniu resorowym i na zwięzłej ziemi zdarza się sytuacja że 3skiby orzę na 30 cm a jedna na 25 cm (przykładowo) bo resor "puszcza" oczywiście jeśli jest ziemia poorna to nie ma problemu brzozak2 ma racje jesli nie ma kamieni albo na 20-30 ha jeden kołek się obetnie to po co non-stop tez mam plug na zabezpieczeniu kołkowym i myślę o kupnie większego i napewno będzie na zab. kołkowym