Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 07:53

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze A ile ty chcesz tej kukurydzy zasiać ze masz taki problem. Ale mi sie wydaje ze jeśli masz bawić sie w przerabianie Amazonika i tracić czas bo nawet nie wiesz tego, jak to zrobić, i nawet nie wiesz jaki uzyskasz efekt takiego siewu, Wynajmij lepiej usługi włożysz ręce w kieszeń i chwila moment i będziesz miał elegancko zasiane, nie wiem po ile u ciebie usługa jest ale u mnie kosztuje ok 100zł/ha i w tym podsiewanie nawozu, nic nie da ci lepszego efektu. Do tego dolicz ile musisz zrobić najpierw zabiegów aby siać swoim siewnikiem musisz posiać nawozy, zrobić agregatem jeśli nie masz to kultywator i brona, po siewie zawałować, masz dużo więcej przejazdów. a na usłudze większość zabiegów masz w cenie usługi. Wiec teraz oblicz czy będzie ci sie opłacać, Wybierz wszystkie wskaźniki ekonomiczne, eksploatacyjne itp. i zobacz jaki wyjdzie ci koszt

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Dzisiaj, 23:42
  •  

#22 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 17:30

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Balzak dobrze pisze, polac mu. Też jestem zdania, że podstawa to obliczenia (zakładając, że chodzi ci o jak najtańsze zasianie a nie na przykład o udowodnienie sobie czegoś) a następnie wybor opcji, siać zbożowym czy leciec po usługi. W moim przypadku przy opracowanej technologi, wprawie, tanim paliwie, braku konkretnego usługodawcy w okolicy i małym areale do siewu jak narazie wybieram siew zbożowym.

#23 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 18:06

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze To powiedz jaką masz to technologie i jakie koszta ponosisz??? I przeliczymy podaj maszyny jakimi to wykonujesz zobaczymy jak to wyjdzie. Zrobimy to tak dla przykładu i porównania:) Co ty na to???

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 kwiecień 2008 - 18:51

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze ja tak kiedys mialem,
postanowilismy na probe posiac kuku - cale 92ary i jak do tego podejsc?
nie daleko mnie jest farmer co ma ha w chusteczke, wiec telefon w reke i ok, nasze poletko jest jakies 800-1000m od jego bazy, wiec jada chlopaki ktoregos dnia pod wieczor i telefonia do ojca zeby zajechal w pole bo zaraz beda siac - ale byla frajda - kilka lat temu zajechal do nas nowiutki DF MK3 105 z nowym siewnikiem Gaspardo - miodzio, cała usługa trwała jakies 50minut łącznie z długa prezentacja sprzetu, oni przywiezli tez nasiona, podziekowali rece podali, zaplacili kasiure - wtedy to wyszlo smiesznie bo cos rzedu 50-60zl
pozniej kolo października ojciec zadzwonil po raz 2 - czy mogliby skosic?
no wiec spoko - bedziemy wracac ktoregos dnia na baze to wykosimy no i OK. po jakims czasie gosc dzwoni i pyta sie ojca jaka chce wilgotnosc tej kuku bo ona juz 3 dni na suszarni lezy!!!! ojciec ze na pasze to musi miec te 14%, ok.
minelo znow kilka dni, ojciec siedzi rano w domu, jakis szum na podwórku, dzwonek do drzwi - dzien dobry ma pan na podwórku kuku, dobrze by bylo zeby nam Pan dzis przyczepe zwolnil:)
to sie nazywa kompleksowa usługa:)
wszystko razem po sasiedzku wyszlo bardzo ok, wogole ten gosc to porządna firma, jak juz cos obieca to nie ma bata musi byc zrobione konkretnie.

Poszukajcie takich kolo siebie, na pewno kogos znajdziecie - z wieloma duzymi rolnikami idzie sie dogadac, wpadna na chwile usługe odstawia i mamy swiety spokoj, zero klopotu - czesto wychodzi duzo taniej niz gdybysmy wyciagali nasz stary spracowany sprzet i cos kombinowali - niestety bardzo czesto nie liczymy tych wszystkich kosztów pobocznych, a one wcale nie sa male :P

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#25 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 09:04

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Wpadam na pole z obsypnikiem do ziemniaków,płyciutko, czepiam poznaniaka, zamykam zbędne lejki wjezdzam na pole sieje, bronuje 2 razy broną z włuką i go home. Wszystko to u 3512 z małym zużyciem, nigdy nie mierzyłem bo nie ma co mierzyć, malutko spali. Podkreślę jeszcze raz że wybor tej technologi jest związany z brakiem usługodawców konkretnych, bo ci co sieją na zarobek (2 osoby) poprawiali w zeszłym roku bo niedosiane było. Koszty nie są sprawą wiążącą ale na pewno niższe niż przy wynajmie. Jeżeli będzie opcja zapłacić za konkretny siew to na pewno skorzystam. Przypominam że autor tematu nie pytał czy siew taki ma sens albo uzasadnienie ekonomiczne, tylko czy jest techniczna możliwość. Dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share przemo161

przemo161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 22:22

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Ja mam amzone d7 i w tabeli jest napisane (po niemiecku) kukurydza, ale się w to nie bawię, bo wole zapłacić te 120 zł za hektar i niech ktoś mi zasieje pneumatycznym ( to tak jakbyś chciał zasiać buraki pastewne jak są równe odstępy to i burak ładny a jak postrzelania to buraki małe. Identycznie jest z kukurydzą). :)

Dodaj odpowiedź