Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cezar1111

cezar1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:jestem zainteresowany rolnictwem

Napisany 22 luty 2008 - 09:53

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze ;) :) :D :) :)
same explorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Dzisiaj, 14:24
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2008 - 10:41

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Da się, ale trzeba ustawić. Jest troche roboty z tym...

#3 Share cezar1111

cezar1111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:jestem zainteresowany rolnictwem

Napisany 22 luty 2008 - 11:11

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze a co dokładnie trzeba zrobic
same explorer

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 22 luty 2008 - 12:44

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Ja do tej pory siałem poznaniakiem a w tym roku bede próbował amazonkiem.Mamy taki sposob ze najpierw latamy obsypnikiem do ziemniaków i robimy rządki,pożniej zamykamy odpowienie lejki ustawiamy predkość i lecimy.Niestety ktoś musi siedziec na skrzyni i podsuwac ziarna do otworow wysypowych bo na 3 metry siewnika to u nas bedzie jakies 5 lejek działało a kukurydza rozjedzie sie po całej skrzyni.Po posianiu wpadam z broną i na koniec wał.Poznzniakiem nawet nieżle wychodziło, sądze ze z amazonkiem tez sie uda.Niektorzy zamiast robić slady obsypnikiem przed lejkami montują zęby od kultywatora.
And http://rpt.pl/archiwum/rpt_0603_2.htm

#5 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 27 luty 2008 - 06:34

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze wedlug mnie to jest sposob na sianie na niewielkich arealach ja wole nie ryzykowac nie i wynajac kogos do posiania zawsze oszczednosc czasu po 1 po 2 to zawsze sa lepsze wschody po punktowym po 3 kukurydza ma zawsze lepszy dostep do nawozu

#6 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 27 luty 2008 - 07:52

wedlug mnie to jest sposob na sianie na niewielkich arealach ja wole nie ryzykowac nie i wynajac kogos do posiania zawsze oszczednosc czasu po 1 po 2 to zawsze sa lepsze wschody po punktowym po 3 kukurydza ma zawsze lepszy dostep do nawozu

No i racja. u nas tylko raz było siane siewnikiem do zboża. W zeszłym roku wymieniliśmy siewnik punktowy (bo polski areomat siał jak chciał...) na Optime Accord. Sąsiad odkąd pamiętam sieje zbożowym-Co tu dużo mówić różnica jest widoczna. Zbożowym można pobawić się jak ma sie 1 ha

#7 Share maciejko

maciejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 18:49

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze nie ma jak siewnik punktowy z dozownikiem nawozu ;) nic nie zapewni lepszych wschodow podrawiam wszystkich

#8 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 15:49

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Ja mam kasy jak lodu i nie wiem co z nią robić ale wole kukurydze siać siewnikiem do zboża i punktowego nie kupie

IRONIA oczywiście, jasne ze nikt nie bedzie latał d7 na kilkunastu kilkudzieiseciu hektarach kukurydzy ale post bardziej chyba dotyczy czy można czy sie da i uważam z doświadczenia na poznaniaku ze przy zachowaniu odpowiedniej technologi można da sie a wschody nie są gorsze niż po byle jakim punktowym.Na kiszonke wystarczy.A kukurydze mam o wiele łądniejszą niz okoliczni po punktowych
Pozdrowionka
Ps w pole jechac a nie na forach przesiadujecie:)

#9 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 23:36

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Po takim siewniku będzie efekt dobry albo nie będzie wcale wszystko zależy od tego jak cały siewnik ustawisz. Napewno należało by zrobić próbę kręconą aby zobaczyć ile sie nasion wysiewa. Ale ja uważam ze i tak lepiej zasiać punktowym lepiej to wychodzi, Rośliny maja lepsza swobodę, co przekłada sie na plonowanie, ale jeśli chcesz to próbuj.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#10 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 00:45

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Dać się na pewno da ale czy się opłaca w to to bym już bardzo mocno wątpił. Przede wszystkim metoda jaką opisał @gigix wcale nie jest tańsza od wynajęcia siewnika bo masz trzy przejazdy ciągnika na zasianie no chyba, że u was drogo biorą za sianie bo u nas w okolicy 80-100zł ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 12:19

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Nie wim Ile u nas dokłądnie biorą ,ale jeżeli założe ze w granicach tego co powiedziałes to na pewno mi sie opłaci siać amazonkiem.Przy 3 przejazdach nie ma szans zebym spalił 40l/ha paliwa, a tyle mniej wiecej bym musiał zeby mi sie nie opłaciło.Problemem może być natomiast kwestia czasu bo taki siew zajmuje troszke czasu.Ilość przejazdow można zmniejszyc stosując metode o ktorej pisałem wczesniej czyli zęby kultywatora umocowane na ramie.ALe jak wczesniej pisałem jest to wszystko zabawa na mały areał.Oprocz tego u nas w okolicy nie ma konkretnych siewnikow punktowych a te co są sieją często gorzej niz ja zbożowym.Wschody są naprawde ok.

#12 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 23:32

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze 80 zł to raczej 20l a nie 40 więc nie wiem czy tak się opłaca.

#13 Share robertszejk

robertszejk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 17:07

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze witam! ja siałem amzone d8 super s. ale to tylko na kiszonke po jęczmieniu zimowym, a to co w czystym siewie to wynajmuje accorda, ale sie da zasiać i nie trzeba robić rowków obsypnikiem bo wystarczy wkręcic w ziemie radliczki przy amazonie i to wystarczy , siew nie jest idealny jak po punktowym ale jak na zieloną mase to może być.

#14 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 19:11

80 zł to raczej 20l a nie 40 więc nie wiem czy tak się opłaca.

Dla mnie jednak po odliczeniu vat i akcyzy wychodzi prawie 40

#15 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 20:33

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze a czy da sie sadzarką do ziemniaków zasiać rzepak :P?

gigix a jakim sposobem odliczasz akcyzę? to lepsze od sadzarki :P

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2008 - 20:36

a czy da sie sadzarką do ziemniaków zasiać rzepak :P?

Sadzarką to można jedynie zasadzić..... :P :P :( :( :(

#17 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 08:27

a czy da sie sadzarką do ziemniaków zasiać rzepak :P?

gigix a jakim sposobem odliczasz akcyzę? to lepsze od sadzarki :P

Nie za bardzo rozumiem twoje pytanie. I co ma do tego sadzarka? Albo ujme to inaczej, jak sie ma kase na sprzet, to tacy maluczcy siejący kukurydze siewnikiem zbożowym to inna planeta dla ciebie. Cóż pozostaje. Ty pewnie jak wstajesz rano to sie martwisz czy kupić np. Fendta czy JD, ale sporo jeszcze jest rolników którzy jak wstają to sie martwią czy im kasy starczy na remont tzydziestki. Cóz poradzić, żyjesz w innym świecie chyba i w stosunku do tych biedniejszych jestes w stanie skierować chyba jedynie ironię. I znowu będzie że jestem konfliktowy, ale starałem sie pisać najdelikatniej jak sie dało. Człowiek zadał bardzo mądre pytanie, i oczekiwał odpowiedzi a nie głupich komentarzy. Gratuluje jeżeli dzieki takim żartom czujesz swoją siłę. A co do akcyzy to tez nie rozumiem. Kupuję tanio paliwo, odliczam 85 gr akcyzy i vat, w związku z czym oaliwo mam po około 2 zł. Czyli żeby opłaciło mi sie płacic 80 zł za siew to jest równowartość 40 l paliwa.

#18 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 11:11

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze może faktycznie moja wypowiedz nie była najmilsza, ale sytuacja jest chyba prosta. I wcale nie chodziło mi o to by kogoś urazić, tylko aby troszkę ubarwnic pytanie.

Cała reszta twojej wypowiedz obrazuje jakieś uprzedzenie do obszarników (nie do mnie bo ja nim nie jestem).

Co do akcyzy to przesadziłeś :P
Akcyzę sobie możesz odliczyć od swojego areału, areału którego jesteś w współposiadaniu lub dzierżawionego, a nie od areału gdzie wykonujesz usługi. No chyba że ten ktos u kogo wykonujesz tą usługę jakimś cudem zwraca ci akcyzę :P Z taką sytuacją sie jeszcze nie spotkałem...
Że już o tym że po odliczeniu VAT i akcyzy nie wychodzi 2 zł/l tylko znacznie więcej nie wspomnę.

#19 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 30 marzec 2008 - 21:46

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Każdym siewnikiem zbożowym da rade siać kukurydzę ale ja myślę ze nie ma sensu się w to bawić jak nie jeden z twojej okolicy posiada siewnik do kuku, a jakoś siewu jest nieporównywalna.
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 23:49

czy można siac siewnikiem amazone d7 kukurydze Mav coś nam komunikacja szwankuje. Uprzedzenia żadnego nie mam, ale niestety wiekszośc obszarnikow z ktorymi mam doczynienia nie potrafi uszanowac rolnikow ktorzy "robią co mogą" ciągnąc te swoje 2 czy 3 ha (nie ja bo mam wiecej). Z akcyzą to już sam nie rozumiem o co ci chodzi. Znam zasady odliczenia i chyba nie rozumiesz co chciałem przekazac w swoim przykładzie. A wiec powoli i ze zrozumieniem, tłumacze. Padła cena 80 zł za ha. Ja stwierdziłem, że przy takiej cenie opłaci mi sie siać zbożowym ponieważ nie spale 40 l/ha przy opisanej przezemnie technologii. I tutaj pojawiło sie pytanie skąd te 40 l ? Liczymy ceny na zeszły rok, bo zakładam że cena siewu też była z 2007, paliwo średnio kupowałem po 3,47 w tym vat 22 % czyli około 62 gr. 3,47-0,62=2,85, odliczamy akcyze i zostaje 2 zł. W tym roku rzeczywiście wyjdzie po około 2,3 zł, ale zakładam że cena usługio siewu również wzrośnie. Biorąc cene około 100 zł i 2,3 za paliwo i tak wychodzi około 40 l. Nie wiem czy pisałem już ale sieje zbożowym ponieważ do tej pory miałem lepsze wschody niż po punktowych szrotach z mojej okolicy.

Dodaj odpowiedź