Polecane posty

saszeta    164

nowa studnia. Głębokość 15 metrów. Filtr od 5 do 12 metrów. Wydajność nad filtrem 32 kubiki na godz.. Jak na złość bo trzeba pompę opuść pod filtr żeby te 35 dawała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Jaki koszt z metra?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

saszeta. to masz bardzo płytka studnie. u mnie w wiosce takie studnie to z kregów sa u mnie jest 12 metrów głeboka a wody mam 0.5 metra. W studni głebinowej poziom wody też jest na takim samym poziomie.  Pozazdrościć dobrego terenu. Jak bili u mnie studnie to pokład wodny wystarczający do nawadniania był dopiero na  76 metrach. A całkowita głebokość to 97 metrów miało być 110 poniważ 

z geofizyki powiedzieli ojczulkowi że tam już jest woda pitna na tej głebokości i w razie potrzeby bedziemy mogli pompować wodę do wodociągów jeśli stwierdzili by że jest zdatna do spożycia. Lecz na 97m zacisneło rury i dalej nie bili już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli motopompa chodzi na niskich obrotach przy nawadnianiu kropelkowym to silnik nie będzie na dłuższą metę obciążony z tego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Jaka bedzie najlepsza srednica weza w deszczowni do nawadniania za pomoca beli zraszajacej szer.20m? Mam na oku dwie deszczownie z wezem 40mm a druga 75mm, przesyl wody na odleglosc 150m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebQ90    0

na 0.5 ha brokuła leprze będzie kropelkowe cze ustawić zraszacze. nie mam taśmy nawadniającej więc musiał byk kupić do tego złączki zraszacze taniej wyjdą tylko czy i jak to wyjdzie z efektywnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

brokul lepiej podlewac z gory jak bedzie goraco to przed zbiorem zrosisz w nocy i bedzie ladny przy zbiorze a nie klapniety 

a tasmy kroplujace to za drogi interes na brokul 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Chciałbym założyć nawadnianie kropelkowe w ogórkach, Na poczatku na małym kawałku 5 rządków po 150m. Mam małą pompe 90l/min. 8 bar.

jakich weży kroplujących użyć żey ciśnienie nie było za duze i wydajnosć wystarczająca? Mógłby mi ktoś pomóc to oliczyć?

Czy może lepie zraszacze zamiast kroplowego?

Edytowano przez antonio86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Jak wykopiesz studnie to muszą policzyć jej wydajność i wtedy będziesz wiedział jaką pompę możesz wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xara    0

Witam, chcę kupić wąż do deszczowni ODRA zawijany na szpulę  ma ktoś jakieś namiary? Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balejaz    5

Witam.podpowiedzcie jaką pompę zakupić do nawodnienia pola przy pomocy szpuli
Grudziacka czy belardi czy omnigena.dodam że pompa ta ma podnieść wodę z 22 m i przesłać na odległość ok 560 m.i jeszcze jedno na końcu pola ma być ciśnienie ok 5 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrać odpowiednią pompę potrzebowałbym dodatkowe dane:

Jaka deszczownia?

jakimi dyszami zamierzasz podlewać?

Jaka linia przesyłowa?

Te 22m to aktualny poziom wody, czy wraz  z depresją podczas próby pompowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balejaz    5

deszczownia szpulowa IRTEC model 90G/E4 570 dł. 570m, srednica węża 90mm

zamierzam głownie podlewać konsolą zraszającą GIAMPI wersja FVT 34/42 i max 5 mm dyszami w tej konsoli( ma ich 35).

Studnia podczas próbnego pompowania wody przy 32 kubikach na godzinę ustabilizowała swoje lustro na 15 m.

linia przesyłowa to hydrant i rura 90 mm 200 m.

Te 22 m to dałem z naddatkiem w razie większych pomp 

I teraz pytanie jakiego producenta pomp wybrać, czy ktoś korzysta z powyższych firm

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało miałem kontaktu z konsolami, więc nie wiem jakie ma parametry taka konsola, a chodzi szczególnie owydajność/ciśnienie.

Prawdopodobnie odpowiednia byłaby Belardi 6v109.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Policz sobie  długość wszystkich rzędów ogórka. Metr taśmy kroplującej powiedzmy, że 0.3zł i już wiesz ile zapłacisz za taśmę. Teraz szerokość pola, gdzie dasz rury zasilające. Cenę rur w zależności od średnicy znajdziesz w necie. Dodaj jeszcze odległość od studni i już poznasz koszt. Kartka papieru i wszystko rozrysuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

jakie pozwolenia musze zalatwic zeby wykopac studnie głębinową?

 

 

podpinam się pod to pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez Pavllik
      Witam chciałbym się zapytać czy są jakieś mapy w których mogę zobaczyć czy ma moim podwórku jest gdzieś oznaczona studnia, taką posiadam ale dziadek jeszcze zakładał ją a chce wodę z niej wykorzystać do podlewania folii. Sprawdzałem na geo portal ale tam do niczego nie mogę dojść, wszystko jakieś pokręcone.
    • Przez dzony7701
      Witam.
       
       
      krótko i na temat z mojej strony...
       
      Potrzebuje ciągnik do 30tys zl który przy uprawie rabarbaru (narazie 2,5ha) poradzi sobie z takim osprzętem jak:
       
      -pielnik hydrauliczny 
      -opryskiwacz 600-800L zawieszany
      -maszt widlaka montowany z przodu udzwig około 800-1000kg
      -kosiarka bijakowa
       
       
      Rabarbar będe nawadniał deszczownią szpulową a więc:
       
      -pompa do deszczowni z napędem na wom typ wl 800 lub Cadoppi, dystrybutor firma 'agromotor'
      "
      np wl800:
       
      Pozwala na bardzo dobrą pracę deszczowni bębnowej z wężem fi 90 i dyszą fi 22mm na odległości łącznie do 1km na poziomym terenie (max. do 1,5 km przy bardzo dobrej linii przesyłowej).

      Dane agregatu: Ciśnienie max. do 11 bar Wydatek 600 - 800 l/min (max. do 50 m.sześć/h) Głębokość ssania do 4 m Ciągnik napędowy 44KM do 60 KM (w zależn. od potrzeb wydatku ciśn.) Złącze ssawne i wąż ssący fi 110 z koszem ssawnym Złącze tłoczne fi 75 typ strażacki""
       
      -rzeka od pola jest oddalona o jakies 400-500m lekko wzniesione więc WOM bedzie musiał  wypchać wode do deszczowni.
       
      -reszta lekkich prac w polu i wokół domu 
       
      Tak że ciągnik za cieżkiej roboty miał nie bedzie oprócz podlewania, wiec 4x4 nie wymagam choc pewnie raz na rok sie przyda. Na 100% będzie miał wąskie koła aby nie uszkodzić roślin, i stopniowo z roku na rok będe powiekszał swój areał do około 4-5ha rabarbaru, i malin tez około 5-10ha. 
       
      Mój typ to URSUS c-360 3p.
       
      Bo ekonomiczny i moim zdaniem dobry do tych prac na początek jak i na areał 5-7ha, 
       
      z naszych polskich:
      c-328, c-330 za małe. Ursus 4512/4514 za drogie, Ursus c-385,902,912 za duże jak narazie
       
      z zagranicznych nie mam pojęcia  
       
      Proszę urzytkowników AF o pomoc, zastanowie się nad każda propozycją!!!
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
    • Przez Adrian91
      Witam czy ktoś z wsa będzie uprawiał dynie w 2016 tak jak ja, jeżeli tak proszę o wypowiedzenie sie jaką odmiane polecacie, jak siejecie, kiedy zbieracie, czy głownie chodujecie na hallowen, czy na przemysł lub pestkę? jakich nawozuw uzywacie? Kiedy siejecie? w gruncie czy na folji? Czym pryskacie?
    • Przez michal33554
      Witam. Z góry przepraszam jak nie w tym dziale ale jestem tu nowy.....
      Mam pytanie jak w temacie dotyczące nawadniania truskawek. Mam zamiar założyć nawodnienie na moją plantację około 0,5 ha, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, co kupić ? Jedynie co wiem że jest linia i taśma kroplująca ale też nie wiem czym to się różni. I co lepsze będzie do truskawek. Oglądałem zdjęcia nawodnień na internecie i zauważyłem że wzdłóż pola są chyba te taśmy, a w poprzek jest taka rura i od niej wychodzą te taśmy, czy ta rura jest potrzebna i co to za rura ? Sorry że tyle pytań ale naprawdę nie mam pojęcia jak się za to zabrać. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj