Polecane posty

lukasx21    165

nie wiem dokładnie, co to za marka mówi że silnik 15kw i zasilał nią 2 deszczownie


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a jakie masz parametry?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

nie wiem dokładnie, co to za marka mówi że silnik 15kw i zasilał nią 2 deszczownie

 

Elektryczna do czerpania wody ze stawu, czy prosto ze studni głębinowej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

ile m3 na godzine daje ta pompa? Ja mam 11.5 kw 33m3 i problem jest żeby dobrze podlać jedną deszczownią

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a w czym masz problem?jaka deszczownia?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ile m3 na godzine daje ta pompa? Ja mam 11.5 kw 33m3 i problem jest żeby dobrze podlać jedną deszczownią

 

może daje małe ciśnienie a dosyć daleko przesyłasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ktoś mi obiecał wstawić zdjecia adaptacji po beczki asenizacyjnej, teraz jest susza więc moze wyciągnął ta beke .


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Ciśnienie jest ok bo mam zależy od dyszy od 6.8-8 atm. Ale zanim skoczę jedenąscie hektarów po kolei   to z drugiej strony robi się pustynia  tam gdzie zaczynałem przy dużych temeraturach latem. Jedno zwiniecie deszczowni zostawia okolo 20 mm na m2. A deszczuje starą odrą i rozrzut z działka przy zerowym wiaterku łapię nawet 70m.

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

rozrzut uzyskuje dzięki dyszy 18 mm. A predkości zwijania są różne ponieważ mam założoną skrzynie od malucha i mam 4 biegi. Na 1 najwolnieszy 300m zwija się 16godzin   na najszybszym 6.5 godziny a te 20 mm uzyskuję na 3 biegu przy dyszy 22 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

To ekspresowo zwijałeś :D Warto w ogóle było rozciągać deszczownie?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

rozciagnieta przed deszczem potem stala a szpinak do zbioru wiec na szybko troche zmoczylo to sie lepiej zbieralo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

ten odra paket sie nie umywa do tego

ja kupilem cala deszczownie po remoncie z tym rozwiazaniem (skrzynia) za 11 tysi ze 4 lata temu tylko zly waz byl zalozony i pekal po roku wymienilem i chodzi jak szalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

Witam moze mi ktos powiedziec czym mozna skleic waz plastikowy od deszczowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W miejscu pęknięcia zastosować specjalną złączkę. Jedyna możliwość sklejenia, to tylko spawanie, ale nie jest to pewne uszczelnienie i możliwe tylko przy małych dziurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

tez mam na 2 deszczowniach zlaczki i daja rade na poczatku troche kapie ale z czasem przestaje wg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Panowie takie dane : pompa 18m3/godz, 40m słupa cieczy, do tego działko sime hidra 14 lub 16 mm dysza. To współpracuje u mnie z rurami aluminiowymi 70mm i 50 mm. Mam okazje nabyć szpulkę 40mm 100 metrów. Czy ten zestaw ma szanse bytu, czy zbyt duże straty przez małą średnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mamy tutaj osobę, która ma doświadczenie w nawadnianiu kropelkowym ? Chciałbym zakupić nawadnianie na 0,5ha ogórka gruntowego i potrzebuję pomocy. Na początek może jaką średnicę powinna mieć taśma kroplująca i jakiej pompy bym potrzebował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez Pavllik
      Witam chciałbym się zapytać czy są jakieś mapy w których mogę zobaczyć czy ma moim podwórku jest gdzieś oznaczona studnia, taką posiadam ale dziadek jeszcze zakładał ją a chce wodę z niej wykorzystać do podlewania folii. Sprawdzałem na geo portal ale tam do niczego nie mogę dojść, wszystko jakieś pokręcone.
    • Przez dzony7701
      Witam.
       
       
      krótko i na temat z mojej strony...
       
      Potrzebuje ciągnik do 30tys zl który przy uprawie rabarbaru (narazie 2,5ha) poradzi sobie z takim osprzętem jak:
       
      -pielnik hydrauliczny 
      -opryskiwacz 600-800L zawieszany
      -maszt widlaka montowany z przodu udzwig około 800-1000kg
      -kosiarka bijakowa
       
       
      Rabarbar będe nawadniał deszczownią szpulową a więc:
       
      -pompa do deszczowni z napędem na wom typ wl 800 lub Cadoppi, dystrybutor firma 'agromotor'
      "
      np wl800:
       
      Pozwala na bardzo dobrą pracę deszczowni bębnowej z wężem fi 90 i dyszą fi 22mm na odległości łącznie do 1km na poziomym terenie (max. do 1,5 km przy bardzo dobrej linii przesyłowej).

      Dane agregatu: Ciśnienie max. do 11 bar Wydatek 600 - 800 l/min (max. do 50 m.sześć/h) Głębokość ssania do 4 m Ciągnik napędowy 44KM do 60 KM (w zależn. od potrzeb wydatku ciśn.) Złącze ssawne i wąż ssący fi 110 z koszem ssawnym Złącze tłoczne fi 75 typ strażacki""
       
      -rzeka od pola jest oddalona o jakies 400-500m lekko wzniesione więc WOM bedzie musiał  wypchać wode do deszczowni.
       
      -reszta lekkich prac w polu i wokół domu 
       
      Tak że ciągnik za cieżkiej roboty miał nie bedzie oprócz podlewania, wiec 4x4 nie wymagam choc pewnie raz na rok sie przyda. Na 100% będzie miał wąskie koła aby nie uszkodzić roślin, i stopniowo z roku na rok będe powiekszał swój areał do około 4-5ha rabarbaru, i malin tez około 5-10ha. 
       
      Mój typ to URSUS c-360 3p.
       
      Bo ekonomiczny i moim zdaniem dobry do tych prac na początek jak i na areał 5-7ha, 
       
      z naszych polskich:
      c-328, c-330 za małe. Ursus 4512/4514 za drogie, Ursus c-385,902,912 za duże jak narazie
       
      z zagranicznych nie mam pojęcia  
       
      Proszę urzytkowników AF o pomoc, zastanowie się nad każda propozycją!!!
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
    • Przez Adrian91
      Witam czy ktoś z wsa będzie uprawiał dynie w 2016 tak jak ja, jeżeli tak proszę o wypowiedzenie sie jaką odmiane polecacie, jak siejecie, kiedy zbieracie, czy głownie chodujecie na hallowen, czy na przemysł lub pestkę? jakich nawozuw uzywacie? Kiedy siejecie? w gruncie czy na folji? Czym pryskacie?
    • Przez michal33554
      Witam. Z góry przepraszam jak nie w tym dziale ale jestem tu nowy.....
      Mam pytanie jak w temacie dotyczące nawadniania truskawek. Mam zamiar założyć nawodnienie na moją plantację około 0,5 ha, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, co kupić ? Jedynie co wiem że jest linia i taśma kroplująca ale też nie wiem czym to się różni. I co lepsze będzie do truskawek. Oglądałem zdjęcia nawodnień na internecie i zauważyłem że wzdłóż pola są chyba te taśmy, a w poprzek jest taka rura i od niej wychodzą te taśmy, czy ta rura jest potrzebna i co to za rura ? Sorry że tyle pytań ale naprawdę nie mam pojęcia jak się za to zabrać. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj