Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawadnianie

273 odpowiedzi na ten temat

#61 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 16:54

Nawadnianie Kropelkowe na cebulę człowieku zbankrutujesz na starcie taniej będzie kupić Ci deszczownie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawadnianie Dzisiaj, 23:17
  •  

#62 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 00:07

Nawadnianie jak ktoś już nawadnia ? ja dziś zaglądam do deszczowni bo susza na polach się robi

#63 Share ravo95

ravo95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Wszechstronne

Napisany 25 kwiecień 2013 - 17:52

Nawadnianie Ja nawadniam kalafiory bez przykrycia.

Jeśli chodzi o deszczownie bo wczesniej coś wspominaliście to mam ocmisa z 93roku 280m wąz 63.
Deszczownia bardzo dobra przez 20lat poszedł mi tylko raz wałek ktory naprowadza wąz na szpule i działko, a węża nie wymienialem wgl i nadal jest w swietnym stanie.
Wode ciągne prosto z głębinowki. Deszczownia pracuje na 16ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 19:24

Nawadnianie My tez juz sie przymierzamy bo susza a padac nie chce

#65 Share kamslo15

kamslo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 22:23

Nawadnianie Potrzebuje jakiegoś działka wodnego (zraszacza) do podlewanie kapusty, kalafiora i ziemniaków na około 2ha, wodę ciągnę ze stawu pompą którą zrobiłem sam taką jaka jest na tym filmie
Potrzebuje jakiegoś sensownego niedrogiego działka, szerokość pola to około 35m, armatka będzie na stałe zamontowana na jakimś stojaku, a w czasie podlewania będę przestawiał co jakiś czas w inne miejsce bo pomysłu na prowizoryczne zwijanie węza nie mam żadnego :/
znalazłem taki wynalazek http://tablica.pl/of...57-ID2PhjF.html ale sądzać po cenie to pewnie zanim bym to uruchomił to jeszcze kupę kasy trzeba włożyć
Poproszę o jakieś propozycje, lub pytanie czy mam może szanse jakoś sam zrobić działko z rury a na końcu otwór około 10mm?

#66 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 kwiecień 2014 - 07:48

Nawadnianie samemu działka raczej na pewno nie zrobisz, zresztą nie jest to aż taka droga rzecz żeby warto było kombinować. wogóle podlewanie jednym przestawianym zraszaczem który jest tylko przestawiany to słaby pomysł bo równomiernie nie podlejesz. Jak już to ja bym to zrobił tak że kupił bym działko turbinowe skipper( jest tak zrobione że leje raz daleko raz blisko) wyspawał wózek na kółkach taki jak przy deszczowniach, i połączył bym odcinkami węża np 20m. No i wtedy puszczasz wodę działko chodzi w jednym miejscu ileś tam czasu jak stwierdzisz że wystarczy to odrzucasz jeden kawałek węża pociągasz wózek spinasz i lejesz dalej. a najlepiej to kupić za ok 3 tysie deszczownie "babke" i się nie męczyć.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#67 Share kamslo15

kamslo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 12:40

Nawadnianie w sumie masz racje z tą deszczownia bo wole dać 3-4tys za deszczownie niż kupować same działko za 1500zł, tylko taką deszczownie w miarę dobrą to tez problem znaleźć za takie pieniądze.
Co brać głównie pod uwagę kupując taką deszczownie? Pewnie tylko czy wąż nie dziurawy i czy się zwija?

Edytowany przez kamslo15, 12 kwiecień 2014 - 12:42.

#68 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 kwiecień 2014 - 13:01

Nawadnianie wąż najważniejszy i najdroższy w wymianie,(najlepiej kupić bez węża i samemu nawinąć nowy) reszta do ogarnięcia, jeżeli ma wycieki na turbinie to nie jest to duży problem żeby ją uszczelnić, generalnie taka babka to jest tak prosta konstrukcja że nie ma się co popsuć. tu masz takiego skippera http://allegro.pl/zr...3958199902.html

Edytowany przez lukasx21, 12 kwiecień 2014 - 13:02.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#69 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 15 kwiecień 2014 - 08:13

Nawadnianie Panowie jaka pompy głębinowa pasowało by dobrać do podlewania truskawek i może troche warzyw. Długość jednej taśmy kroplującej wynosi 130m, wydatek na tą długośc jest 650l na godzine. Myślałem o takiej pompie 120l/min, ale wtedy musiał bym pole podzielić na 8 sekcji . Ostateczną decyzje bedę podejmował jeszczy razem z osoba która bedzie mi to instalowała, ale chciałbym mieć jakąś wiedze rozmawiając z nim o tym

#70 Share zenek77

zenek77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:42

Nawadnianie Poszukaj tutaj http://nts.tanake.com.pl/ mają sporo sprzetu do nawadniania, sam się rozglądam tam właśnie za kilkoma rzeczami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:00

Nawadnianie bardziej mi chodzi i podpowiedz co do wydajnosci pompy dodam, że obszar nawadniania to ok 1,5 ha

#72 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 06:50

Nawadnianie panowie nie wiem jaki wąż kupić na przesył, jaką średnice
posiadam studnie głębinową i muszę ułożyć 700 m rurociągu.. pompa to 400l/min (7,5 kW). deszczownia 75/250. Na początek wokół zabudowań na pola mam rozprowadzone fi90 nie wiem co dalej. Zależy mi na małej stracie ciśnienia bo pompa to nie jest jakiś demon. Pomożecie?

#73 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 13:53

Nawadnianie zakładaj 90 -tkę waż większy nie ma sensu chyba że w przyszłości chcesz podpinać 2 deszczownie. Ja w tym roku zakładałem 1300m. Waż udało mi się wyrwać po 10zł netto. Jak chcesz adres i tel do firmy pisz na priv.

#74 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 kwiecień 2014 - 05:59

Nawadnianie jak to nie ma sensu? Czym większy tym mniejsze straty. Na 110 prawie nie występują. A większa strata= mocniejsza pompa= większe zużycie energii i droższa pompa.Wąż to wydatek raczej jednorazowy a pompa raczej kilkudziesięciu sezonów nie wytrzyma

pompa 7,5 kW i o wydatku 400l jest stanowczo za mała do tej deszczowni (odra?)

#75 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 20 maj 2014 - 07:46

Nawadnianie mając pompe głębinową z wyjściem 2cale, głowica powinna być z takim samym kroćcem czy może być np 1 1/2?

#76 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 maj 2014 - 19:49

Nawadnianie

pompa 7,5 kW i o wydatku 400l jest stanowczo za mała do tej deszczowni (odra?)

w deszczownie zainwestowałem i mam ocmis r1 opory są bardzo małe i ze zwijaniem nie ma najmniejszego problemu.. jakaś może super mocna nie jest ale ale całą noc podlewania kosztuje mnie 50 zł :D

#77 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 12:06

Nawadnianie Ile wody trzeba zużyć do nawodnienia deszczownią 1 ha warzyw ?

#78 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 lipiec 2014 - 05:45

Nawadnianie zależy jaka ziemia. Na piachu ze 100tyś wystarczy ale częściej.

#79 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 11:51

Nawadnianie 100 tyś to trochę mało. U mnie przejście deszczowni 44szeroko*240 długo żeby dać cebulce trochę wody 7mm/m2 to zwija się 5 godzin przy wydajności pompy 33.5m3/h. I Po 10 godzinach przy tym słońcu prawie śladu nie ma że tam coś padało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 16:56

Nawadnianie

mam dylemat gdzie kopać studnie.. co lepiej zrobić ciągnąć 450 metrów wodę do deszczowni z studni ale dalej o 450m do prądu czy ciągnąć lepiej 900 metrów wodę a o 450 mniej kabla ? wiadomo drożej wyjdzie kabel ale mniejsza strata ciśnienia o te 450 metrów... z doświatczenia waszego ile może być straty ciśnienia na 450 metrach 110 mm  średnica rura.