Polecane posty

kamil41    29

8gr/m3

tylko zalezy jakich masz tych sasiadów:D

moim zdaniem lepiej zrobić legalnie i spokój a opłata i tak jest umażana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

2 tys to chyba legalizacja ale na tym sie nie konczy...

 

 

 

 

bodajze cross compliance narzyca na posiadaczy deszczowni operat wodno-prawny lub pozwolenie(juz dokladnie nie pamietam i niech nie ktos poprawi ) i to z kolei wiaze sie z wodomierzem

 

w łódzkim stawka za wode wynosi 8,9gr/m3

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

no nie kończy ale chodzenia nie ma już tyle i szybciej sie załatwia. Mi jak bili to zaczęli w piątek po południu bo troche marudził że papierów nie mam na tą studnię

 

 

@lukasx turbina taka jak ja mam. Tylko tu są łańcuszki. Ta skrzynka to przekładnia kontowa tylko czy jakaś skrzynia biegów do przestawiania predkości?

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wodę mam w stawach a głębinówki jeszcze nie kopałem, więc ciężko jest mi wskazać głębokość - muszę porozmawiać ze specjalistą, bez pozwolenia wodnoprawnego można zużywać do 5m3 na dobę, czyli najprościej jest wykopać studnię do 30m (na zgłoszenie), ograniczyć pragnienie do 5m3/doba i nawadniać od piątkowego popołudnia;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

@lukasx turbina taka jak ja mam. Tylko tu są łańcuszki. Ta skrzynka to przekładnia kontowa tylko czy jakaś skrzynia biegów do przestawiania predkości?

 

To zwykła przekładnia, bez skrzyni biegów. prędkość zwijania regulujesz zaworem kulowym zamontowanym przed turbiną. Nie jest to nie wiadomo jakie cudo ten napęd ale jest tani w porównaniu do odra paket który kosztuje chyba ok 4000 tys a tu za przekładnie koło 500 wołają za turbine też coś koło tego no i montaż także myślę że 1500 to max koszt takiej modernizacji.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak będziesz dalej chciał wodę popchnąć i ciśnienie spadnie to bez przekładni nie będzie ci się chciała zwijać, albo słabo się będzie zwijać oprócz tego przy przekładni jak dobrze dobierzesz tryby to będzie się szybciej zwijać niż bez a czasami trzeba puścić wodę na szybko np w świeżo posadzoną kapustę albo na wschodach pietruszki, marchwi itd, także przydaje się. U nas większość osób ma tak właśnie poprzerabiane i chwalą sobie to rozwiązanie ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

wstawiam fotki swojej przeróbki napędu do odry. Na chwile obecną to prototyp i przechodzi testy. Jak będzie chodził to będzie dopiero malowany. A to kilka fotek.

http://www.fotosik.pl/u/90daniel/album/1211283

co do wodomierzy to u mnie w okolicy jeszcze nie dotarły takie nowości i chwała za to.

kissmy... taką ilość wody te 5m3 to Ty konewką wylejesz przez dobę . U mnie na godzine idzie około 33 m3

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś jaki jest szacunkowy koszt założenia nawadniania kropelkowego pierwszego ha cebuli oraz każdego kolejnego hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Kropelkowe na cebulę człowieku zbankrutujesz na starcie taniej będzie kupić Ci deszczownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Ja nawadniam kalafiory bez przykrycia.

 

Jeśli chodzi o deszczownie bo wczesniej coś wspominaliście to mam ocmisa z 93roku 280m wąz 63.

Deszczownia bardzo dobra przez 20lat poszedł mi tylko raz wałek ktory naprowadza wąz na szpule i działko, a węża nie wymienialem wgl i nadal jest w swietnym stanie.

Wode ciągne prosto z głębinowki. Deszczownia pracuje na 16ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

Potrzebuje jakiegoś działka wodnego (zraszacza) do podlewanie kapusty, kalafiora i ziemniaków na około 2ha, wodę ciągnę ze stawu pompą którą zrobiłem sam taką jaka jest na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=nUpLxXupJl4

Potrzebuje jakiegoś sensownego niedrogiego działka, szerokość pola to około 35m, armatka będzie na stałe zamontowana na jakimś stojaku, a w czasie podlewania będę przestawiał co jakiś czas w inne miejsce bo pomysłu na prowizoryczne zwijanie węza nie mam żadnego :/

znalazłem taki wynalazek http://tablica.pl/oferta/deszczownia-CID757-ID2PhjF.html ale sądzać po cenie to pewnie zanim bym to uruchomił to jeszcze kupę kasy trzeba włożyć

Poproszę o jakieś propozycje, lub pytanie czy mam może szanse jakoś sam zrobić działko z rury a na końcu otwór około 10mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

samemu działka raczej na pewno nie zrobisz, zresztą nie jest to aż taka droga rzecz żeby warto było kombinować. wogóle podlewanie jednym przestawianym zraszaczem który jest tylko przestawiany to słaby pomysł bo równomiernie nie podlejesz. Jak już to ja bym to zrobił tak że kupił bym działko turbinowe skipper( jest tak zrobione że leje raz daleko raz blisko) wyspawał wózek na kółkach taki jak przy deszczowniach, i połączył bym odcinkami węża np 20m. No i wtedy puszczasz wodę działko chodzi w jednym miejscu ileś tam czasu jak stwierdzisz że wystarczy to odrzucasz jeden kawałek węża pociągasz wózek spinasz i lejesz dalej. a najlepiej to kupić za ok 3 tysie deszczownie "babke" i się nie męczyć.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

w sumie masz racje z tą deszczownia bo wole dać 3-4tys za deszczownie niż kupować same działko za 1500zł, tylko taką deszczownie w miarę dobrą to tez problem znaleźć za takie pieniądze.

Co brać głównie pod uwagę kupując taką deszczownie? Pewnie tylko czy wąż nie dziurawy i czy się zwija?

Edytowano przez kamslo15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

wąż najważniejszy i najdroższy w wymianie,(najlepiej kupić bez węża i samemu nawinąć nowy) reszta do ogarnięcia, jeżeli ma wycieki na turbinie to nie jest to duży problem żeby ją uszczelnić, generalnie taka babka to jest tak prosta konstrukcja że nie ma się co popsuć. tu masz takiego skippera http://allegro.pl/zr...3958199902.html

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Panowie jaka pompy głębinowa pasowało by dobrać do podlewania truskawek i może troche warzyw. Długość jednej taśmy kroplującej wynosi 130m, wydatek na tą długośc jest 650l na godzine. Myślałem o takiej pompie 120l/min, ale wtedy musiał bym pole podzielić na 8 sekcji . Ostateczną decyzje bedę podejmował jeszczy razem z osoba która bedzie mi to instalowała, ale chciałbym mieć jakąś wiedze rozmawiając z nim o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

bardziej mi chodzi i podpowiedz co do wydajnosci pompy dodam, że obszar nawadniania to ok 1,5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

panowie nie wiem jaki wąż kupić na przesył, jaką średnice

posiadam studnie głębinową i muszę ułożyć 700 m rurociągu.. pompa to 400l/min (7,5 kW). deszczownia 75/250. Na początek wokół zabudowań na pola mam rozprowadzone fi90 nie wiem co dalej. Zależy mi na małej stracie ciśnienia bo pompa to nie jest jakiś demon. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

zakładaj 90 -tkę waż większy nie ma sensu chyba że w przyszłości chcesz podpinać 2 deszczownie. Ja w tym roku zakładałem 1300m. Waż udało mi się wyrwać po 10zł netto. Jak chcesz adres i tel do firmy pisz na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

jak to nie ma sensu? Czym większy tym mniejsze straty. Na 110 prawie nie występują. A większa strata= mocniejsza pompa= większe zużycie energii i droższa pompa.Wąż to wydatek raczej jednorazowy a pompa raczej kilkudziesięciu sezonów nie wytrzyma

 

 

pompa 7,5 kW i o wydatku 400l jest stanowczo za mała do tej deszczowni (odra?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

mając pompe głębinową z wyjściem 2cale, głowica powinna być z takim samym kroćcem czy może być np 1 1/2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez Pavllik
      Witam chciałbym się zapytać czy są jakieś mapy w których mogę zobaczyć czy ma moim podwórku jest gdzieś oznaczona studnia, taką posiadam ale dziadek jeszcze zakładał ją a chce wodę z niej wykorzystać do podlewania folii. Sprawdzałem na geo portal ale tam do niczego nie mogę dojść, wszystko jakieś pokręcone.
    • Przez dzony7701
      Witam.
       
       
      krótko i na temat z mojej strony...
       
      Potrzebuje ciągnik do 30tys zl który przy uprawie rabarbaru (narazie 2,5ha) poradzi sobie z takim osprzętem jak:
       
      -pielnik hydrauliczny 
      -opryskiwacz 600-800L zawieszany
      -maszt widlaka montowany z przodu udzwig około 800-1000kg
      -kosiarka bijakowa
       
       
      Rabarbar będe nawadniał deszczownią szpulową a więc:
       
      -pompa do deszczowni z napędem na wom typ wl 800 lub Cadoppi, dystrybutor firma 'agromotor'
      "
      np wl800:
       
      Pozwala na bardzo dobrą pracę deszczowni bębnowej z wężem fi 90 i dyszą fi 22mm na odległości łącznie do 1km na poziomym terenie (max. do 1,5 km przy bardzo dobrej linii przesyłowej).

      Dane agregatu: Ciśnienie max. do 11 bar Wydatek 600 - 800 l/min (max. do 50 m.sześć/h) Głębokość ssania do 4 m Ciągnik napędowy 44KM do 60 KM (w zależn. od potrzeb wydatku ciśn.) Złącze ssawne i wąż ssący fi 110 z koszem ssawnym Złącze tłoczne fi 75 typ strażacki""
       
      -rzeka od pola jest oddalona o jakies 400-500m lekko wzniesione więc WOM bedzie musiał  wypchać wode do deszczowni.
       
      -reszta lekkich prac w polu i wokół domu 
       
      Tak że ciągnik za cieżkiej roboty miał nie bedzie oprócz podlewania, wiec 4x4 nie wymagam choc pewnie raz na rok sie przyda. Na 100% będzie miał wąskie koła aby nie uszkodzić roślin, i stopniowo z roku na rok będe powiekszał swój areał do około 4-5ha rabarbaru, i malin tez około 5-10ha. 
       
      Mój typ to URSUS c-360 3p.
       
      Bo ekonomiczny i moim zdaniem dobry do tych prac na początek jak i na areał 5-7ha, 
       
      z naszych polskich:
      c-328, c-330 za małe. Ursus 4512/4514 za drogie, Ursus c-385,902,912 za duże jak narazie
       
      z zagranicznych nie mam pojęcia  
       
      Proszę urzytkowników AF o pomoc, zastanowie się nad każda propozycją!!!
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
    • Przez Adrian91
      Witam czy ktoś z wsa będzie uprawiał dynie w 2016 tak jak ja, jeżeli tak proszę o wypowiedzenie sie jaką odmiane polecacie, jak siejecie, kiedy zbieracie, czy głownie chodujecie na hallowen, czy na przemysł lub pestkę? jakich nawozuw uzywacie? Kiedy siejecie? w gruncie czy na folji? Czym pryskacie?
    • Przez michal33554
      Witam. Z góry przepraszam jak nie w tym dziale ale jestem tu nowy.....
      Mam pytanie jak w temacie dotyczące nawadniania truskawek. Mam zamiar założyć nawodnienie na moją plantację około 0,5 ha, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, co kupić ? Jedynie co wiem że jest linia i taśma kroplująca ale też nie wiem czym to się różni. I co lepsze będzie do truskawek. Oglądałem zdjęcia nawodnień na internecie i zauważyłem że wzdłóż pola są chyba te taśmy, a w poprzek jest taka rura i od niej wychodzą te taśmy, czy ta rura jest potrzebna i co to za rura ? Sorry że tyle pytań ale naprawdę nie mam pojęcia jak się za to zabrać. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj