Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawadnianie

273 odpowiedzi na ten temat

#41 Share urgot

urgot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 05:05

Nawadnianie Pod nawodnieni kropelkowe wystarczy pompa o wydajności 5-8 m3/h. Z dobrych i niedrogich pomp mogę polecić np BELLARDI. Nie wiem gdzie dokładnie masz te truskawki ale np w okolicy Zalesia k.Ryk wierciliśmy kilka studni, średnia głębokość 30m, wydajności do 10-15 m3/h,
koszt za odwiert 200mm z zabudowaniem rur 125mm 120zł/m.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawadnianie Dzisiaj, 17:28
  •  

#42 Share Grzegorz150

Grzegorz150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 13:42

Nawadnianie

Moim zdaniem większość ludzi chciało by mieć deszczownie, nie ważne jaką, byle by była sprawna.
Napisz proszę jakie to uprawy czy też uprawa nie obędzie się bez konsoli. Rozumiem produkcję rozsady i ala-konsole w szklarniach/tunelach. Ale w uprawach polowych naprawdę po ponad 20 letnim doświadczeniu w podlewaniu i produkcji kilku gatunków warzyw z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć jako to roślina, która się bez konsoli nie obędzie

Do podlewania wystarczy stara deszczownia plus nowy układ najlepiej wodny . Osobiście polecam bo taką posiadam . kupiłem deszczownie Odrę za niecałe cztery tysie do niej turbinę z reduktorem za cztery i pół , woda ze stawku i można lać . za ok dziesięć tysięcy masz kompletną deszczownie z przewodem i napędem co ci ją zwinie w 2 godziny . czego więcej chcieć to podobnie jak byś rośliny zrosił .

#43 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 18:00

Nawadnianie jak wygląda kwestia korzystania z wód powierzchniowych - mam dwa stawy (jeden w połowie należy do sąsiada) i chciałbym wykorzystać je do podgrzania wody ze studni (nie mam jeszcze pozwolenia wodnoprawnego) i nie wiem jak szybko ogarnąć temat - czy wykopać studnię do 30m i później walczyć o pozwolenie na wykorzystanie ponad 5m3 czy od razu ubiegać się o pozwolenie na głębinówkę, czy na wykorzystanie wody z wodociągu również potrzebuję pozwolenie wp?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kapusta za grosze! zobacz »

•  

#44 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 czerwiec 2012 - 18:23

Nawadnianie a masz wodę do 30 metrów? Znaczy źródło o sporej wydajności? Jak się nie mylę ze stawu chyba możesz bez papierów. Jak masz nie kumatych i zazdrosnych sąsiadów to bij studnię i nikogo nie pytaj. Z czasem na pewno wprowadzą wodomierze jak na zachodzie. Z wodociągu to raczej na pewno wodomierz i zezwolenie na przyłączenie. I opłaty za wodę

#45 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 20:51

Nawadnianie http://allegro.pl/de...2376549982.html co myślicie o czymś takim ..... mam obok swojego pola studnie wykopana przez sąsiada niby płytka ale woda tam zawsze jest, można by było podlewać ....

#46 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:28

Nawadnianie ja deszczuje już 10lat deszczownią RM 560. odry nigdy nie miałem ale uważam ze każda zagraniczna jest od tego lepsza.
1.)turbina to nie wszystko. dzięki skrzyni mam większą możliwość regulacji dawki. nie używam konsoli zmieniam dysze na 18 i podlewam dawką 7-8mm na wschody co 2 dzień. przy podlewaniu konsolą wodą ze stawu trzeba zainstalować filtry bo wam sie konsola zapcha. działko nawet żabę przeżuje.po wschodach stosuje dysze 22
2.) odra nie ma wyłączania napędu po dojściu wózka do szpuli. jak ktoś podlewa w nocy ,a to jest najbardziej efektywne podlewanie, to nocka zarwana. ja dodatkowo zainstalowałem sobie stroboskop bo pola mam w zasięgu wzroku i jak dojdzie to lampa jest załączana.
3.)odra nie ma wózka. te 2 kije w pagórkach na glinie chodzą jak chcą.

uprawiam warzywa na 10ha zboża na 24ha od 4 lat mam studnie głębinową i nią uzupełniam stan wody w stawie gminnym. mam pozwolenie na czerpanie wody pod warunkiem jej uzupełnienia. wodę w studni mam od 17m a studnia ma 30m. mam w niej pompę przelewową 4kW.

#47 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 04:27

Nawadnianie jak się nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. Każda zachodnia lepsza od odry ale każda odra lepsza od niczego. Do odry skrzynie też zakładają a jakąś regulację tak czy siak masz. Ja mam odre i nie narzekam. Na wózku mam kółka 20 min roboty.

#48 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 czerwiec 2012 - 15:32

Nawadnianie interesuje cię jeszcze zdjęcie tego napędu do odry o którym mówiliśmy bo je znalazłem?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#49 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 16:43

Nawadnianie @saszeta zachod jest juz u nas i masz obowiazek posiadac wodomierz
jak to mowia dobra odra nie jest zla :D
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#50 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 19:15

Nawadnianie @lukasx no możesz jakoś przesłać. Adres mam w profilu

To nie wiedziałem że u nas obowiązują już wodomierze :blink: . Dlatego tym bardziej bym sie skłaniał do budowy na dziko. A jak już na siłę żeby była legalna to legalizacja kosztuje 2tyś z hakiem a chodzenia praktycznie zero. Oczywiście niby studnia dawno bita ;) .
Jaka jest stawka za zużywanie wody?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 19:53

Nawadnianie 8gr/m3
tylko zalezy jakich masz tych sasiadów:D
moim zdaniem lepiej zrobić legalnie i spokój a opłata i tak jest umażana

#52 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 20:38

Nawadnianie 2 tys to chyba legalizacja ale na tym sie nie konczy...

bodajze cross compliance narzyca na posiadaczy deszczowni operat wodno-prawny lub pozwolenie(juz dokladnie nie pamietam i niech nie ktos poprawi ) i to z kolei wiaze sie z wodomierzem

w łódzkim stawka za wode wynosi 8,9gr/m3

Edytowany przez przemol87, 08 czerwiec 2012 - 20:47.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#53 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 05:45

Nawadnianie no nie kończy ale chodzenia nie ma już tyle i szybciej sie załatwia. Mi jak bili to zaczęli w piątek po południu bo troche marudził że papierów nie mam na tą studnię

@lukasx turbina taka jak ja mam. Tylko tu są łańcuszki. Ta skrzynka to przekładnia kontowa tylko czy jakaś skrzynia biegów do przestawiania predkości?

Edytowany przez saszeta, 10 czerwiec 2012 - 06:39.

#54 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:47

Nawadnianie wodę mam w stawach a głębinówki jeszcze nie kopałem, więc ciężko jest mi wskazać głębokość - muszę porozmawiać ze specjalistą, bez pozwolenia wodnoprawnego można zużywać do 5m3 na dobę, czyli najprościej jest wykopać studnię do 30m (na zgłoszenie), ograniczyć pragnienie do 5m3/doba i nawadniać od piątkowego popołudnia;]

#55 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 10 czerwiec 2012 - 22:23

Nawadnianie

@lukasx turbina taka jak ja mam. Tylko tu są łańcuszki. Ta skrzynka to przekładnia kontowa tylko czy jakaś skrzynia biegów do przestawiania predkości?

To zwykła przekładnia, bez skrzyni biegów. prędkość zwijania regulujesz zaworem kulowym zamontowanym przed turbiną. Nie jest to nie wiadomo jakie cudo ten napęd ale jest tani w porównaniu do odra paket który kosztuje chyba ok 4000 tys a tu za przekładnie koło 500 wołają za turbine też coś koło tego no i montaż także myślę że 1500 to max koszt takiej modernizacji.

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#56 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 05:13

Nawadnianie to nie wiem po co ta przekładnia. Wystarczy turbinę bokiem założyć :)

#57 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 07:06

Nawadnianie Jak będziesz dalej chciał wodę popchnąć i ciśnienie spadnie to bez przekładni nie będzie ci się chciała zwijać, albo słabo się będzie zwijać oprócz tego przy przekładni jak dobrze dobierzesz tryby to będzie się szybciej zwijać niż bez a czasami trzeba puścić wodę na szybko np w świeżo posadzoną kapustę albo na wschodach pietruszki, marchwi itd, także przydaje się. U nas większość osób ma tak właśnie poprzerabiane i chwalą sobie to rozwiązanie ;)

#58 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 15:11

Nawadnianie wstawiam fotki swojej przeróbki napędu do odry. Na chwile obecną to prototyp i przechodzi testy. Jak będzie chodził to będzie dopiero malowany. A to kilka fotek.
http://www.fotosik.p...l/album/1211283
co do wodomierzy to u mnie w okolicy jeszcze nie dotarły takie nowości i chwała za to.
kissmy... taką ilość wody te 5m3 to Ty konewką wylejesz przez dobę . U mnie na godzine idzie około 33 m3

Edytowany przez 90daniel, 12 czerwiec 2012 - 15:36.

#59 Share darol131

darol131

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 październik 2012 - 20:03

Nawadnianie a

Edytowany przez darol131, 02 grudzień 2012 - 21:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share e2visionamd2

e2visionamd2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:48

Nawadnianie orientuje się ktoś jaki jest szacunkowy koszt założenia nawadniania kropelkowego pierwszego ha cebuli oraz każdego kolejnego hektara?