Polecane posty

mtz820narew    7
Panowie jaką pompę polecacie pod zraszacze o średnicy 22m spalinowa 6bar i wydajności 500l/m wystarczy czy coś z elektrycznych pole mam oddalone od wody ponad 200m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

zraszacze czy jeden zraszacz? Pompa trochę mała ale na upartego... Dyszę można zawsze założyć mniejszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dopiero się dopatrzyłem że chyba chodzi o zasięg zraszacza 22 metry. Myślałem że średnica dyszy 22 milimetry.

jaka jest dysza w tym zraszaczu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Właściwości: sektorowy/pełnoobrotowyzasięg od 38 do 56 m (średnica) ; od 19 do 28 m (promień)trajektoria wyrzutu wody 25°wydatek: 211 l/m, 12660 l/hpodłączenie 5/4'' gwint wewnętrznymontaż na rurzeciśnienie robocze 3,8 do 7 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Hydranty przykrywacie w kręgu i na kłódkę ? Wiem , że to daje pozory bezpieczeństwa , ale zawszę mniej kusi przed kradzieżą lub wrzuceniem czegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

Przy głębokości studni głębinowej około 40 m ile powinno być metrów rury osłonowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Czy pompa 7,5kw o wydajności 400l/min już na wyjściu da radę w deszczowni? Będę musiał doprowadzić wodę do deszczowni ok 150m plus sama deszczownia 150m czyli w sumie 300m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

raczej co to za pompa i deszczownia? 400l przy 10 atmosferach a 400l przy 3 to całkiem co innego.

mam pompę 3300l/min i ta deszczowni nie ruszy a drugą 1000l/min i ta chodzi z deszczownią bez problemu. Pierwsza na wyjściu ma 30 metrów podnoszenia a druga 130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

pompa wisi na 25m, średnica węża na deszczowni to 50.

Deszczownia to Bauer rainboy 50-160

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

400litrów to pewnie na wolnym wypływie. Pod ciśnieniem takiej wydajności nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3

Koledzy jaka pompę dać to zraszacza wydajność to 6500 l/h, teraz mam pompę 115l/min i według producenta zraszacza to powinno wystarczyć żeby średnica była 56m a daje może z 30 tylko, długość węża to 200m (pe 32mm), wodę biorę z dużych zbiorników max głębokość około 2 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

zmień wąż a nie pompę. Pompa 115l ma na wyjściu. To już jest na styk a mały przekrój węża ogranicza przepływ.

załóż zraszacz zaraz przy pompie to zobaczysz czy zasięg się zwiększy. Podejrzewam że tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Z tego co mi mówiono to doprowadzenie wody powinno iść większym wężem niż jest na wyjściu pompy żeby właśnie ciśnienia dodatkowo nie blokowało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
XTRO napisał:

Z tego co mi mówiono to doprowadzenie wody powinno iść większym wężem niż jest na wyjściu pompy żeby właśnie ciśnienia dodatkowo nie blokowało 

Spokojnie pociagniesz tym co napisałeś. Ja mam 9,6 kw, 160 podnoszenia, pompa wisi na 22m, deszczownia 400m, średnica węża na szpuli 90. Doprowadzam nawet 150 m dalej wezami i daje rade. Mało tego. Wcześniej robiłem to samo co opisałem na pompie 5,5 kw, chyba 150 m podnoszenia miała i dawała prawie radę. Tzn sciagala ale miałem max 3 atm na szpuli i mi węża splaszczalo. Tak więc 7.5 kw o których pisales spokojnie da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3

Panowie bo teraz to już nie wiem co mam robić czy kupić większy wąż 40mm czy pomyśleć nad większą pompa, przypomnę jeszcze że pompa to prisma 25-5 116l/min i 58m podnoszenia muszę zasilić pole oddalone o 200m dotychczas mam wąż 32mm i zraszacz 1 cal 6500l godz. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez Pavllik
      Witam chciałbym się zapytać czy są jakieś mapy w których mogę zobaczyć czy ma moim podwórku jest gdzieś oznaczona studnia, taką posiadam ale dziadek jeszcze zakładał ją a chce wodę z niej wykorzystać do podlewania folii. Sprawdzałem na geo portal ale tam do niczego nie mogę dojść, wszystko jakieś pokręcone.
    • Przez dzony7701
      Witam.
       
       
      krótko i na temat z mojej strony...
       
      Potrzebuje ciągnik do 30tys zl który przy uprawie rabarbaru (narazie 2,5ha) poradzi sobie z takim osprzętem jak:
       
      -pielnik hydrauliczny 
      -opryskiwacz 600-800L zawieszany
      -maszt widlaka montowany z przodu udzwig około 800-1000kg
      -kosiarka bijakowa
       
       
      Rabarbar będe nawadniał deszczownią szpulową a więc:
       
      -pompa do deszczowni z napędem na wom typ wl 800 lub Cadoppi, dystrybutor firma 'agromotor'
      "
      np wl800:
       
      Pozwala na bardzo dobrą pracę deszczowni bębnowej z wężem fi 90 i dyszą fi 22mm na odległości łącznie do 1km na poziomym terenie (max. do 1,5 km przy bardzo dobrej linii przesyłowej).

      Dane agregatu: Ciśnienie max. do 11 bar Wydatek 600 - 800 l/min (max. do 50 m.sześć/h) Głębokość ssania do 4 m Ciągnik napędowy 44KM do 60 KM (w zależn. od potrzeb wydatku ciśn.) Złącze ssawne i wąż ssący fi 110 z koszem ssawnym Złącze tłoczne fi 75 typ strażacki""
       
      -rzeka od pola jest oddalona o jakies 400-500m lekko wzniesione więc WOM bedzie musiał  wypchać wode do deszczowni.
       
      -reszta lekkich prac w polu i wokół domu 
       
      Tak że ciągnik za cieżkiej roboty miał nie bedzie oprócz podlewania, wiec 4x4 nie wymagam choc pewnie raz na rok sie przyda. Na 100% będzie miał wąskie koła aby nie uszkodzić roślin, i stopniowo z roku na rok będe powiekszał swój areał do około 4-5ha rabarbaru, i malin tez około 5-10ha. 
       
      Mój typ to URSUS c-360 3p.
       
      Bo ekonomiczny i moim zdaniem dobry do tych prac na początek jak i na areał 5-7ha, 
       
      z naszych polskich:
      c-328, c-330 za małe. Ursus 4512/4514 za drogie, Ursus c-385,902,912 za duże jak narazie
       
      z zagranicznych nie mam pojęcia  
       
      Proszę urzytkowników AF o pomoc, zastanowie się nad każda propozycją!!!
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
    • Przez Adrian91
      Witam czy ktoś z wsa będzie uprawiał dynie w 2016 tak jak ja, jeżeli tak proszę o wypowiedzenie sie jaką odmiane polecacie, jak siejecie, kiedy zbieracie, czy głownie chodujecie na hallowen, czy na przemysł lub pestkę? jakich nawozuw uzywacie? Kiedy siejecie? w gruncie czy na folji? Czym pryskacie?
    • Przez michal33554
      Witam. Z góry przepraszam jak nie w tym dziale ale jestem tu nowy.....
      Mam pytanie jak w temacie dotyczące nawadniania truskawek. Mam zamiar założyć nawodnienie na moją plantację około 0,5 ha, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, co kupić ? Jedynie co wiem że jest linia i taśma kroplująca ale też nie wiem czym to się różni. I co lepsze będzie do truskawek. Oglądałem zdjęcia nawodnień na internecie i zauważyłem że wzdłóż pola są chyba te taśmy, a w poprzek jest taka rura i od niej wychodzą te taśmy, czy ta rura jest potrzebna i co to za rura ? Sorry że tyle pytań ale naprawdę nie mam pojęcia jak się za to zabrać. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj