Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawadnianie

273 odpowiedzi na ten temat

#201 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 13:32

Nawadnianie

znajdź geologa a on cie pokieruje

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawadnianie Dzisiaj, 19:58
  •  

#202 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 27 grudzień 2015 - 13:37

Nawadnianie

Tu masz jakieś info http://studnie.info/...enia-na-budowe/. W googlach napewno coś jeszcze znajdziesz. A kolega wyżej ma racje jak będzie ci kopała studnie porządna firma to i cię pokieruje.

#203 Share doropkiewicz

doropkiewicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 00:15

Nawadnianie

studnie wiercone robią u nas od 300 zł za metr bite 500zł za metr

świetokrzyskie od 80 do 100 za metr

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy warto uprawiać dynie? zobacz »

•  

#204 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 08:42

Nawadnianie

świetokrzyskie od 80 do 100 za metr

Za jaką średnicę ? u mnie też są takie ceny ale za otwór 100mm ja podałem cene za 300mm. W setkę nie włożysz pompy która da radę podlewać deszczownią

#205 Share doropkiewicz

doropkiewicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 13:01

Nawadnianie

faktycznie tak jak mówisz

#206 Share PiotrGaladyk

PiotrGaladyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja internet

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:55

Nawadnianie

Witam wszystkich użytkowników AF. Jestem tu nowy więc na początku trochę o sobie, Mieszkam w kuj-pomorskim mam 35 lat, i prowadzę 18 ha. gospodarstwo warzywne. Głównie brokuł i kalafior na przemysł chłodniczy. A teraz mój dylemat, po ubiegłorocznej suszy nosze się z zamiarem kupna deszczowni szpulowej. Dodam że przez moje pola w połowie ich długości płynie kanał , jakieś 500 m. od domu z którego chce pobierać wodę. Pompa z racji odległości tylko na wom. Szpula 350-370/90 przesył do dwóch pól 150 m. Jeszcze nie wiem czym. Proszę o pomoc w wyborze szpuli i pompy tak do 18 tys, zł. Odnowiona ODRA czy zachodnia . Co sadzicie o szpulach z Woli Skarbkowej? Z góry dzięki za odp.

#207 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 20:04

Nawadnianie

Witamy ciebie na tym forum :D Co do twoich pytań to akurat ci nie odpowiem bo ani nie mam pompy na wom a deszczownie kupiłem nową, ale za 18 tys to chyba cudów nie kupisz. Zastanawiam się tylko czy uzyskałeś pozwolenie na pobór wody z kanału (bo teoretycznie chyba takie jest potrzebne) i czy w tym kanale jest wystarczająco wody....

:)

#208 Share PiotrGaladyk

PiotrGaladyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:08

Nawadnianie

Witam. O pozwolenie na pobór będę się starał na dniach bo nigdy nie wiadomo jak to z sąsiadami. W moim rejonie mało kto podlewa, dolina Wisły. Wody w kanale jest sporo gdyż poniżej bobry spiętrzyły tamą. Zdaje sobie sprawę że za te pieniądze nie będzie to szczyt techniki ,ze względu na inne inwestycje tylko tyle mogę przeznaczyć max.20 tys. Na jesieni odwiedziło mnie dwóch pracowników z Włocławka w związku ze spiętrzeniem wody przez bobry. Po zapytaniu ich o możliwość podlewania jakie pozwolenia są potrzebne, poinformowali mnie że jeżeli nie będę spiętrzał wody to mogę korzystać do bólu. Wolę dmuchać na zimne.  Mój dylemat to używana zachodnia szpula czy zmodernizowana odra np. FELMIX itp. A  kolega jakiej firmy ma tą deszczownie i jaki koszt nówki?

Edytowany przez PiotrGaladyk, 10 styczeń 2016 - 21:11.

#209 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:14

Nawadnianie

Posiadam deszczownie irrimec 360/82. Kupowałem parę lat temu i dałem ok 50tys zł. Jak będziesz kupował to bierz w miarę możliwości rachunki, wtedy skorzystasz z ulgi inwestycyjnej :)

#210 Share PiotrGaladyk

PiotrGaladyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:29

Nawadnianie

Dzięki za info z tą ulgą, dobrze wiedzieć. A tak z czystej ciekawości to jakie są kary za brak pozwolenia na pobór wody , jeśli są bo nie ciekawiło mnie to wczesniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:30

Nawadnianie

A o jakiej uldze kolego mówisz?

#212 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 22:43

Nawadnianie

Ulga inwestycyjna w podatku rolnym. 

Podatnikowi podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu wydatków poniesionych na:

1) budowę lub modernizację budynków inwentarskich służących do chowu, hodowli i utrzymywania zwierząt gospodarskich oraz obiektów służących ochronie środowiska,

2) zakup i zainstalowanie:

a) deszczowni,

B) urządzeń melioracyjnych i urządzeń zaopatrzenia gospodarstwa w wodę,

c) urządzeń do wykorzystywania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii (wiatru, biogazu, słońca, spadku wód)
Ulga inwestycyjna polega na odliczeniu od podatku rolnego 25% udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych. Ulga może być stosowana maksymalnie przez okres 15 lat.

#213 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 23:19

Nawadnianie

Witam. O pozwolenie na pobór będę się starał na dniach bo nigdy nie wiadomo jak to z sąsiadami. W moim rejonie mało kto podlewa, dolina Wisły. Wody w kanale jest sporo gdyż poniżej bobry spiętrzyły tamą. Zdaje sobie sprawę że za te pieniądze nie będzie to szczyt techniki ,ze względu na inne inwestycje tylko tyle mogę przeznaczyć max.20 tys. Na jesieni odwiedziło mnie dwóch pracowników z Włocławka w związku ze spiętrzeniem wody przez bobry. Po zapytaniu ich o możliwość podlewania jakie pozwolenia są potrzebne, poinformowali mnie że jeżeli nie będę spiętrzał wody to mogę korzystać do bólu. Wolę dmuchać na zimne.  Mój dylemat to używana zachodnia szpula czy zmodernizowana odra np. FELMIX itp. A  kolega jakiej firmy ma tą deszczownie i jaki koszt nówki?

uwierz mi nie możesz korzytać do bolu...jak wpadniesz to kara od urzędu wojew. oraz ARiMR za niespełnianie wymogów

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#214 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 11 styczeń 2016 - 06:34

Nawadnianie

jak zwykle jest jakaś furtka ;) . Obok kanału kopiesz dołek żeby tam była woda i w razie czego z niego podlewasz. Pozwolenie teoretycznie i tak musisz uzyskać. Zależy od usytuowania pola a jeszcze bardziej od "życzliwych" sąsiadów

Spiętrzać wodę w rzece też możesz ale musisz mieć pozwolenie na to. Jeżeli jest to woda płynąca to po spiętrzeniu i tak musi płynąć. Sąsiad w tym roku tamę na okolicznej rzeczce budował

#215 Share PiotrGaladyk

PiotrGaladyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 07:25

Nawadnianie

O tej  furtce ze zbiornikiem obok kanału też myślałem . Ale już bez kombinowania bo pozwolenie i tak będę załatwiał. Z tego co wiem w mojej okolicy nikt jeszcze takiego nie ma i będę pierwszy to chyba nie będzie problemu. Dzisiaj podjadę do starostwa popytać chociaż nawaliło śniegu i jeszcze sypie. A co do tych szpulek to którą byście polecali? Pozdrawiam.

#216 Share kamil2963

kamil2963

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 14:54

Nawadnianie Witam. Panowie, zamierzam na spróbowanie w tym roku posadzić sobie pół ha papryki. Chce to nawodnic za pomocą linii kroplujacych. Nie mam tam studni wiec chce to nawodnic bardziej prymitywne. Czy dam to rade nawodnic beczkami tysiac litrowymi? Zamierzam na przyczepie, najwyżej jak się da wystawić 4 beczki tysiączki i z tego puścić to na linie kroplujace. Pole ma max 150m. Pewien facet który nawadniania ogórki t-typami uważa że to się bez problemu uda. Co o tym sądzicie ? Jeszcze jedno, wie ktoś może jak wygląda sprawa nawadniania upraw z hydrantu ? Znam ludzi którzy nawadniają kropelkowo w ten sposób i nie mają problemu, mówią ze wystarczy pozwolenie z gminy.

#217 Share Szczepanitoo

Szczepanitoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 22:53

Nawadnianie

Witam wszystkich użytkowników AF. Jestem tu nowy więc na początku trochę o sobie, Mieszkam w kuj-pomorskim mam 35 lat, i prowadzę 18 ha. gospodarstwo warzywne. Głównie brokuł i kalafior na przemysł chłodniczy. A teraz mój dylemat, po ubiegłorocznej suszy nosze się z zamiarem kupna deszczowni szpulowej. Dodam że przez moje pola w połowie ich długości płynie kanał , jakieś 500 m. od domu z którego chce pobierać wodę. Pompa z racji odległości tylko na wom. Szpula 350-370/90 przesył do dwóch pól 150 m. Jeszcze nie wiem czym. Proszę o pomoc w wyborze szpuli i pompy tak do 18 tys, zł. Odnowiona ODRA czy zachodnia . Co sadzicie o szpulach z Woli Skarbkowej? Z góry dzięki za odp.

Ja mam dwie  stamtąd, sprzęt adekwatny do ceny ale badziewia nie sprzedaje. Ogólnie polecam.

#218 Share PiotrGaladyk

PiotrGaladyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 10:01

Nawadnianie

Witam . O taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki Szczepanitoo . Jutro jadę cos obejrzeć.

#219 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 28 styczeń 2016 - 11:16

Nawadnianie

A w starostwie co powiedzieli?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share majo041

majo041

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 luty 2016 - 20:34

Nawadnianie Witam.
Potrzebuje porady. Przez moja dzialke plynie mała rzeka. Jestem sadownikiem więc potrzebuje sporo wody do oprysków. Zastanawiam się nad pompą która będe tloczył wode do zbiornika i ze zbiornika do opryskiwacza. I teraz jest problem jak pozbyć sie rożnego rodzaju zanieczyszczeń mechanicznych z wody? Czy sa jakies filtry i gdzie mozna je kupic?