Zaloguj się, aby obserwować  
deutzfahr

Prosze o wasze opinie na temat kombajnów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deutzfahr    0

Witam. Chciałbym kupić kombajn na 110ha. Zastanawiam się nad kupnem: claasa dominatora 150 lub tucano 320. W grę wchodzą też inne marki: może nh tc 5050, john deere cws1450 lub deutz fahr 5485. Prosze o wasze opinie. Piszcie co wiecie o tych kombajnach tj: awaryjność, wydajność ton/godz, spalanie. Jeszcze jedno ten kombajn będzie także pracował w kukurydzy.

 

Z góru dzięki za wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

ja mam 100 ha i obrabiam je Mega 204 II. Silnik Mercedesa 200km 5,1 m heder stol do rzepaku Biso z dwiema kosami hydraulicznymi 1998r produkcji 2100mtg. dalem za nia 200 tys zl. na godzine mloce ok. 2,25-2,5 ha wiec nawet ubywa. dla mnie ten kombajn jest odpowiedni. prosta obsluga. mam ja dwa lata i nich z powaznych rzeczy nie mialo miejsca. spalanie ok zbiornik pojdzie na 20-25 ha wiec na caly dzien i kawalek nocy starczy (400l). na przykladzie. mlocilismy od ok 11 do 1 w nocy a wiec 14 godz to zostalo jeszcze w zbiorniku 1/4 paliwa. spalanie cos kolo 20l/ha ja bym sobie poszukal odpowiednik tej megi tyle ze mlodszy bo widze ze w gre wchodza nowsze kombajny i za kwoty powyzej 500 tys zl.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

swojego mamy 45 ha i kosimy to claasem 98sl. w tym roku ogolnie polozylismy ok 350 ha bez awarii takze jestesmy zadowoleni na maxa z tego zakupu a dodam ze kupowalismy go w kwietniu 2oo7 <_< kozzacka maszynka :rolleyes: spalanie ok 18 litrow na motogodzine a motogodzina u mnie rowna sie praktycznie z godzina zegarowa. wiec jest dosc ekonomiczny wg mnie . w godzine wymlocimy ok 1.5 ha srednio


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

98 SL ma tylko taka wydajnosc? myslalem o wiekszej. Jaki masz przy niej heder i silnik?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
98 SL ma tylko taka wydajnosc? myslalem o wiekszej. Jaki masz przy niej heder i silnik?

heder 4.2 silnik mercedes 170 KM. mozna byloby polozyc 2ha i miec polowe w zbiorniku ale my nie nalezymy do takich ktorzy to preferuja.... i to wg mnie nie jest mała wydajnosc jak na ten kombajn.... nie moja wina ze 204 jest wieksza to automatycznie wieksza wydajnosc;] jak na moje potrzeby wydajnosc naszego kombajnu jest w zupelnosci wystarczajaca ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No roznica nie jest duza bo ja mam silnik Mercedesa 200km i 5.1 heder. No i ja tez nie jezdze aby jak najwiecej wymlocic tylko patrze na kontrolki. Seria Mega ma juz wieksza wydajnosc od zwyklego Dominatora wiec nie ma sie co dziwic. ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
No roznica nie jest duza bo ja mam silnik Mercedesa 200km i 5.1 heder. No i ja tez nie jezdze aby jak najwiecej wymlocic tylko patrze na kontrolki. Seria Mega ma juz wieksza wydajnosc od zwyklego Dominatora wiec nie ma sie co dziwic. ;)

no wlasnie. masz pewnie do tego dwa separatory bo megi tak wlasnie mialy wiec nie ma co porownywac tych kombajnow....


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tak mam. Drugi separator zwieksza wydajnosc. Fajny jest dzwiek jak oba chodza. A masz przy 98 SL hydrostat? Megi juz mialy to w wyposazeniu standardowym ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
Tak mam. Drugi separator zwieksza wydajnosc. Fajny jest dzwiek jak oba chodza. A masz przy 98 SL hydrostat? Megi juz mialy to w wyposazeniu standardowym :P

jasne ze mam to jest wersja SL wiec miala hydrostat;P fajna jest robota z joystickiem ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wstawie pozniej zdjecie w srodku Megi to ty Rataj tez wez wstaw to porownamy. Jak chcesz zobaczyc mojego Claasa to jest w mojej galerii.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

mzoe jestem glupi ale koels nie pyta oto jakie wy macie kombajny tylko szuka porady...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ale przez te porady moze dostosowac nasze kombajny do jego potrzeb i wybrac model


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr    0

Troche się już zorientowalem i stwierdziłęm że deutz, nh 5050, claas 150 odpadają ponieważ małą mają wydajnośc. Za to tez wchodzi nh tc 5070 i oczywiście tucano 320, i cws 1450. Co mi teraz poradzicie w gre wchodzą tylko te trzy modele??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie ma to jak Claas. Ja bym bral Tucano. Jednak Claas jest najczesciej wybieranym komabjnem w Polsce i nie tylko. NH i JD tez nie sa zle ale jednak mam siodmy rok kombajn marki Claas i nie chcialbym go zamienic na inna marke. Wiesz ile kosztuja te kombajny co wybrales?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ja bym bral claasa bez wahania ;) najlepsze kombajny na swiecie to claas


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr    0
Nie ma to jak Claas. Ja bym bral Tucano. Jednak Claas jest najczesciej wybieranym komabjnem w Polsce i nie tylko. NH i JD tez nie sa zle ale jednak mam siodmy rok kombajn marki Claas i nie chcialbym go zamienic na inna marke. Wiesz ile kosztuja te kombajny co wybrales?

Jak dla mnie to w claasie nie pasują mi 3 rzeczy: cena, brak separatora, mały bęben. Powiedzieli mi 97 tys euro netto, a jeszcze przydało by się pare rzeczy dodatkowo to wyszło by grubo ponad 100 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak chcesz miec dobry sprzet i niepsujacy sie to trzeba zaplacic. Chyba ze kase chcesz inwestowac w awarie. Twoj wybor.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jakosc idzie w parze z cena takze musisz sie do tego przyzwyczaic ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Widziales ten kombajn na zywo? np na Polagrze? Ja widzialem jest strasznie maly


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
...może zerkniecie na ten kombaj: PRONAR WEKTOR KOMBAJN ZBOŻOWY

jak dla mnie niewypal :(


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał claasa, super sprzęt, naprawde oszczędne silniki, napewno od NH i JD mnie spalą. A co do szerokosci bębnów to są małe, ale chyba jesli takie zakładają to nie śa złe. Claas górą, bierz Claasa


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A wogole kupno kombajnu jeszcze aktualne czy zostal juz zakupiony??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj