Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 21 luty 2008 - 20:55

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami Chcę kupić pług zagonowy 4 skibowy z zabezpieczeniami(obojętnie jakie), zawieszany, do ciągnika Ursus 1012(95KM) , ziemie 4 klasa, w cenie około 4-5 tyś zł, chyba ma być na pojedynczej ramie, żeby się nie pchało, ale nie mam pojęcia jaki.
Zastanawiam się nad WIRAX-em 4 skibowym, taki wynalazek ala KVERNELAND robiony 20 lat temu, nowy mogę mież za 3700zł, ale nie mogę znaleźć informacji jak te pługi ,,chodzą'', czy lekko, jak kryją, itp. itd.. Obecnie użytkuję starego grudziądza 4 skiby. Żeby nie było tak, że ,,zamienił stryjek siekierke na kijek''.
Mieszkam w okolicach Radomia, w naszej okolicy raczej brak składnic z używanym sprzętem, może ktoś mi doradzi gdzie powiedzmy w promieniu 200km od Radomia można znależć składy z używanym sprzętem rolniczym - pługami.
Czekam na wszelkie rady jaki dobry pług,lekko idący w ziemi polecacie, ewentualnie może ktoś wie gdzie coś ciekawego stoi.
Dziękuje i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami Dzisiaj, 20:05
  •  

#2 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 21 luty 2008 - 21:06

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami Musisz sie zastanowi czy warto,bo mozesz kupic cos gorszego jak masz,rzadko kiedy stare pługi sa w dobrym stanie!!!Ja na twoim miejscu kupił bym nowy Uni. Wynalazków nie kupuj bo nie warto!!!

#3 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 21 luty 2008 - 22:31

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami nowy uni zapomnij
nowego zagonowego kvernelanda

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#4 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 21 luty 2008 - 22:41

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami ja mam overuma sr. jestem zadowolony ;) mój ma hydrauliczne zabezpieczenia, wymienne dzioby nie mylić z tymi przykręcanymi na lemieszu. szerokość korpusów jest regulowana od 25-45cm. odkładnie długie. części nie są tanie ale w zachodnich nie są tanie :D zużycie elementów było na poziomie 60% zaorałem 30ha i może jeszcze 30 mi sie uda. ciągam go mtz 82ts. pług kosztował 4tys. jak wjechałem w pole to dopiero okazało się jak dużo kamieni bo co chwila zabezpieczenia pracowały :) ile to by poszło lemieszy w starym polskim :angry: a pole jak stół gładkie. no nie stety ale unia nowa się chowa no i cena zawrotna.

#5 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 luty 2008 - 07:21

ja mam overuma sr. jestem zadowolony ;) mój ma hydrauliczne zabezpieczenia, wymienne dzioby nie mylić z tymi przykręcanymi na lemieszu. szerokość korpusów jest regulowana od 25-45cm. odkładnie długie. części nie są tanie ale w zachodnich nie są tanie :D zużycie elementów było na poziomie 60% zaorałem 30ha i może jeszcze 30 mi sie uda. ciągam go mtz 82ts. pług kosztował 4tys. jak wjechałem w pole to dopiero okazało się jak dużo kamieni bo co chwila zabezpieczenia pracowały :) ile to by poszło lemieszy w starym polskim :angry: a pole jak stół gładkie. no nie stety ale unia nowa się chowa no i cena zawrotna.

Jaki konkretnie model overuma, ile bierze z szerokości ?

#6 Share Damianooo134

Damianooo134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja<br />Rolnictwo<br />Tuning

Napisany 22 luty 2008 - 09:38

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami ja mam pług zagonowy(4x45cm zabezpieczenia śrubowe) prywatnej firmy AGRO MASZ dałem za niego coś ok.4tyś i jestem bardzo zadowolony.Pług ten możesz zobaczyć na allegro.Pozdrawiam

#7 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 luty 2008 - 09:48

ja mam pług zagonowy(4x45cm zabezpieczenia śrubowe) prywatnej firmy AGRO MASZ dałem za niego coś ok.4tyś i jestem bardzo zadowolony.Pług ten możesz zobaczyć na allegro.Pozdrawiam

Wiem o czym mówisz, ale on ma wysokie słupice czy niskie, chodzi o to czy się nie pcha. Jeszcze jedno, ile masz mocy pod gazem.

#8 Share Damianooo134

Damianooo134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja<br />Rolnictwo<br />Tuning

Napisany 22 luty 2008 - 13:08

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami Nic sie nie pcha, jest po prostu idealny jak dla mnie:) Pracuje z nim mój NH TD80D i świetnie sobie z nim radzi. Podaje link do aukcji na którym jest zdjęcie tego pługa:) http://www.allegro.p..._agro_masz.html Polecam.
Fotka:

Załączone miniaturki

• p_ug.jpg

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2008 - 13:32

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami Ale ten pług nie ma żadnych zabezpieczeń.... ;)

#10 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 luty 2008 - 15:16

Nic sie nie pcha, jest po prostu idealny jak dla mnie:) Pracuje z nim mój NH TD80D i świetnie sobie z nim radzi. Podaje link do aukcji na którym jest zdjęcie tego pługa:) http://www.allegro.p..._agro_masz.html Polecam.
Fotka:

Wejdź na stronę agro-maszu i popatrz, tam są dwa rodzaje takich pługów. Który symbol widnieje na twoim . Czy robiłeś kiedyś starym 4 skibowym grudziądzem, jeśli tak to napisz czy jest różnica w oporach jakie stawiają te pługi.
A co myślicie o tych pługach na zdjęciach, biorą po 1.60, mają zabezpieczenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 22 luty 2008 - 15:16

ja mam overuma sr. jestem zadowolony :D mój ma hydrauliczne zabezpieczenia, wymienne dzioby nie mylić z tymi przykręcanymi na lemieszu. szerokość korpusów jest regulowana od 25-45cm. odkładnie długie. części nie są tanie ale w zachodnich nie są tanie ;) zużycie elementów było na poziomie 60% zaorałem 30ha i może jeszcze 30 mi sie uda. ciągam go mtz 82ts. pług kosztował 4tys. jak wjechałem w pole to dopiero okazało się jak dużo kamieni bo co chwila zabezpieczenia pracowały :) ile to by poszło lemieszy w starym polskim :angry: a pole jak stół gładkie. no nie stety ale unia nowa się chowa no i cena zawrotna.

Nie twierdze ze masz kiepski pług ale czemu twierdzisz ze nowa Unia sie chowa??? Ja osobiscie znam kilkunastu uzytkowników ozywanych pługow i tylko 2 ma naprawde dobre pługi!!! Reszta narzeka na swoje. Co nowe to nowe a Unia nie jest zła juz pisałem i nie tylko ja ze nasze pługi obecnie nie odbiegaja od zachodnich a znam człowieka ktory twierdzi ze Ibis lepiej pracuje niz Kverneland(uzytkuje oba).

#12 Share matidi

matidi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 22 luty 2008 - 15:56

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami Ja mam overuma 5 skibowego jak w aukcji ponizej pracowal z ursusem 1012 przez 10lat a teraz go sprzedaje naprawde dobry plug

http://www.allegro.p...lug_overum.html

to moj plug polecam

#13 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 luty 2008 - 19:44

Ja mam overuma 5 skibowego jak w aukcji ponizej pracowal z ursusem 1012 przez 10lat a teraz go sprzedaje naprawde dobry plug

http://www.allegro.p...lug_overum.html

to moj plug polecam

Dla mnie jest za duży. Szukam zagonówki zawieszanej w 100%. Pewnie sporo miejsca trzeba żeby nakręcać takim zestawem ?

#14 Share matidi

matidi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 22 luty 2008 - 19:55

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami Czemu duzo miejsca troche trzeba ale pług półzawiezany lepszy u mnie mozna odczepic jedną skibe i orac na 4 ja orałem na 5 i szedł 1012 ani dymku te pługi pieknie orzą a zarazem lekko idą!!!

#15 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 22 luty 2008 - 20:07

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami overum SR mam go ustawionego na 4*40. mam porównanie bo unia pracuje po sąsiedzku. faktycznie kvernelany są może i troszkę gorsze. do overuma byłem sceptycznie nastawiony ale sie przekonałem. mają lepszą odkładnie a ja mam do każdego korpusu kroje talerzowe. najważniejsze chyba to cena. dałem 4tys a pług wygląda jak nowy. unia jest dobra ale kosztyje na resorach ile- ze 16tys chyba, tyle samo ha wytrzyma mój co nowy uni więc rachunek jest prosty.

#16 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 luty 2008 - 10:01

overum SR mam go ustawionego na 4*40. mam porównanie bo unia pracuje po sąsiedzku. faktycznie kvernelany są może i troszkę gorsze. do overuma byłem sceptycznie nastawiony ale sie przekonałem. mają lepszą odkładnie a ja mam do każdego korpusu kroje talerzowe. najważniejsze chyba to cena. dałem 4tys a pług wygląda jak nowy. unia jest dobra ale kosztyje na resorach ile- ze 16tys chyba, tyle samo ha wytrzyma mój co nowy uni więc rachunek jest prosty.

Overum SR, to jest zawieszany pług ?

#17 Share MarioS

MarioS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Motocykle no i Rolnictwo

Napisany 23 luty 2008 - 11:14

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami Map ług REGENT 1+1+1+1.
Kwadratowa rama, bardzo ciązki, kupiłem go za 2tys, ;D
Wart tych pieniędzy, odkłdnice xxl, jeden korpus zabiera 45 cm
Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

#18 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 luty 2008 - 14:45

Map ług REGENT 1+1+1+1.
Kwadratowa rama, bardzo ciązki, kupiłem go za 2tys, ;D
Wart tych pieniędzy, odkłdnice xxl, jeden korpus zabiera 45 cm

Co masz na myśli pisząc bardzo ciężki, bo ja myślę, że ten który zakupię będzie miał nie więcej niż 700kg i nie wiem czy to nie za dużo.

#19 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 23 luty 2008 - 22:28

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami Kazdy chwali to co ma!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 24 luty 2008 - 01:37

Pług zagonowy 4skibowy z zabezpieczeniami kup z agromaszu a potem po cichu przyznaj że ci co doradzali zachodni mieli racje

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem