Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu?

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 01 marzec 2008 - 14:38

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Rozumie ze CX95 ma silnik Perkinsa czy juz Cumminsa?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Dzisiaj, 21:59
  •  

#22 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 01 marzec 2008 - 17:34

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Cx ma Perkinsa, dlaczego wedłóg ciebie jest taki zły ?
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#23 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 17:39

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Trzeba uwazac na ten silnik bo Perkins jest dosyc czuly na wszystko. Moj chodzil w najciezszych robotach plug glebosz kret 5S wiec spory jak na ten ciagnik jako pomocniczy to jak najbardziej polecam ale jako glowny no moze tez ale do lekkich prac, a do ciezkich to lepiej kupic sobie jakis lepszy ciagnik. Maly ciagnik powinien dobrze chodzic na Perkinsie mysle ze nie obawiaj sie po moich przestrogach. McCormick napewno bedzie tanszy choc widze wziales inna moc wiec nie wiem. Reszta oprocz silnika jest z orginalnego Case wiec z tym nie bedzie problemu.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#24 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 17:48

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Ja jestem za McCormickiem slyszalem ze jest bardzo dobry i ludzie je chwala niezle wyposarzenie, rewers i inne bajery mozna zaopserwowac np. po panu Romanowskim

#25 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 17:50

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Ciagniki sa fajne dobrze sie nimi robi kabina dosyc wygodna ogolnie ciagnik jest super tylko te silniki Perkinsa
A on bedzie jako glowny ciagnik?

#26 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 18:07

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? a do jakiej ceny cie interesuje

wybierz Valtre zamiast MC waltra jest lepsza (moim zdaniem)

nie pisz posta pod postem

najlepiej bys zrobil kupujac Fendta

a tura wez z John deere

#27 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 18:42

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Tyle ze Fendt jest o wiele drozszy od Valtry i McCormicka.

#28 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 19:32

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? To będzie główny ciągnik, więc chodzi o to żeby był wytrzymały i stwożony do ciężkich prac, który miałby w sobie komfort i niezawodność. Moim zdaniem Valtra świetnie tym kryteriom odpowiada. A podpowieć w stylu bież fenda (za niewiadomo jakie pieniądze) albo tura z johndera to przypomina zaśmiecanie tematu ( zero sensu, uzasadnień), a może jeszcze lampe od C-330.............

#29 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 20:23

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Na 35 ha bierz McCormicka. Wieksza moc od Valtry i nie bedzie u ciebie chodzil przy takich robotach jak glebosz. Moj Perkins chodzil 20 godz dziennie <na fakcie> i silnik trzymal lekko wyzsza temperature wiec cos o tym tez swiadczy a byl naprawde upalny dzien a chodzil z gleboszem i siewnikiem polzawieszanym wiec ostro dostawal.

#30 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 22:02

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? nie porównuj pracy valtry n82 do Mcc CX 95 bo to nie ten przedział cenowy i wagowy. valtra N jest po prostu o klasę wyższa, sama masa jest o 800 kg większa, jak już pisałem cornikowi bliżej do serii A

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Dzisiaj, 21:59
  •  

#31 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 11:54

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu?

a do jakiej ceny cie interesuje

wybierz Valtre zamiast MC waltra jest lepsza (moim zdaniem)

nie pisz posta pod postem

najlepiej bys zrobil kupujac Fendta

a tura wez z John deere

Twoje posty są bardzo rzeczowe ;)

#32 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 02 marzec 2008 - 12:04

Może jednak ten CX jest zalekki, czytałem w danych tech. że waży 3800 chyba, a to mniej od starego MTZ-a z obciążnikami. Valtra waży 4600 i to jest masa w sam raz, tak sądze po doświadczeniach z 914.

To ja ci powiem tak. Miałem MTZ 82 z Pronaru z obciążnikami na przodzie i jak przejeżdżałem nim z Tytanem 10 (oczywiście pełnym makaronu) przez stodołę to jak koła od rozrutnika wjeżdżały na próg to MTZ "stawał dęba" a CX 75 woziłem obornik tym samym rozrzutnikiem i przez ten sam próg ale co prawda mam na nim quicke q45 to te 500 kg jest z przodu więcej to nawet nie drgnął i szedł jak burza przez ten próg ;)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#33 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 12:11

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? To swiadczy o czyms dobrym. przeciez McCormick to jest stary orginalny Case tyle ze z innym silnikiem. moj MTX140 chodzi z Kretem 5S na ciezkich glebach i gorach

#34 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 15:10

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? McCormic to też solidny ciągnik i tu niezaprzecze, Jeżeli rozkład mas jest dobry to niewątpliwie też będzie chodził w ciężkich pracach bez zarzutu. Na pokazach pojeżdze nim w ciężkiej pracy (najprawdopodobnie orka) to będzie widać czy waga jest wystarczająca czy też nie.

Teraz w McCormick-u CX nowe kabiny są 4 słupki mają i dach inny, a w środku to samo. Jak sądzicie czy ta 4 słupkowa jest taka Exstra?

Uzywaj opcji edit!!

Edytowany przez robertbara, 06 marzec 2008 - 09:46.
Łączenie postów

#35 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 05 marzec 2008 - 21:12

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Nie pisz posta pod postem zamiast tego użyj opcji EDIT ;)

No te nowe kabiny mają lepszą widoczność lecz ja mam w swoim CX-ie jeszcze starą kabinę to nie narzekam żeby było mało widać ;)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#36 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 06 marzec 2008 - 00:03

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? O ile Valtrę znam to MC wcale…. A wiec nie będę się wypowiadam na temat MC ze taki nie taki. Co do Valtry… mam odczynienia z dwoma modelami T171 i chyba N111 czy cos w tym stylu…. Powiem tak nie obrażając nikogo ale jeśli maszyna wytrzymała już 3sezon u pewnego człowieka to ciągniki musza być solidne. A wracając do tematu…. Zastanawiam się nad tym po co ci na maszynie przedni TUZ i WOM i jeszcze do tego TUR. Warto by się było zdecydować na jedną rzecz ja osobiście bym postawił na TUZ i WOM…. Aha na 35ha proponował bym ciągnik ok. 100km jednak te parę km więcej na razie Ci się nie przyda ale za jakiś czas na pewno. A wiec ja stawiam na Valtrę z tym ze może jakieś 100km ??
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#37 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 20:44

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Rozumiem że ten ktoś raczej sprzętu nieoszczędza,przedni TUZ jest dla nas przydatny do paru maszyn i obciążnika, ale WOM dopełni całom sprawę bo mam porzeczkę(pare ha) i wtedy założe z przodu rozdrabniacz bijakowy koło 2m i będzie okej. A TUR do prac załadunkowych- palety z nawozem, skrzyniopalety z porzeczką , w przyszłości do słomy , obornika. NIewiem czy te 100km nie zaduże, na Agrotechu w kielcach dokładnie wycenimy z przedstawicielami obu marek ceny, porównamy to też do wersii stukonnych czy jest duża różnica w cenie czy też nieznaczna. Jaki PŁUG do nich proponujecie? Chodzi mi o SZEROKOŚĆ! Chcemy wziąć zagonowy raczej bo niebędzie już kasy na obrot,pozatym nie na wszystkie nasze pola obrot się nadaje. Chodzi nam więc o pług uni grudziąc TUR S 4x35 lub 4x40, są to pługi o stałej szerokości orki,solidne o dużym prześwicie. Która szerokość lepsza? Plany uległy zmianie i chyba weźmiemy N101, ale to się zobaczy, szykuje się nowy temat.

#38 Share PITER88

PITER88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo, sport, film, muzyka

Napisany 15 październik 2008 - 22:48

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? szczeze mowiac KUBOTA ostatnio zdobywa rynek i mysle ze warto sie nia zainteresowac bo oferuje bogate wyposazenie w przystepnej cenie a jezdzilem traktorkiem 90KM i musze przyznac bajka.....polecam osobiscie

#39 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 18 październik 2008 - 19:47

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Hmm
Skoro jestes zainteresowany MC to dlaczego nie MF? ma o wiele lepsze wyposazenie za taka sama cene, seria 5400 to niebo a ziemia jesli chodzi o wylkonanien i technologie zastosowania

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 18 październik 2008 - 21:17

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? mf=silnik perkins:) a kabina to bajka:) euro teraz poszło troche do góry to mf bedzie droższy.
mf 5460(115km) waży 4400kg

Dodaj odpowiedź