Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu?

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 21 luty 2008 - 19:14

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Zastanawiamy się nad kupnem ciągnika- do 35 hektarowego gospodarstwa, który byłby dobrze wyposażony. Opcje które nas interesują to : Ładowacz czołowy, Przedni TUZ i WOM oraz pare pierdół. Najbardziej odpowiada nam Valtra iz tego tytułu proszę o możliwie wszelkie info na jej temat - cena itd. Jak Prónanie McCormic vs Valtra ? jest jeszcze dużo dobrze wyposażonych ciągników których niewzieliśmy pod uwagę więc napiszcie swoje typy i jeśli znacie to cene- dane techniczne mogę sprawdzić na str. producenta więc to nie problem- gożej z ceną- jej tam niema. Piszcie piszcie piszcie i jeszcze raz piszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Dzisiaj, 21:20
  •  

#2 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 21 luty 2008 - 19:32

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Ja mysle że valtra poniewaz widziałem ja jako ciągnik po 10000mth był test w rpt i po jego przeczytaniu doszedłem do wniosku ze to są trwałe ciągniki .Chociaz Mc tez niejest zły ale ja bym był za valtrą
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#3 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 luty 2008 - 19:32

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Stary a po co ci dwa tematy praktycznie o tym samym??

http://www.agrofoto....bora-t8095.html

#4 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 21 luty 2008 - 19:46

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Źle wlepiłem tamten ale nieszkodzi, może więcej ludzi odpowie.

#5 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 21 luty 2008 - 20:45

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Ja biorę MC cx75 z ładowaczem quicke q45 w full opocji to płacę za niego tylko 180 tys. brutto a za valtrę musiał byś zapłacić napewno cos koło 200 tys!
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 luty 2008 - 21:14

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? @olik a dlaczego nie agroplusa 87???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 21 luty 2008 - 21:17

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Co zaliczasz do tej full opcji?, dlaczego niechcesz Fabrycznego ładowacza?, jaki ten twój ma udźwig i jaka jest jego cena?

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2008 - 21:42

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Tylko VALTRE!!! zdziwisz się co te ciągniki potrafią, MC jest również dobry ale Valtra jest oszczędniejsza i ma większy moment obrotowy i na pewno da rade jako główny ciągnik gospodarstwa.
Sama mam Valtre więc polecam!!! jak chcesz się dowiedzieć więcej szczegółów to napisz.

#9 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 21 luty 2008 - 21:45

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu?

@olik a dlaczego nie agroplusa 87???

Jak już gdzieś pisałem i nawet brałeś udział w dyskusji ten agroplus nie przypadł mi do gustu a zwłaszcza zupełnie się do niego zraziłem jak znajomy przyprowadził agroplusa 77 i dał mi się nim przejechać. Masakra:/ To jednak nie to co Agrofarm a o Agrotronie nie wspominając :/

Co zaliczasz do tej full opcji?, dlaczego niechcesz Fabrycznego ładowacza?, jaki ten twój ma udźwig i jaka jest jego cena?

A jakie są fabryczne ładowacze do MC? MX-y czy jakieś inne? Za ładowacz nie pamiętam dokładnie ile płacę a biorę quicke ponieważ mam już przy k100 q55, a to i oprzyrządowanie będzie od jednego do drugiego pasować i nie zamieniłbym go na inny. W q45 udźwig to coś troche ponad 2000 kg więc chyba najwiecej jak na ładowacz tych rozmiarów.
No nie chce mi się pisać znowu co ten MC bedzie miał ;) No wszystko (ale bez szaleństw typu auto-trac czy bezstopniowej szkrzyni ;] ) oprócz resorowanej osi i przedniego TUZ+WOM :D
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#10 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 luty 2008 - 15:00

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Niewiem, mają duży udzwig 2400 kg chyba, CX mogą mieć resorowaną oś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Dzisiaj, 21:20
  •  

#11 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 23 luty 2008 - 08:04

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? CX nie może mieć resorowanej osi oraz kabiny, jest to inna klasa ciągnika. CX w standardzie ma klimę, skrzynię z 3 biegami pod obciążeniem, regulowana kierownica w 2 płaszczyznach, EHR, rewers elektrohydrauliczny, automatyczny zaczep, komputer pokładowy, silnik Perkins z serii 1100.
Marek wiem że Valtra to bardzo dobry ciągnik szczególnie stare kanciaki ale dlaczego McCormick miałby nie dać sobie rady jako główny ciągnik w gospodarstwie? Wiem że jak się ma coś to się to poleca jako najlepsze. A z tym spalaniem to nie bądź taki pewny bo akurat w TopAgrar jak były testy ciągników o mocy 130 KM to akurat Valtra ze swoim super oszczędnym Sisu EcoPower przegrała McCormickiem MTX 135. Valtra spaliła więcej, ale to tak na marginesie.

#12 Share swojczlowiek

swojczlowiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2008 - 09:50

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? jak bylem na pokazach w chasnie kolo lowicza w zeszlym roku byla valtra i mccormick, valtra strasznie kopcila, nawet nie poszla w orke. dym szedl fioletowo siwy, moja 60 przed remontem silnika tak kopcila, z tego co wiem gosciu mial nia zrobione niespelna 1000 mtg. ja jednak bym bardziej oscylowal przy korniku. to tylko moja rada i moje odczucie. decyzja nalezy do ciebie.
zakanczam swoja dzialalnosc na portalu
jesli jest ktos zainteresowany fotkami ktore byly dodane przezemnie zapraszam na priv

#13 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 23 luty 2008 - 12:31

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? nigdy nie jeździłem Valtrą, ale zauważam u siebie w okolicy ciąg na Mc Cormicka i coraz więcej tych traktorków jeździ, a moje wrażenia z jazdy kornikiem były jak najbardziej super i nawet ku mojemu zdziwieniu cx 105 świetnie radził sobie z 4ka obrotem na ciężkiej ziemi, no ale na plus miał tura z przodu.

#14 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 23 luty 2008 - 18:52

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Byłem dzisiaj u dilera McCormicka kóry znajduje się1,5 Km odemnie i on kusi bardzo kożystną ceną i tym że u niego mogą przygotować wniosek o dofinansowanie z uni, powiedział że będzie organizował zamknięte pokazy dla zainteresowanych kupnem czegoś z tej marki i weźmie do nich CX-a i nas zaprosi to się zobaczy czy to okej sprzęt .Sam już niewiem, Valtra chyba bardziej mi leży ale zobaczymy.

#15 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 24 luty 2008 - 10:25

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? ale i nawet jak były pokazy 2 lata temu na agro na lotnisku to właśnie Valtra strasznie kopciła a chodziła tylko z turem więc ja proponowałbym Ci kornika
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#16 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 28 luty 2008 - 16:42

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Niewiem już który wybrać ale w dalszym ciągu waltra bardziej mnie interesuje. Piszcie, piszcie ;)

#17 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 luty 2008 - 20:17

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? ja miałem podoby dylemat z wyborem ciagnika i ... postanowiłem ze kupię MF 5445 bo valtra N82 duuuzo droższa, zresztą jest ciągnikiem o pół klasy wyższym, JD jest dla mnie troszke za mały ( za lekki i za krótki) jako ciągnik główny, DF agrofram i klony ma malutka kabinę i brak EHR, Case JXU i jego klon z NH - jakoś nie miałem z nimi styczności, a kornika nie mam dilera w pobliżu, zresztą seria CX do valtry N ni jak nie pasuje, raczej bliżej jej do serii A

#18 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 29 luty 2008 - 14:17

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? A ja właśnie przyprowadziłem CX 75 :P I jak na razie jestem bardzo zadowolony :) Nie całe 75 KM a idzie prawie jak mój k100 :) A Romanowski ma taką możliwość, że sprzeda Ci ciągnik za sumę netto a fakturę wystawi Ci kiedy zechcesz i VAT dopłacisz. Ja żeby nie ta opcja to bym nie kupował ciągnika a inni dealerzy jak zauważyłem tego nie oferują ;) Więc radzę Ci się poważnie zastanowić na CX-em :)

#19 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 luty 2008 - 19:07

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? może jakieś zdjęcia w galierii??? ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 14:30

Co wybrać? Valtre N82 czy McCormick CX95 a może coś innego o podobnym wyposażeniu? Może jednak ten CX jest zalekki, czytałem w danych tech. że waży 3800 chyba, a to mniej od starego MTZ-a z obciążnikami. Valtra waży 4600 i to jest masa w sam raz, tak sądze po doświadczeniach z 914.

Dodaj odpowiedź