Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Wymiana oleju, opon i akumulatorów

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
8 odpowiedzi na ten temat

#1 bleek

bleek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 08:38

Wymiana oleju, opon i akumulatorów Cześć,
Zastanawiam się jak często wymieniacie w swoich sprzętach olej silnikowy i przekładniowy oraz jak często trzeba wymienić akumulatory albo opony? Piszę pracę mgr i chciałbym porobić obliczenia ile tego rocznie powstaje, tylko nie takie jak książki podają, a takie jak to jest naprawde. Ja wymieniam średnio silnikowy co 150mth, akumulatory co 4 lata, a opony co 12lat, a przekładniowego jakoś nie moge sie doliczyć.
Prosze o szczere odpowiedzi. Zobaczymy jakie będą wyniki... ;)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Wymiana oleju, opon i akumulatorów Dzisiaj, 10:10
  •  

#2 mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 11:31

Wymiana oleju, opon i akumulatorów hmmm jeszcze sie nie spotkałem zeby olej wymieniac co 150mth, normalnie to 200 albo 250 zalezy jaki silnik i w jakim sposób wykorzystywany, przy nowych duzych maszynach pisza ze po 500mth ale jeszcze sie nie spotkałem zeby ktos tak robił. CO do akumlatorów to z tymi 4 latami to chyba troche przesadziłes :) albo trafiasz na jakies badziewia albo ja mam jakies za dobre ;) akumlator uzytkowany w sposob prawidłowy tzn uzupełnianie roztworu woda destylowana, ładowanie niskim natęzeniem a dłuzej, silnik który urochamia nie jest złomem to powinien spokojnie 8-10 latek byc, no chyba ze jest u zeźnika to i o miesiac sie go wykonczy. Są tez wady w akumlatorach ze padają o raz bez powodu. Opony nie da sie przeliczyc na lata. Co innego jak na tych samych oponach robisz 400mth rocznie a co innego jak 1500 mth na rok, duzy wpływ ma tez jak duzo chodzi w transporcie, bo całkiem inaczej sie zuzywaja jak jezdzisz po asfalcie a co innego jak po polu, jakie obciazenia przenosza np w ciagniku z turem itp.Przód czy tył bo wiadomo ze opony z przodu jeszcze w ciagniku z napedem na 4x4 sie zuzywaja conajmniej dwie z porzodu na jedna z tyłu. Jest tyle czynników wpływajacych na to ze az juz nie chce mi sie pisac ;) Co do przekładniowego to mysle ze tak co 1500 mth
  • 0

#3 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5543 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 grudzień 2006 - 16:48

Wymiana oleju, opon i akumulatorów co do akumulatorow.
c330m z 1987 i ma drugie. mamy 2006 wiec sobie sam policz.
c385 (juz go nie mamy) - akumulatory moze z 2 lata wytrzymaly - kupione jako nowki ale byly do kitu - instalacja byla oki.
z10145 - wlasnie mysle nad wymianą bo nie wiem ile te mają ale jeszcze chodzą.
bylismy ostanio w salonie fiata i tato zapytal goscia ile powinny wytrzymac akumulatory - gosc powiedzial ze 4-5 lat.

co do opon:
c330m - '87 - drugie - ale juz do wymiany - pewnie wypadnie przed zniwami wymienic
c385  - nie wymienialem bo dlugo go nie mialem
z10145 - nie wiem. wymienilem jak go kupilem tylne i teraz chce przednie wymienic.

co do oleju:
szczerze to nie wiem bo przewaznie tego nie robię - musialbym popatrzec po rachunkach lub podpytac taty bo on przewaznie to robi i to gdy ja jestem poza domem.
  • 0
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • 4090374

Napisany 07 grudzień 2006 - 17:34

Wymiana oleju, opon i akumulatorów ja olej silnikowy w swoich ciagnikach wymieniam raz na rok a np 1224 rocznie nabija prawie 1000mtg a przekładniowy wymieniam tylko przy głuwnych remontach np skrzyni biegów bo ja sie sypnie to jest  sporo opiłków,akumulatory wymieniam jak padna a  róznie to z nimi jest bo niektóre wytzymają 10 lata  inne 2 a czasem jeden padnie a drugi bedzie chodził i hodził  jeszcze wiele lat, opony to podobie wymieniam jak akmulatory czyli jak wystrzeli lub jest łysa, np w c 360 oponka jedna wyrtzymała mi 24 lata a druga jeszcze jest i ma  50% bierznika wiec jej nie wyrzucam, fkałdy i olej w filtrze powietzra wymieniam przy wymianie oleju w silniku.
  • 0

#5 bleek

bleek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 21:40

Wymiana oleju, opon i akumulatorów szczere dzieki za odp. ;) proszę o więcej, piszcie ;)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Wymiana oleju, opon i akumulatorów Dzisiaj, 10:10
  •  

#6 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9298 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 grudzień 2006 - 13:42

Wymiana oleju, opon i akumulatorów mtz82 akumulatory co 2 lata:( oleju w silniku nie wymienialem bo ciagle dolewalem :)
zetor 10245 olej - co 200mth (turdus), akumulator kupilem zaraz po zakupie ciagnika, ma przejechane jakies 300-350mth
inne oleje nie ruszane,
3p podobnie jak mtz olej sie tylko dolewa jak ciagnik przestaje kopcic :(
akumulator zawsze idzie w spadku z mtzta, reszta olejow przy remontach

wiem ze to wyglada strasznie ale u mnie sa dziwne realia, nie bede o tym pisal tak po prostu ma byc
  • 0

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#7 ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • #######

Napisany 08 grudzień 2006 - 14:20

Wymiana oleju, opon i akumulatorów W sprzęcie rolniczym olej silnikowy wszystkie filtry wymiana raz w roku lub czyszczenie nawet częściej, olej hydrauliczny i płyn chłodzący jak robi się mętny, olej przekładniowy przy remontach lub jak robi się czarny opony akumulatory jak się zużyją tutaj bywa różnie a przednie opony zużywają się szybciej
W samochodzie osobowym zasilanym LPG olej silnikowy syntetyczny, co 20tys km przekładniowy, co 120tys km
Nigdy nie dolewam, jeśli od wymiany do wymiany nie wystarczy to remont.
  • 0

#8 g_eorge

g_eorge

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 grudzień 2006 - 16:39

Wymiana oleju, opon i akumulatorów Akumulatory  -->co 6-8 lat
Olej w silniku  -->co 200-250 mtg
Opony          -->ostatnia wymiana była bodajże w 1994

• 0