Patryczek96

Nawozy dolistne stosowane w jęczmieniu jarym.

Polecane posty

Patryczek96    5

Witam, jak w temacie, jakimi nawozami dolistnymi pryskacie jęczmień jary i w jakim etapie rozwoju jęczmienia. Stosujecie antywylegacze w jęczmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
    • Przez Harnas16
      Cześć. Będę siał pszenicę jarą czy 200 kg saletrzaku i 200 kg polifoski na 1ha,wystarczy?
    • Przez gigit
      Witam, mam problem z policzeniem zawartości npk na litr wody, Moje pytanie jest odnośnie nawozów własnej produkcji, dokładnie chodzi mi o to jak wyliczyć ile będzie potrzeba kh2po4 i k2so4 żeby zrobić nawóz NPK 0-9-10 ? 
      Na nawozach P i K sa jako P2O5 i K2O 
      Czyli z KH2PO4 masa fosforanu to;
      39+2*1+31+4*16= 136
      K2O
      2*39+16=94......94/2*136=34.5
      P2O5
      2*31+5*16=142......142/136*2=52.2
      W tym wypadku NPK to 0-52.2-34.5 
      K2SO4
      K2O=94/174*2=27
      Jak z tego zrobić ww NPK?
       
    • Przez Kary_90
      Witam, 
      Drodzy forumowicze. Szukam pewnego źródła z którego będę mógł zakupić materiał siewny z certyfikatem do gospodarstwa ekologicznego. Najlepiej w województwie mazowieckim. Chodzi mi głównie o owies, jęczmień oraz seradele. Czy możecie wspomóc jakimiś namiarami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj