Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn na 100 ha

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zwierz1221

zwierz1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 09:52

Kombajn na 100 ha

Witam planuje zakupienie kombajnu zbożowego na ww areał gospodarczy.

Teraz  pytania:

- nowy czy używany?

-jeśli nowy to lepszy class aveo 240 czy tucano 320 czy nh 5070 czy coś innego polecacie jestem otwarty na propozycje?

- jeśli używany to mam przeznaczone na ten cel 225 tys?

Na oku mam laverde rev 225 z 2008 roku z przebiegiem 1300 mth. Co o niej sądzicie czy warto w okolicy tej ceny kupić ten kombajn a jeśli nie to jaki model i markę polecacie proszę o jakieś linki i opinie na temat polecanych kombajnów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn na 100 ha Dzisiaj, 01:23
  •  

#2 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 31 marzec 2015 - 10:58

Kombajn na 100 ha

Ja tylko napiszę tyle że jeżeli chcesz mieć święty spokuj w żniwa i cię stać to lepiej kup nowy. Z używanym nigdy nie wiadomo co się ma. Mth nigdy nie należy brać pod uwagę bo widziałem jak nowy  kombajn z 65 mth się zepsół i tydzień w żniwa stracony.. Nowy wiadomo drogi ale w perspektywie 5-6 lat na 100 ha odbijesz i ewentualnie na  usługi. To jest moja sugestia i ja bym tak postąpił, bo jak wyłożyć kasę to już za konkretny sprzęt bo  kombajn nie kupuje się co rok.

#3 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 12:46

Kombajn na 100 ha

Ja do tej pory kosiłem Dominatorem 108 SL MAXI i w zupełności na ten areał wystarcza a ceny rozsądne, bo w granicach 150 tyś kupisz dobrą maszynę. No chyba, że myślisz też o usłudze to zobacz te:

http://otomoto.pl/cl...00-A489149.html Ładny ale bez stołu do rzepaku

http://otomoto.pl/cl...50-A457254.html ten też ładny i z wyposażeniem m. in. w 3D, stół etc 

Wydajność Lexiona to conajmniej 3 ha/godz więc jeśli myślisz o usługach to może warto zainwestować w większy kombajn. 

#4 Share szymonek

szymonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Zdjęcia są czasami słabej jakości ponieważ są robione telefonem. Zdjęcia są robione w "Gospodarstwo Rolne Klinik Norbert" Łęg.

Napisany 31 marzec 2015 - 20:43

Kombajn na 100 ha może coś z John deere. wiem że drogi ale jednak nie tak drogi. Ale jest za to oszczędny w paliwie i w awaryjności. moim zdaniem jest to najlepszy wybór. mój kolega był się pytać w Niemczech o kombajny parę lat temu i ten specjalista mu powiedział że najbardziej oszczędny jest John deere

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:04

Kombajn na 100 ha

No JD to słynie z oszczędności paliwa.

Teściu ma i za cholerę nie chcę się przyznać ile spala na 1 ha. Zawsze twierdzi że nie mierzy, a zawsze rano tankuję.

Mój TC 5060 spala średnio w pszenicy poniżej 18 l/ha przy wydajności około 12 t/h a i potrafił 15 t/h osiągnąć.

#6 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:09

Kombajn na 100 ha

Tomek tomek nie przasadzaj  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:21

Kombajn na 100 ha

Twierdzisz że mój dużo pali?

Bynajmniej sam tak uważam, powinien przynajmniej tyle co Bizonek jakieś 14  , ale te czasy nie wrócą.

Na 100 ha to 5070 spokojnie, ja kosze z 120-160 ale bardzo się sprężam. Nawet i 22,5ha  za dzień wykosiłem przy wydajności około 6t/ha.

#8 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 20:33

Kombajn na 100 ha

Chodziło o wydajność.

Co do spalania mam JD i jakieś straszne nie jest, wiadomo jest np większe niż w bizonie, ale wydajność większa to chyba normalne. 

#9 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 20:52

Kombajn na 100 ha

kolego tomek73 czy mógłbyś zdradzić w jaki sposób osiągnąłeś 15 t/h? bo mam taki sam kombajn jak Twój i bede szczęśliwy jak osiągne nim 10 t/h.... Dla jasności dodam że kupiłem nowy kombajn i przyprowadziłem go tej zimy więc jeszcze nic nie koszone... 

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 08:30

Kombajn na 100 ha

Ja ma RS.

Te 15 t to była jakaś dziwna pszenica, kosiłem 7-8 km i jeszcze mogłem szybciej, bo czujniki stały na normalnym poziomie, to było z 8 ha w kawału 45 ha. Nie mam pojęcia od czego to zależało, niby ta sama odmiana na całym polu, ale kombajn wcale nie czuł że kosi. potem zaczeło się zmieniać i normalnie zaczełem kosić, 4-5 km.

Ja wysypuję w  czasie jazdy, 3 zbiorniki a przy 4 staje dosypuję przyczepę.

12 to jest realne, bez większego wysiłku, ale tu dużo zależy od odmiany, bo  w Skagenie to raczej ciężko, a  w Muszelce bez problemu.

W nocy dużo lepiej kosi się, kombajn lżej chodzi i szybciej kosi, problem tylko na kosie bo potrafi nie docinać.

#11 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 21:36

Kombajn na 100 ha

i nic złego nie dzieje Ci się jak włączasz wysyp podczas koszenia na pełnych obrotach? bo są na ten temat różne opinie. Mnie w serwisie powiedzieli że jeśli nie chce mieć problemów z obcinającą się śrubą na sprzęgle przeciążeniowym to lepiej na postoju włączać i na biegu jałowym silnika...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 06:10

Kombajn na 100 ha Normalne że sypiesz w biegu przeciez te wydajnosci podane sa nie z sypaniem na postoju. U siebie moge nawet rury nie rozkladac i wlaczyc sypanie w biegu :D