Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemia pod wiatraki -warunki dzierżawy

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 19:51

Witam dostałem ofertę wydzierżawieniu 35 arów pod wiatrak plus 400m pod drogę szer.4,5m.

Wiatrak ma być z tych mniejszych do 1MW i wys.do120m ,dzierżawa na 29lat.

Proponują ok 10 000 rocznie wydaje mi się trochę skromnie o ile wiem jeden sąsiad już się zgodził ale on to pole wydzierżawia.

Dodam że wiatrak ma stać ok.3km od mojego domu,co sądzicie otej ofercie? Może ktoś ma podobny u siebie?

Edytowany przez kris14, 30 marzec 2015 - 20:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemia pod wiatraki -warunki dzierżawy Dzisiaj, 06:21
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 07:54

Ziemia pod wiatraki -warunki dzierżawy weź umowę i idź do dobrego prawnika bo w tych umowach są różne ciekawe aspekty zawarte ją czytałem taką umowę o wiatraki ze za tę 30ar dzierżawy robią ci wpis na hipotekę całego gospodarstwa ty płacisz podatki i ponosisz inne koszty a oni jak chcą to ci to oddadzą. pomys logicznie za trzy letnia dzierżawę oni mogli by kupić tę pół hektara ziemi ale oni nie chcą kupować tylko dzierżawa za odstąpienie od umowy przed wstępnej rolnik ma karę 100 tyś zł proponuje poczytać fora o wiatrakach i wizytę z umową u dobrego prawnika
ZETOR TEAM

#3 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 10:03

dokładnie tak jak kolega wyżej pisze , to co proponują a co dostaniesz na rękę to możesz się zdziwić bo tu zależy co jest w umowie - pamiętaj podatki płaci właściciel

10 tys na rok to jakieś żarty chyba ;)  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 13:00

Ja mam ofertę na 2700euro + podatek od dochodu za każdy 1MW energii, czyli porównywalna kwota i jak rozmawiam z ludźmi co postawili to w przeliczeniu na 1MW dostali podobne pieniądze (niezależnie od firmy).

#5 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 31 marzec 2015 - 13:42

Nie słuchajcie o kasie, tylko DOKŁADNIE czytać co jest drobnym drukiem. W sąsiedniej wsi wpisali do umów takie kwiatki, że szkoda słów. Np.dzierżawa całej działki np.10ha bez możliwości wydzielenia tych twoich 35a; czynsz płatny po uruchomieniu CAŁEJ FARMY, anie twojego wiatraka; efekt- 12 wiatraków pracuje, jeden leży, bo niestabilny grunt( argument inwestora), kasy oczywiście brak. Następne; podatek od działki pod wiatrakiem(podatek od nieruchomości, bo grunt przemysłowy) płaci dzierżawca (inwestor) po URUCHOMIENIU CAŁEJ FARMY; efekt- nakaz zapłaty powyższego podatku podatku (w tym przypadku blisko 10000pln) w obowiązku rolnika. A jest tego sporo więcej. Znajomemu proponowali wiatraki, wziął umowę, odwiedził trzech różnych prawników, wszyscy odrzucili tę umowę; napisali swoją i przedstawili inwestorowi, ten zrezygnował.

#6 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 14:33

no niestety z tym uruchomieniem to prawda , płacą dopiero jak zakończą całą inwestycję a nie od dnia wejścia na pole - to trwa nawet 3 lata i więcej 

u nas ludzie dali się wydymać parę lat temu , teraz każdy broni się rękami i nogami i na szczęście rada gminy powiedziała  STOP WIATRAKOM 

sąsiedzi którzy żyli przez lata jak rodzina , pomagali sobie i pilnowali niejednokrotnie cudzego dobytku jak swego dziś są śmiertelnymi wrogami 

pamiętajcie że wiatrak ogranicza prawa w  swobodnym dysponowaniu własnością dla wszystkich posiadaczy działek w promieniu 500 m 

nic tam nie będzie pobudowane nawet kibel , ludzie tego nie wybaczą i cała gorycz spadnie na was 

tak jest w moim regionie i nie jeden by się teraz wycofał i oddał kasę ale jest za późno

na szczęście moją wieś ominęło to'' dobrodziejstwo  ''

Edytowany przez marko-kolo, 31 marzec 2015 - 14:42.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#7 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 18:07

Mam w umowie że czynsz płatny od dnia wejścia na teren umowa oczywiście będzie skonsultowana z prawnikiem,najbardziej chodzi mi o wysokość czynszu 400 m drogi to dodatkowo ok 20a więc razem będzie wyłączone ok.0,5ha.

Kris co to znaczy podatek od dochodu za każdy MW?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 08:21

Ale dzierżawa całej działki czy tylko tych ok.0,5ha , bo to wielka różnica.

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 08:52

Znaczy tak- cena jest uzależniona od wielkości elektrowni- przykładowo 2700euro za każdy 1MW- stawiają elektrownię 2MW to oferują 5400euro + wartość podatku od dochodu (8,5%) który musiałbym zapłacić (no bo kwota wolna od podatku to tylko 3091zł).

#10 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 18:36

Dzięki Kris ,Jacek dzierżawa oczywiście 0,5 ha umowa wygląda dość uczciwie ale i tak w piątek jadę do prawnika.Kiedy powiedziałem gościowi że chcę pokazać ją prawnikowi i potrzebuję więcej czasu powiedział że nie widzi przeszkód.Zresztą i tak nie wiadomo czy coś z tego wyjdzie to dopiero przymiarki.

#11 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 10:57

Ale twój podpis pod "przymiarkami" zostanie, potem nic już nie zmienisz.

#12 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 18:41

Oczywiście że nic nie zrobię ale w umowie jest zapis który określa ostateczny termin rozpoczęcia inwestycji,więc jeśli nic z tego nie wyjdzie to nie jestem zablokowany na wiele lat.Dodam że już w 2010 po moim polu miały jeżdzić obwodnicą samochody więc tak to jest z planami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 18:15

Ostatnie wieści inwestor proponuje 19000 brutto umowa skonsultowana u prawnika jest OK Kris jesteś pewny że podatek 8% a nie 19%?