Skocz do zawartości

galeria
Bielarka
Zdjęcie

bielarka z ropownicy

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wan-es

wan-es

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 19:39

bielarka z ropownicy

Witam dziś bieliłem kurnik ropowicą wyszło całkiem elegancko czy ktoś wie czym można zastąpić mały 1 litrowy zbiornik.Chciałem zamiast tego 5 m wąż doprowadzony do kany tylko nie wiem czy będzie zasysało wapno.

Załączone miniaturki

• PISTOLET-DO-ROPOWANIA.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bielarka z ropownicy Dzisiaj, 21:34
  •  

#2 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 19:43

bielarka z ropownicy

wątpie żeby zasysało ale trza by spróbować, ja nawet kiedyś malowałem ropownicą podwozie w przyczepie:D

#3 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 30 marzec 2015 - 19:45

bielarka z ropownicy

Na pewno wapno by zaciągało pistoletem do piaskowania, nowy pistolecik do piaskowania kosztuje ok 50-60zł. Weź taki z wężem wąż do kany i powinno działać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wan-es

wan-es

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:05

bielarka z ropownicy

Próbowałem już piaskarką mam też bielarkę z lancą od opryskiwacz tylko ciągle się zatyka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 20:46

bielarka z ropownicy

Eksperymentowałem tak jak chcesz zrobić z ropownicą i mi nie zassało na wężu 1m. Podejrzewam że musi być jednak zbiornik zamknięty i robi się podciśnienie i w tedy zasysa. Ale możesz sam sprawdzić. Tak czy siak to na pewno się nie nadaje do tego bo ma mały kąt rozprysku, kołowy bardziej i robić tym to jak orać pługiem 1-dno skibowym-wiekopracochłonne. Proponuję już kupić pistolet do tynków, tylko by za rączką zaraz miał zawór kulowy w tedy nie chodzi non stop kompresor podczas nie bielenia i robota sprytnie idzie, tylko ręka boli na dłuższą metę albo kupić dyszę dużą do lancy prostej i wapno bardziej rozprowadzone z wodą cedzić dwa razy przez rajstopy tudzież pończochy założone na plastikowy pomarańczowy lejek co ma w sobie sitko do wanienki okrągłej 50L. budowlanej. Potem poczekać kilka godzin aż wapno opadnie, odessać wężem nadmiar wody i bielić dodając potem tyle wody ile trzeba lub nie dawać wcale. Ja tak robię i nie zapycha się duża dysza a jak zimno jest to zamarza jak już. Tylko na razie prowizorycznie używam zbiornika 12l. Marolexa opryskiwacza i ręcznie pompuje lub osoba obok wpuszcza pistoletem z kompresorem powietrze. Ale i Marolex ma typowe opryskiwacze ręczne do bielenia.

#6 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 09:09

bielarka z ropownicy Najlepiej idzie pistoletem do tynkowania koszt to ok 100 zł na allegro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:05

bielarka z ropownicy

Nie łatwiej coś takiego wykonać : http://www.agrofoto....-bielarka-l-60/

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878