Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto się zamienić?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 30 marzec 2015 - 17:25

Warto się zamienić?

Witam mam możliwość zamiany mojego opryskiwacza http://olx.pl/oferta...57-ID9xQZN.html na taką przyczepę http://olx.pl/oferta...57-ID8wK4r.html

Przyczepa ma już swoje lata, jest to stary model z hamulcem najazdowym, burty, podłoga i instalacja elektryczna do wymiany, nie gadałem jeszcze dokładnie jak wyglądają resory, opony podobno jeszcze pochodzą.

Co sprawdzić jak będę oglądał przyczepę?

Wiem żeby sprawdzić czy ma prosta ramę, opony, ogólnie bury, podłogę, elektrykę hamulce, ale to nie w tym przypadku.

Warta będzie taka wymiana?

Proszę o szybkie porady, bo rozmawiałem z tym Panem i mówi że mógłby się ze mną zamienić.

Edytowany przez stg, 30 marzec 2015 - 17:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto się zamienić? Dzisiaj, 06:50
  •  

#2 Share Pawcio096

Pawcio096

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 17:37

Warto się zamienić?

Szczerze kolego :) Ja bym sie nie zamieniał :) Ponieważ dość ze sie zamienisz to jeszcze trzeba w tą przyczepe kupe kasy wsadzic zeby wygladała przyzwoicie. Na twoim miejscu sprzedałbym  opryskiwacz dołóżył jeszcze troche kasy i kupił  przyzwoita przyczepe :)

#3 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 30 marzec 2015 - 17:51

Warto się zamienić?

Koszt kupna i remontu opryskiwacza zamkną się w kwocie 500zł i jeszcze mi przekaźnik zostanie. W opryskiwaczu jest jeszcze manometr i zawór sterujący do wymiany, czyli co najmniej 150zł. Też bym wolał go sprzedać za 1200 i mieć spokój tylko w takich opryskiwaczach jest bardzo duży wybór, a ludzi kupujących takie małe opryskiwacze jest mało a dostać za niego 1200 będzie ciężko. Dlatego się zastanawiałem nad wymianą. Remont przyczepy sam bym przeprowadził, piaskowanie, malowanie, podłoga i spawanie burt. Liczyłem koszta nowych burt, z moimi możliwościami koszta burt nie przekroczą 450zł(wliczyłem w to zamki, zawiasy, podkład, farba, elektrody, tarcze, profil 50x50x2 i blacha na burty 1,5mm) Czasu mam dość, sprzęt i chęci tez mam, a w razie pomocy to tata bez problemu mi pomoże bo sam kiedyś pracował trochę na stanowisku spawacz w kółku rolniczym i już nie jedną przyczepę remontował.

Tylko czy warto go zamienić? Są + i -. Największy - to to że przyczepa jest starego typu z hamulcem najazdowym, muszę się też z tym liczyć że mój opryskiwacz będzie bardzo ciężko sprzedać za 1200

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1701 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 08:04

Warto się zamienić? A ta przyczepa jest z dokumentami do zarejestrowania czy nie.?
ZETOR TEAM

#5 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 14:18

Warto się zamienić?

Nie ma dokumentów. Jak dla mnie może być i bez papierów bo potrzebuję czegoś do np przewiezienia zboża w żniwa czy do kartofli, nie musiałbym się prosić.

#6 Share sewek1267

sewek1267

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 14:36

Warto się zamienić? Moim zdaniem opłaca się zamienić ja rok temu kupiłem identyczną tylko że burt prawie wogle nie było ( drewniane). Dałem 600 zł ,kupiłem używane burty za 300zł no i oczywiście pomalowałem, i teraz mam swoją i nie muszę się prosić

#7 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 14:56

Warto się zamienić?

No tylko 600 zł to nie opryskiwacz za 1280, a w tej też by trzeba burtu zrobić.

#8 Share Pawcio096

Pawcio096

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 17:51

Warto się zamienić?

No to jak masz chęci i wgl to sie zamieniaj :) A z tymi hamulcami w przyczepie to sie nie przejmuj tez mam takie w przyczepie i nie jest zle a jak ona ma ci tylko słuzyc w zniwa i do kartofli to bedzie git :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 17:57

Warto się zamienić?

No i jeszcze do transportu drzewa z lasu, ale to nie duże ilości. Gdyby miała normalny hamulec to bym się nie zastanawiał.

#10 Share Pawcio096

Pawcio096

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:33

Warto się zamienić?

Spokojnie na tym hamulcu tez sie dobrze jezdzi :) Dasz rade :)

#11 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 22:32

Warto się zamienić?

Niby tak , ale taki zaczep mi się nie podoba, jest nieestetyczny. Chętnie bym wolał zamienić ten opryskiwacz na jakiś sprzęt rolniczy np brony 5 polowe z dopłata pług 3 s unia grudządz(nowy typ) z dopłatą kultywator i inny sprzęt może być z dopłatą z mojej strony.

#12 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 14:52

Warto się zamienić?

jeśli chcesz tą przyczepę tylko podłata, i sądzisz że uda się odzyskać burty i podłogę to możliwe że zamkniesz się w kwocie którą podałeś, jeśli chcesz robić od nowa burty i dać nową podłogę, to wiedz że sama blacha kosztuje ponad 1000zł, i profil na burty i poprzeczki pod podłogę też tani nie jest

remontowaliśmy taką przyczepę, tylko D-44, stara została rama, osie i zaczep, przyczepa poszerzona, nowe wzmocnienia podłogi, nowa podłoga, nowe burty, nowy lakier i instalacja elektryczna, koszt dużo większy od tego co podałeś

profil kosztuje ok 10zł/m, na jedną boczną burtę potrzebujesz ponad 10metrów, koszt zakupu samej farby to 5-6litrów po 30-40zł za puszkę, to już koło 200zł, a gdzie blacha, której ceny powalają, nie mówię tu o 1,5mm, bo jest za cienka, na burty minimum 2mm, a na podłogę 3mm

#13 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 19:39

Warto się zamienić?

Kolego ja nie pisałem o kosztach naprawy tylko napisałem że 450 wystarczy mi na burty. Burt nie mam zamiaru odzyskiwać, bo tam nie ma nic do odzyskania, sam złom. Na tą przyczepę bym potrzebował 5 lasek profili o dł. 6m i 1 laskę o dł. 3 ma(w takich odcinkach są sprzedawane 6 i 3m.) czyli 33mb. 1 mb profili 50x50x2(taki powinien wystarczyć do przyczepy o ładowności 3,5t.) 33x3,01(tyle waży 1 mb profili 50x50x2) czyli liczyć 100kg 100x2,8=280zł. blacha na burty 1,5mm i klamry też musiałbym kupić. Elektrody, farbę i podkład załatwię sobie za grosze (farby za 0,5l 40% napoju) a elektrody bym miał za darmo, znajomi mi załatwią. Podkładu od razu wezmę wiaderko 15l(było by na przyczepę i inne nowe nabytki które planuję kupić) a elektrod(4) tak ze 100 powinno w zupełności wystarczyć. Podłogę zrobiłbym drewnianą(deski mam, a blachę bym musiał kupić), zawiasy też można bez problemu samemu zrobić.. Przyczepę bym sobie ładnie wypiaskował(koszt prądu, 10 zł na prąd do sprężarki powinno wystarczyć, ale to i tak ja za prąd nie płacę, a ścierniwo mam swoje). Tarcze do cięcia mam i to spory zapas, gazy spawalnicze też mam, wiertarki szlifierki nożyce do blachy i inne narzędzia też mam. Tata jest z zawodu blacharzem samochodowym, ma kursy spawacza, pracował kiedyś w kółku na stanowisku spawacza, nie jedną przyczepę już remontował, i przy burtach by mi pomógł.

Podsumowując koszta to tak:

Profil-280zł

Blacha i klamry max 200zł.

Elektryka 120zł

podłoga-0

piaskowanie-0

Piaskowanie, malowanie, spawanie, i inne pierdoły to koszta zerowe. Jakieś dodatkowe koszta i wychodzi max 800zł.

Czasu na remont mam dość, codziennie po szkole mogę działać do wieczora. O co chodzi ci z podłatą?

#14 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 06:43

Warto się zamienić?

u nas na zawiasy i klamry wyszło chyba ze 150zł, więc nie wiem jak ty za 50zł chcesz kupić 6m2 blachy, gdzie 1m2 blachy 3mm kosztuje koło 100zł

nie mówię już o blasze na podłogę

na początku nam też się wydawało że jeden wekend roboty, i parę stówek, a skończyło się na dużym dłubaniu i kosztach liczonych w tysiącach

a i gadanie takie że za prąd ja nie płacę to jest niedorzeczne

wiedz że w większości wypadków koszt remontu równa się dwa razy koszt zaplanowany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 16:00

Warto się zamienić?

klamry http://olx.pl/oferta...57-ID9qlHL.html są one w moim mieście. A zawiasy się robi samemu, nie trzeba kupować. Gdzie ja mam dać blachę o gr 3 mm skoro nie na podłogę"...nie mówię już o blasze na podłogę"?

Kosztów prądu nie liczę bo ja mam 16 lat i za prąd płaci tata. Jeden weekend roboty na pewno nie, minimum 15 popołudni.