Skocz do zawartości

Zdjęcie

koniczyna biała wapnowanie/nawożenie

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 10:22

witam

mam pytanie mam zasiane  h ektarów w koniczynie białęj, nie będę tego zbierał ani wypasał, poprostu chcę żeby pole nie leżało odłogiem, a przy okazji wziąć dopłatę za zazielanie i strączkowe i będę to kosił 2 razy do roku mulczerem, czy taka "uprawa" wymaga jakichś zabiegów odnośnie wapnowania/ nawożenia., myslałem tylko zeby opryskać chwastnice i inne jednoliścienne. O ile w przypadku koniczyny czerwonej, ponoć ważne jest wapnowanie żeby wogóle rosła, natomiast z tego co pisze o koniczynie białej to nie wymaga ona jakichś specjalnych warunków.

pozdrawiam

Edytowany przez romanik99, 30 marzec 2015 - 10:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koniczyna biała wapnowanie/nawożenie Dzisiaj, 05:44
  •  

#2 Share Tukano320

Tukano320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 18:42

koniczyna biała wapnowanie/nawożenie typowy krawaciarz.. zeby pole nie leżało odlogiem... to oddaj w dzierżawę!! wymyślili te dopłaty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 19:25

gościu bujaj sie. u mnie rolnictwo w rodzinie jest od 100 lat ale z 6 hektarów opłacalność żadna.Co z tego że mam 60-tke i komplet maszyn do uprawy i zasiewu, jak za porządne ziarno sobie zapłać, za kombajn sobie zapłać, za transport do skupu sobie zapłac paliwo opryski nawozy, i ze zbioru nie zostaje nic, dlatego nie mam zamiaru siać zboża  tylko po to zeby mi została dopłata, lepiej wziąć samą dopłatę, a im mniej płodów na rynku to i cena bedzie wyższa dla pozostałych. Unia daje to trzeba brać, ja systemu nie tworzyłem i nie mam zamiaru go naprawiać. W koło same ugory, na dzierżawę chętnych brak to narazie będzie jak jest

Koniczynę posiałem po to bo chcę utrzymać jakąś kulturę na polu a nie kosić chwasty raz w roku. Zrobiłym to nawet jakby nie było dopłaty do strączkowych i wziął bym samo JPO, nie mam zamiaru tego zlewać tylko żeby wziąć dopłaty po najmniejszej linii oporu, tylko chciałbym żeby sobie to ładnie rosło, a moze przy okazji znajdzie sie rolnik który skosi sobie to na jakąś paszę czy kiszonkę. zobaczymy. 

Jak masz coś do mnie to jedź do warszawy na blokade a nie produkuj sie tutaj bo do niczego to nie prowadzi, a pozostałych zachęcam do merytorycznej dyskusji na poruszone przeze mnie zagadnienie, gdyż nie mam zbyt dużego doświadczenia w uprawie koniczyny białej i byłbym wdzięczny za pomoc