the1mati1

Ustalenie właściciela działki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaroWM    44

korzystałem z tej strony o księgach wieczystych i po wpłaceniu 30 zł dostałem te informacje, o które mi chodziło. także u mnie zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

możesz złozyć wniosek w starostwie o wypis bez danych osobowych - dają chyba od ręki za 50 zł a masz pewny numer KW.

jak masz numer to ustalisz imię, nazwisko i pesel z księgi, nawet numer aktu i notariusza u którego był akt.

z tymi danymi już coś zrobisz. jak będziesz znał imię i nazwisko to może w gminie będą inaczej gadać??

uzasadnił byś im potrzebę kontaktu ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

pewny jesteś kolego, że dają taki wypis? bo pierwszy raz z czymś takim się spotykam, a na pewno na wypisach z rejestru gruntów są numery KW bo nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie znajdziesz dotyczące KW na wypisie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

Na wszystkich które do tej pory brałem i widziałem zawsze jest numer KW, chyba że jej wogóle nie ma.

może podjedź do tego starostwa i najpierw się dowiedz czy na takim wypisie (bez danych osobowych) dostaniesz numer KW, zanim zapłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

jak wiesz który to ojciec właścicieli to popytać delikatnie po okolicy podejdź w weekend może odwiedzają staruszka nie długo wszystkich świętych to może rodzina na groby przyjedzie trochę czasu poswiecisz i może spotkasz właścicieli a moze ksiądz proboszcz ich zna i ci pomoże


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Muszę Cię zmartwić, przerabiałem to u siebie i o ile ustalenie danych właściciela było proste - pytałem o to ludzi których spotkałem w okolicy i jakoś się udało, to  kupno działki już nie. Miałem dwa takie przypadki  - ludzie z miasta nie uprawiają, ale opłacają KRUS - i pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

@up Ja podobne sytuacje przerabiam chodź dużo osób z miasta chętnie oddało mi swoje grunty. Ja dowiaduje się z "pewnego dobrego żródła kto jest właścicielem. I tez problem mam z dwiema paniami jedna ma 3,2ha nie odpowiada na moje listy polecone, A druga pani ma 15ha i juz było niby "ugadane" ale wycofała się (wszystko chodzi o dzierżawe) i pola dalej leżą odłogiem i się marnują ;[


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taliczan    0

Pewnie jesteś, Jeśli pod twoim adresem jest napis "brak lokali" to znaczy że na twojej nieruchomości nie ma wydzielonych lokali jak np. w blokach gdzie pod jednym adresem jest kilka ksiąg wieczystych. Twoja nieruchomość ma po prostu jedną księgę wieczystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

No grubo 1-5 działek 130 pln jak wypis z rejestru gruntów na 1 działkę to u mnie 10 zeta brutto :) A i tak jak idę się pytać to mówią za darmo nie trzeba żadnych świstków w starostwie składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Ja też to przerabialem, niestety wszędzie ochrona danych, ludzie nic nie wiedzą bo jakiś "warszawiak", w kw też za przeproszeniem można się gó*no dowiedzieć, jedyny sposób to wg mnie dobre układy z gminą(mi się po części udało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damianursus30
      Witam, nie wiem czy to aby odpowiedni temat i kategoria ale mam pewien problem.
      Otóż w pobliżu moich pól leży działka rolna o powierzchni ponad 3ha, jest to wieloletni ugór jednak bliskość jej położenia zachęca mnie do zrobienia wszystkiego co w mojej mocy aby spróbować ją odkupić albo chociaż wydzierżawić...
      Wszystko fajnie tylko problem jest taki że nikt nie zna jej właściciela. Wiadomo najprościej zapytać w urzędzie. Tak też zrobiliśmy, pan odpowiedział że nie ma żadnego problemu jeśli podamy mu numer, po podaniu odpowiedział że jest mu bardzo przykro ale nie może udzielić nam takiej informacji gdyż właściciel ten zastrzegł sobie informacje na ten temat, 
      W okolicy nikt nie wie kto kupił tą działkę bo osoba która kiedyś była w jej posiadaniu sprzedała ją kilkanaście lat temu i od tego czasu leży nie uprawiana. 
      Krążą plotki że kupił to jakiś bussinessman, który prał brudne pieniądze i musiał rozlokować swój kapitał ( Trochę zabawne aczkolwiek dlaczego zastrzegł sobie prawo do wydania jakichkolwiek informacji o właścicielu tych gruntów )
       
      Podsumowując chciałbym zapytać co mam zrobić w takiej sytuacji, gdzie i czy mogę jakoś poszukać informacji o tym właścicielu, bo przecież musi płacić podatek....,Jest to jedyny taki ugór w mojej okolicy,dlatego chciałem spróbować go jakoś odkupić
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi !
    • Przez Zymbar
      Cześć,
       
      Mamy z żoną taki pomysł, aby zainstalować na działce kilka gęsi w dwóch celach:
      1. do "koszenia" trawy
      2. na jajka
      Działka jest w lesie, w sezonie trawa miejscami jest bardzo wysoka.
      I chciałbym się Was poradzić w takich sprawach:
      1. Ile gęsi trzeba by mieć, aby skosiły 1000 m2 trawy w sezonie? (kwiecień-wrzesień/październik)
      2. Jakie pomieszczenie (jak duże) potrzeba?
      3. Jak gęsi "dogadują się" z psami? Obecnie mamy labradora i owczarka podhalańskiego (obie suki).
      4. Ile kosztowałoby utrzymanie jednej gęsi na rok zakładając, że w sezonie miałyby sporo trawy?
       
      Za wszelkie inne wskazówki również będę wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?
       
      Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez farmerowicz
      Witam,mam na sprzedaż ciągnik Ursus-C360, jestem pierwszym właścicielem, stan ciągnika oceniam na bardzo dobry, ciągnik jest zadbany, mało używany, ma nowe opony firmy mitas. Podnośnik po remoncie, bardzo wysoko i szybko podnosi, sprawne hamulce, oświetlenie oraz wszystkie inne podzespoły. Więcej informacji udzielę telefonicznie.
      Kontakt : 509975514
      Rok: 1983
      Cena: 14500 zł










×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj