robertsiwek15

Problem z 3,5msc jałówką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli taki temat jest.ale nie mogłem nic znaleźć. Mój problem jest taki . Jałóweczka piła mleko ze smoczka. potem wode ze smoczka taką letnią i tak do tej pory. Jałóweczka nie chce pić wody z wiadra.... zimnej nawet ze smoczka. Pierwszy taki przypadek u mnie. Teraz jej nalałem w kocioł wody i nawet nie ruszy tylko ryczy bez przerwy ... ale ile można poić taką jałówke ze smoczka i to na dodatek ciepłą wodą . Inne normalnie z wiadra i chłodną wode piją . Trochę mnie to męczy no bo jest już duża no i powinna pić normalnie ale ona nie chce, Co zrobić pomocy !! ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

może poprostu się tak nad nią nie rozczulaj i zmień trochę system pojenia. Złapie pragnienie to sama się napije nawet po dobie bez wody. Ja np poję ze smoczka tylko mlekiem i wodę stawiam cielaczkom w wiadrze od pierwszych ich dni, najpierw nalewam ciepłą tak ze dwa miesiące a potem już normalnie zimna idzie i jak zechcą to się napiją, później przechodzą na poidła i po zabiegu. Druga sprawa to nie powinno się podawać wody smoczkiem tymbardziej z góry bo wtedy trafia ona rynienką tam gdzie powinno iść mleko u małych cieląt, woda tylko z wiadra z poziomu posadzki do tych zasad się stosuje i jest wszystko ok, gdzieś już bylo o tym wałkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ona już 2 dzień bez wody była i dziś się nad nią zlitowałem i dałem jej z tego smoczka ... bo tak ryczała że wytrzymać się nie dało a woda z kotła nawet nie ruszona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Hmm wydaje mi się że ta jałówka się tak już nauczyła i ciężko będzie od uczyć nawyku ja po 1-2 tygodnia życia cielaka poje z wiadra bez smoczków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

ja gdy poje cielaki mlekiem, to już codziennie napuszczam im wody do poidła, po jakimś czasie same już piją. Gdy odstawiam mleko, to już żadnej wody nie daję, bo same piją


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś rano z pół literka wysiorbała z wiadra ale po południu nic nawet nie podeszła i ryczy ;/ 

Po wielkich trudach i nerwach jałóweczka sama nauczyła się pić z wiadra,  po prostu odstawiłem smoczek, nie było litowania . Można zamknąć :) 

Edytowano przez robertsiwek15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj