wojtaso90

Zwiększenie szerokości wysiewu w Lejku?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtaso90    0

Witam! Mam małe pytanko, czy da się jakoś zwiększyć szerokość wysiewu w starym polskim rozsiewaczu typu lejek? bo mam opryskiwacz 12m szerokości roboczej, a lejek mam na 8m. Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

zrób nowe trzy dłuższe łopatki wysiewające zamiast starych sześciu i dorzuci spokojnie na 12 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dłuższe łopatki to raz a dwa to wyprzedzić kąt łopatek czyli zew. stronę przestawić na otworach do przodu, powoduje to dłuższe "przytrzymanie"nawozu na łopatkach i nadanie mu większego pędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez smokus1234
      Witam jak w temacie, stoje przed trudnym wyborem nowego siewnika 3m talerzowego z komputerem, ścieżkami technologicznymi, rolkami dogniatającymi, znacznikami przedwschodowymi, podestem załadowczym. Jeśli macie któryś z siewników lub dokonywaliście ostatnio takiego wyboru proszę o jakieś rady.
       
    • Przez MADER12
      Witam, jak to jest z tymi szerokościami?
       
      Obecnie standardowo do ciągnika 85KM proponują mi tylne 420, a przód 340, jednak znajomy ma ciągnik 70KM i z fabryki wyjechał na 480 i 360.
       
      Jaka szerokość opony będzie najlepsza?
       
      Ciągnik ma być do orki i ogólnej uprawy ziemi.
    • Przez grzesiek80
      Szukam numerów katalogowych części składających się na wysiew graniczny do rozsiewacza Akpil XL.
    • Przez Lukas1992
      Witam. Zakupiłem Siewenik zbozowy Sulky Master 3 m i mam pytanie czy posiada moze ktos taki siewnik, co moze o nim powiedziec, i czy posiada ktoś instrukcje napraw i tabele wysiewu do tego siewnika ? Z góry dziekuje.
    • Przez Radek21412
      Cześć. Niedawno kupiłem używany rozsiewacz Amazone ZA-M i do tego odzielnie używany komputer Amatron 3. Po podpięciu wszystkiego komputer pokazuje siew na 24 m a ja mam, ścieżki na 18 metrów. Chcę ustawić siewnik na sianie 18 metrów i tu pytanie jak to zrobić, bo instrukcja obslugi nic nie podaje a w opcjach komputera nigdzie nic takiego nie ma. Jedyną opcją wydaje mi się reset ustawień, ale trochę się tego obawiam. Zapisałem wszystkie dane jakie trzeba tj. parametry wagi, ustawienia zasów, liczbę impulsów, ale najpierw chciałbym zapytać się czy jest może jakiś inny sposób. Oprogramowanie dla siewnika pokazuje, że są 4 języki. Ale nigdzie nie ma opcji do ich zmiany i tu drugie pytanie. Czy reset ustawień móglby sprawić, że wyskoczą takie opcje jak wybór szerokości siania czy zmiana języka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj