Skocz do zawartości

Zdjęcie

rolnictwo czy miasto?

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 06:59

rolnictwo czy miasto?

W mieście powiatowym 90% ofert pracy to najniższa krajowa przynajmniej dla kobiet. Duże miasta - Warszawa, Poznań - praca jest ale bez własnego lokum koszty utrzymania wysokie... Dziś trzeba mieć fach w ręku a nie studia które najczęściej kończą się na kasie w markecie , dobry fachowiec dziś zarobi 1tys zł dziennie mając tylko torbę narzędzi. Także według mnie najlepszy kompromis to produkcja roślinna i własna działalność - robisz kiedy chcesz i ile chcesz dzięki czemu masz czas na gospodarstwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rolnictwo czy miasto? Dzisiaj, 13:50
  •  

#42 Share poliswerty123

poliswerty123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 18:48

rolnictwo czy miasto?

a ja wypowiem się tak,

1. Dzierżawa pola 1 ha =2 tys

2.Masz 20 ha

wiec 20*2 tys=40 tys+pensja 2 tys=40 tys+24 tys=64 tys rocznie wiec wychodzi miesięcznie 5,3 tys bez martwienia się co posiać

I co więcej zarobisz na własne wydatki.

Pracuje jako automatyk i zastanawiam się nad dzierżawa pola 

Pozdrawiam

Jeśli pracujesz jako automatyk powiesz coś więcej :) Jak Ci się podoba ten zawód? Czy spędzasz cały czas w pracy przed kompem? Praca jest zmianowa? Czy lepiej jest zostać programistą i pracować zdalnie? (nie gryzło by się to wtedy z gospodarstwem, bo mieszkam w województwie podlaskim więc nie byłoby pracy na miejscu) Będę wdzięczny za odpowiedź: :)

Mam też pytanie do doświadczonych rolników :) jak widzicie wykonywanie dwóch zawodów na raz?

Edytowany przez poliswerty123, 18 kwiecień 2016 - 18:55.

#43 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 18:59

rolnictwo czy miasto?

Jeśli pracujesz jako automatyk powiesz coś więcej :D Jak Ci się podoba ten zawód? Czy spędzasz cały czas w pracy przed kompem? Praca jest zmianowa? Czy lepiej jest zostać programistą i pracować zdalnie? (nie gryzło by się to wtedy z gospodarstwem, bo mieszkam w województwie podlaskim więc nie byłoby pracy na miejscu) Będę wdzięczny za odpowiedź: :)

Mam też pytanie do doświadczonych rolników :D jak widzicie wykonywanie dwóch zawodów na raz?

Zawód za***isty,praca jedno zmianowa,programista siedzi cały czas i brak czasu na gospodarkę.Musisz być dobrym programista to wtedy się opłaca.Automatyka to cały czas nowa wiedza,kasa tez niezła.    

#44 Share poliswerty123

poliswerty123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 14:59

rolnictwo czy miasto?

A jak wygląda według Was połączenie rolnictwa z drugą pracą? Może znacie takie osoby, które pracują na etacie i mają gospodarstwo? Jak to im wychodzi w praktyce?

#45 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 15:32

rolnictwo czy miasto?

A jak wygląda według Was połączenie rolnictwa z drugą pracą? Może znacie takie osoby, które pracują na etacie i mają gospodarstwo? Jak to im wychodzi w praktyce?

Zawód za***isty,praca jedno zmianowa,programista siedzi cały czas i brak czasu na gospodarkę.Musisz być dobrym programista to wtedy się opłaca.Automatyka to cały czas nowa wiedza,kasa tez niezła.    

ziom czy ty ogóle czytasz to co jest napisane a nie zadajesz głupie pytanie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share poliswerty123

poliswerty123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:43

rolnictwo czy miasto?

Chciałem poznać opinie innych osób i dlatego powtórzyłem pytanie :)

Edytowany przez poliswerty123, 20 kwiecień 2016 - 20:44.

#47 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:52

rolnictwo czy miasto?

U mnie sąsiad pracuje i razem z synem mają 60 ha i 30 sztuk bydła,syn robi w polu i przy zwierzynie do godz 15,pozniej on wraca z roboty i robi w stajni do 20-21.00,sobote i niedziele ma wolne do cały dzien robi w stajni i ciekawe ile jeszcze tak pociągnie :D

#48 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 22:02

rolnictwo czy miasto?

U mnie sąsiad pracuje i razem z synem mają 60 ha i 30 sztuk bydła,syn robi w polu i przy zwierzynie do godz 15,pozniej on wraca z roboty i robi w stajni do 20-21.00,sobote i niedziele ma wolne do cały dzien robi w stajni i ciekawe ile jeszcze tak pociągnie :D

Bardzo dobra odp 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share Zenek714

Zenek714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Siłownia

Napisany 23 kwiecień 2016 - 10:53

rolnictwo czy miasto?

A ja tam wracam na wieś. 4 lata po studiach pracuje we Wrocławiu jako operator cnc i praca jest dobra, kilka nadgodzin i 3000 na reke jest bez problemu. Miałem kupić mieszkanie w tym roku i zostać na stałe ale jak przemyślałem sprawę to jednak odpuszczam. Bycie mieszczuchem jest nudne i nawet przy zarobkach 5-6 tys bym musiał żyć schematem 8x5x52 i 26 dni wolnego w roku.