Skocz do zawartości

Zdjęcie

bydło 12 ha

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share poliswerty123

poliswerty123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 11:22

bydło 12 ha

JAk myśli cie ile można mieć bydła na 12 ha kupując zboże i opasy trzymając na rusztach?

co myślicie o takim układzie 6 ha kukurydzy, 3 ha łąki, 3 ha jęczmienia/owsa?

Czy możliwe jest utrzymanie 60 szt.?

Z góry dziękuję za pomoc:D

Edytowany przez poliswerty123, 28 marzec 2015 - 11:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bydło 12 ha Dzisiaj, 21:37
  •  

#2 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 28 marzec 2015 - 11:26

bydło 12 ha

60???? Ambitnie widze planujesz :D  Myślę że przy takim areale to 30 jest max i to musiałbyś zasiać 6QQ i 6 łąki a zboże raczej kupować ale wtedy mogą cię te opasy zjeść

#3 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 11:26

bydło 12 ha

ja bym powiedzial 12 ha kukurydzy typu  subito i paszy nie zbraknie   tylko brakuje slomy i ziarna (zamiast ziarna np  raz na rok z kims na pol lódke  sruty rzepakowej znacznie taniej jest) 

z mojego doswiadczenia byki moga nie dostawać zboza albo mala ilosc ale wowczas nalezy kuku zwiekszac  i brakuije bialka w dawce

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 12:13

bydło 12 ha

ja na 80 sztuk mam posiane 7 ha ququ i 3 ha łaki. Fakt ze mam tez swoje zboze 8  i po nim mam troche poplonów ale paszy jest z zapasem. Wszystko zalezy jak kto sobie rozplanuje. Znajomy ma trochę łąk ( ok 8 ha ) zero ququ i 60 sztuk bydła ale bierze odpad z ziemniaków i płaci za gondole 600 zł i mówi ze nic taniej go wyjdzie do tego sypie samą śrutę ze zboża.

Jak byś zrobił na rusztach i siał te 8-9 ha ququ i trochę łąki i posypke z samej śruty rzepakowej też da rade utrzymać ok 50 w polotach 60 sztuk. Wszystko zalęzy jak kto sobie poradzi no i w sumie od pogody jaki da plon kukurydza.

Edytowany przez Mikruss, 29 marzec 2015 - 12:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share MlodyRolnik32

MlodyRolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 15:32

bydło 12 ha

ja na 80 sztuk mam posiane 7 ha ququ i 3 ha łaki. Fakt ze mam tez swoje zboze 8  i po nim mam troche poplonów ale paszy jest z zapasem. Wszystko zalezy jak kto sobie rozplanuje. Znajomy ma trochę łąk ( ok 8 ha ) zero ququ i 60 sztuk bydła ale bierze odpad z ziemniaków i płaci za gondole 600 zł i mówi ze nic taniej go wyjdzie do tego sypie samą śrutę ze zboża.

Jak byś zrobił na rusztach i siał te 8-9 ha ququ i trochę łąki i posypke z samej śruty rzepakowej też da rade utrzymać ok 50 w polotach 60 sztuk. Wszystko zalęzy jak kto sobie poradzi no i w sumie od pogody jaki da plon kukurydza.

jeśni ty masz 80 bydła i 7 h kukurydzy co u nas jeden ma 20 bydła i ma 3 h kukurydzy i 2 h łąki oraz 10 h zboża i mówi że kukurydzy nie starcza a siana to lewdo lewdo a co dopiero 80 bydła  i 3 h łąki ? to trawa by musiała ci rosnąć co tydzień i to taka bujna żeby wyżywić je

#6 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 16:48

bydło 12 ha W tej chwili nie mam 80, w tym roku tyle będzie. Na razie 50 szt i 4 ha ququ bylo (rocznie do sprzedania idzie 15-20 szt). Bel sianokiszonki z poplonamu mialem 200 szt. W tym roku zasieje 7 lub 10 ha ququ zalezy jaka będzie pogoda. Siana nie robie w ogole, do oporu ququ i na to sianokiszonka.
Jak ktos nie wierzy to zapraszam do siebie, ściemniać nie musze bo nie po to jest forum rolki z.

#7 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:07

bydło 12 ha

Mikruss a co konkretnie siałeś w poplonie i jaki miałeś z tego plon jak możesz to napisz, nie chcę obalać twojej strategii tylko sam muszę w tym roku poplony posiać żeby mieć więcej paszy a nie wiem jak to ugryźć co będzie najlepsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:51

bydło 12 ha Mialem gorczyce czystą (pierwszy i ostatni raz dziadostwo), gorczyce z owsem (tu bylo ciut lepiej ale tez z daleka od tego), grochopeluszke (super bialko widac w oczach jak rosną) oraz wyje ale tego jeszcze nie pasłem. Wszystko zalezy od pogody ale groch i wyka to ok 15 belek z ha ale ważące po ok 600 i więcej kilo.