kingway

Co sądzicie o grimme LK 650 opinie

Polecane posty

kingway    9

witam , chciałbym się dowiedzieć czegoś o grimme LK 650 . Chodzi mi o to czy ten kombajn jest wydajniejszy od Anny i czy bedzie chodzić z Ursusem C-360 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

chodzi jak pszczoła wydajnosc wieksza o około 30 % , na bryły lepszy , lepiej odsiewa , ale wady drogie częsci , jednak warto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

No a czy C - 360 da w tym radę ? :/   bo masa to chyba  to jest żbliżona do Anny ?. ( mówie o Annie  644/1 wersja eksporotwa ) . I jak tam działa w tym seperator ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

60 dziesiatka da rade spokojnie ,tylko  pompa ma troszeczkę ciężej ,  separator  to takie 2 profile idą   na stole sortującym są prostokątne , ponadto      w annie masz  jedna tasmę a tutaj  2 tasmy z tym że ta  druga jest mała i wąska  i ona całą robote robi , bo jak podkrecisz na ta takiej korbie te profile wyżej   to bryły  i małe ziemniaki  poleca  ci tatasma piekna sprawa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

zależy jaka wersja,ja mam mniejszy zbiornik ,ale 1,5 tony można :"upchnąć",a większy to 2-2,5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A jak można poznać która to wersja,  ile przez dzień można wykopać, i jak sobie radzi w zachwaszczonych ziemniakach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

To plantacja ziemniaków czy chwastów do kopania, bo jak to drugie to raczej nie kombajnem. Ile można wykopać przez dzień to pojęcie względne, a ile potrafisz odwieźć, od której do której kopiesz, jaką masz wydajność ziemniaków?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

u mnie chwastów w ziemniakach nie ma ,ale w porównaniu z Anną na pewno lepiej sobie poradzi w trudnych warunkach ,a wydajność to tak jak napisał kolega mikad ,zależy od wielu czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A jak kolego uważasz nadałby się do kopania marchwi? Czy mało gubi? Ale orientacyjną wydajność mógłbyś podać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

0,2 ha na godzinę


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

Chcę kupić grimme lk 650 jak jest z dostępnością części do tego kombajnu woj. mazowieckie czy sklepy internetowe? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Z częściami nie ma problemu .

Ja zamawiam w sklepie stacjonarnym sieci Grene.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9
4 godziny temu, Laope napisał:

Chcę kupić grimme lk 650 jak jest z dostępnością części do tego kombajnu woj. mazowieckie czy sklepy internetowe? 

 

Części jak najbardziej są , ale drogie jak chcesz do dam Ci namiary na dobrej jakości części :) , ale tak poza tym to właśnie miałem już 3 sztuki LK 650 oczywiście mowa o tych nowszych LK 650 i nie mogę go polecić . Wydajność taka jak w Ance ( mowa o wersji eksportowej ) a i części droższe , plus taki ze ma boczny wykop ,ale znowu w trudnych warunkach jak było mokro w 2017 r to normalnie się topił za każdym razem i to wpadało jedno koło . gdyż ma boczny wykop i większy ciężar idzie na bok :/ a Anką jakoś tam się wykopało . Co do mocy to C-360 daje spokojnie radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

To jaki byś polecił chce kopać bezpośrednio w skrzyniopalety lub big bagi na przyczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9
Dnia 24.05.2020 o 20:05, Laope napisał:

To jaki byś polecił chce kopać bezpośrednio w skrzyniopalety lub big bagi na przyczepie

Szczerze nigdy nie kopałem w skrzyniopalety ani w big bagi , ale myślę ze ta ANNA eksportowa by dała radę w big bagi , jak coś to Ci wyślę zdjęcia jak to wygląda jak byś chciał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    56
Dnia 1.06.2020 o 10:57, Laope napisał:

Ok

 

Jaka jest różnica miadzy zwykłą Anna a e portową?

 

Z tego co wiem to ma ona już hydrauliczny kosz, większy zbiornik, hydrauliczny wysyp, możliwe że skrętną oś ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj