Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 8011 - ogólne informacje

151 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2010 - 14:56

Zetor 8011 - ogólne informacje A jak jest ze spalaniem ,awaryjnością komfortem w taki zetorze http://moto.allegro....1228965377.html chodzi mi czy jest tam w miarę cicho bo nawiewy on chyba ma w dachu no i czy opłacało by się takiego kupić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 8011 - ogólne informacje Dzisiaj, 00:29
  •  

#102 Share hudy1997

hudy1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 15:18

Zetor 8011 - ogólne informacje Ja rowniez sie dolanczam do pytania

#103 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 16:39

Zetor 8011 - ogólne informacje Ja kupiłem taki ciągnik ok 5 lat temu za podobne pieniądze .Przez ten czas użytkowania robiłem w nim remont kapitalny silnika ,podnośnika ,wzmacniacza momentu,pompę wtryskową ,wodną ,pompę wspomagania i hamulce .Koszt około 10tys złotych.Kupując ciągnik z tych lat trzeba się z tym liczyć ze sam zakup ciągnika nie jest ostatecznym kosztem.
Jeśli chodzi o komfort w porównaniu do 60tki to noc a dzień.Jest ciszej, da się posłuchać radia nie trzęsie tak dzięki amortyzowanej osi.

#104 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 09 październik 2010 - 18:05

Zetor 8011 - ogólne informacje Ej, a w orce na 1ha ile spali litrów ropy? To że ma swoje lata to każdy rozumie :huh: :)

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)

#105 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 09 październik 2010 - 18:34

Zetor 8011 - ogólne informacje w orce 12l na ha

#106 Share robsonnn

robsonnn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 październik 2010 - 19:19

Zetor 8011 - ogólne informacje witam wszystkich :blink: jestem tu nowy
ja mam tez zetorka 8011 i jestem z niego bardzo zadowolony ;D
od nowosci nic nie wymienialismy w nim ja juz mam go jakies 3-4lata kupiłem od znajomego ona przyprowadzil z angli i musz powiedziec stan techniczny jest idealny nic nie zmieniane wszedzie sa plomby ! na wsi u mnie maja ludzie ursus c-385 i jak bronuje i bronuje c-385 tp ursus troche ma ciezko dymi i wgl beczy mowa o bronach ciezkich 5polowych mam takie same i moj zetor na 2 szosowej z nimi lata i to mu gazu do konca nie daje :P

#107 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 14 październik 2010 - 09:11

Zetor 8011 - ogólne informacje zetor 8011 a ursus c385 niema róznicy naklep se broniaki to dasz na 1ke

#108 Share robsonnn

robsonnn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 październik 2010 - 19:04

Zetor 8011 - ogólne informacje nie musze klepac po sa nowe (dwa tygodnie maja) :(

#109 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:36

Zetor 8011 - ogólne informacje takie pytanie mam : kupiłem tak zwany samostart w sprayu i ja przy zetorze 8011 mam turbo i gdzie go psiknąć ?? w turbo czy w filtr ?? :o
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#110 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:42

Zetor 8011 - ogólne informacje Oczywiście ze do filtra wtedy kręcąc rozrusznikiem zassie go do komory spalania :o
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:47

Zetor 8011 - ogólne informacje ale jak dokładnie bo jak jest turbo to w drugą stronę przy turbo na gumie czy muszę ściągać tą rurę tam przy samym filtrze ?? :o
Zetor Team

#112 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:09

Zetor 8011 - ogólne informacje a i takie jeszcze jedno pytanie oddałem chłodnice na gwarancje 1 miesiąc temu i ciągle dzwonie czy już jest i ciągle niema ile tak cze gdzieś czekać ?? ;)
Zetor Team

#113 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 13:08

Zetor 8011 - ogólne informacje Co prawda nigdy nie stosowałem tego wynalazku osobiście ale pryska się do filtra powietrza ;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#114 Share kubektraktorzysta

kubektraktorzysta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 16:11

Zetor 8011 - ogólne informacje witam też miałem okazje jeździć ty ciągnikiem i powiem wam ,że jego wielką zaletą jest bardziej komfortowa kabina.

#115 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 23:05

Zetor 8011 - ogólne informacje tylko że jak ja mam to do filtra i bym musiał założy gumę szybko tylko ja mam turbo i nie jest tak jak na tym filmiku 1,47 min tylko z drugiej strony i od filtra Idze do turbiny i dopiero do komory spalania wiec w końcu gdzie psikać ten samostart bo już nie wiem a od filtra żadna inna nie idzie już rurka :D
Zetor Team

#116 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:31

Zetor 8011 - ogólne informacje dziś mnie ten ciągnik naprawdę zawiódł B) robiłem kulig chłodnice świeżo co założyłem akumulator ładnie naładowany nalałem gorącej wody samostartu troszku i pale odpalił ładnie wszystko pochodził z płu godzinki wyjechałem po 15 minutach zagotowany 100 stopni potem aby szło więcej z pod maski zaczęło parować zgasiłem go szybko syczało w chole.. woda była jak korek młotkiem otwarłem to 20 metrów w gorę poleciał normalnie wszystkie węzę ciepłe woda leciała z obydwu kraników jak paczyłem ale chłodnica była od dołu zimna wiec myślę że chyba przymarzła :( i nie było opływu wody ostygł troszkę odpaliłem go i dolewałem wody (oczywiście na odpalonym ) ustabilizował się ruszam powrotem a on znów się zaczął gotować ale jadę powoli bo tylko 90 stopni to znów coś się z paliwem stanęło bo przestało lecieć jak pompowałem pompką to zero ciśnienia ciemno się już robiło wiec poszłem z buta z kolega do domu po MF255 aby spróbować go do domu zaciągnąć niestety Ferguson nie podołał zadaniu bo na zakręcie staną ;[ co tu powiecie jak myślicie stanie się coś z chłodnicą wodę oczywiście spuściłem zaraz jak stanął to niby zleciała oby się nic z nią nie stało bo dopiero nowa z 3 miesiące ma, a w tej drugiej sprawie to co by mogło być ?? paliwo jest czyste,może na filtrach woda była nie wiem bo nie były wymieniane z 2 lata czy gdzieś woda była i zamarzła co proponujecie.Niestety dzisiaj se przenocuje pod chmurką z 10 km od domy :( a no i było z 12 stopni na - wiec troszku zimno :)
Zetor Team

#117 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:49

Zetor 8011 - ogólne informacje

dziś mnie ten ciągnik naprawdę zawiódł B) robiłem kulig chłodnice świeżo co założyłem akumulator ładnie naładowany nalałem gorącej wody samostartu troszku i pale odpalił ładnie wszystko pochodził z płu godzinki wyjechałem po 15 minutach zagotowany 100 stopni potem aby szło więcej z pod maski zaczęło parować zgasiłem go szybko syczało w chole.. woda była jak korek młotkiem otwarłem to 20 metrów w gorę poleciał normalnie wszystkie węzę ciepłe woda leciała z obydwu kraników jak paczyłem ale chłodnica była od dołu zimna wiec myślę że chyba przymarzła :( i nie było opływu wody ostygł troszkę odpaliłem go i dolewałem wody (oczywiście na odpalonym ) ustabilizował się ruszam powrotem a on znów się zaczął gotować ale jadę powoli bo tylko 90 stopni to znów coś się z paliwem stanęło bo przestało lecieć jak pompowałem pompką to zero ciśnienia ciemno się już robiło wiec poszłem z buta z kolega do domu po MF255 aby spróbować go do domu zaciągnąć niestety Ferguson nie podołał zadaniu bo na zakręcie staną ;[ co tu powiecie jak myślicie stanie się coś z chłodnicą wodę oczywiście spuściłem zaraz jak stanął to niby zleciała oby się nic z nią nie stało bo dopiero nowa z 3 miesiące ma, a w tej drugiej sprawie to co by mogło być ?? paliwo jest czyste,może na filtrach woda była nie wiem bo nie były wymieniane z 2 lata czy gdzieś woda była i zamarzła co proponujecie.Niestety dzisiaj se przenocuje pod chmurką z 10 km od domy :( a no i było z 12 stopni na - wiec troszku zimno :)

To zależy jak długo woda ci cię gotowała przypuszczam że jak ci zamarzła woda to zaczęło wyciskać wodę z chłodnicy nim się zorientowałeś to już prawie wody nie było w układzie i jechałeś kilka km bez wody, przegrzałeś tuleje sprawdź czy niema wody w oleju a co do chłodnicy kiedyś oglądałem program w TV na temat chłodnic wytrzymują około 1MPa czyli 10 bar na pewno jakaś woda została w chłodnicy jak wiadomo mróz potrafi zniszczyć chłodnicę. Oby obeszło się bez remontu kapitalnego silnika, tu masz ciekawostkę jak się robi chłodnice

Obecnie posiadam zetora 8011 złego słowa o nim nie powiem pracuje u mnie od 15 lat jego rocznik to 1970 w tym roku dałem tylko wał do 3 szlifu mam jeszcze zamiar przejrzeć podnośnik i dołożyć siłownik wspomagający, ciągnik obecnie pracuje na 55ha jako główny większego nie mam, jego praca to pług 4 skibowy zagonowy, gruber 2.20, agregat uprawowy 3.60, podczepiliśmy agregat uprawowo-siewny 2.5m z broną wirnikową wał rurowy ale w polu męczył się.

#118 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 21:40

Zetor 8011 - ogólne informacje no jechałem z jakieś 8 km i był spokój i zaczęło się gotować potem zobaczyłem parę a korek mam szczelny wiec jak odkręciłem to go tak wywalił i pełno pary ale woda była w chłodnicy i w bloku tylko czemuś się gotował !! :)
Zetor Team

#119 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 21:58

Zetor 8011 - ogólne informacje Termostat się nie otworzył na duży obieg albo przymarzła woda. Zabawa z wodą w układzie chłodzenia w zimie, potrafi dużo kosztować. Radzę przejść na płyn. Pierwsze zamarznięcie wody w chłodnicy zazwyczaj przechodzi bezboleśnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:17

Zetor 8011 - ogólne informacje bezboleśnie ?? tzn. nic się nie stanie bo tak chłodnica kosztowała 800zł chińskie gów.. ;[ ja się tych blaszek naciśnie to się wgniatają B) . W MF25 mam płyn ale jak zaleje Zetora płynem to przy nawet -5 stopniach nie odpali :( . A co z tym paliwem doradźcie mi coś do rana :) muszę go jutro ściągnąć do domu i po drodze na głównej gdzie droga jest czysta bym go próbował odpalić (zaciągnąć) a jak nie odpali to tylko zostawić do wiosny :) bo do garażu żeby napalić w piecyku to on nie wejdzie bo kabina zawadza :(
Zetor Team